słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4877

...
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 294
Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Dunfermline Athletic 4:0 (2:0) w meczu piątej kolejki szkockiej ekstraklasy. Znakomite spotkanie w barwach "The Bhoys" rozegrał polski duet Artur Boruc - Maciej Żurawski.

Pomimo kilku słabszych występów na początku sezonu menedżer Celtiku Gordon Strachan stawiał na napastnika reprezentacji Polski, kiedy tylko ten był zdrowy. W niedzielę Żurawski zaczął spłacać kredyt zaufania, jakim obdarzył go szkoleniowiec.

Już w 5. minucie "Magic" przeprowadził pierwszą znakomitą akcję. Minął w polu karnym trzech obrońców gospodarzy i płaskim uderzeniem skierował piłkę do siatki. Z gratulacjami dla szczęśliwego strzelca pospieszyli niemal wszyscy gracze "The Bhoys".

Zaledwie pięć minut później Celtic podwyższył na 2:0. Błąd obrońców i bramkarza Dunfermline bezlitośnie wykorzystał John Hartson, zdobywając już szóstą bramkę w obecnych rozgrywkach.

W 27. minucie gospodarze mieli znakomitą sytuację do uzyskania kontaktowego gola. Adam Virgo w niegroźnej sytuacji sfaulował w polu karnym Marka Burchilla. Do "jedenastki" podszedł sam poszkodowany, jednak jego strzał pięknie obronił Artur Boruc.

Po zmianie stron koncert polskiego duetu trwał. Cztery minuty po wznowieniu gry Boruc pewnie obronił nieprzyjemny strzał Darrena Younga zza pola karnego. Kolejne minuty należały do Macieja Żurawskiego. Najpierw polski napastnik przeprowadził znakomitą akcję lewym skrzydłem zakończoną dokładnym podaniem do Shunsuke Nakamury, który dopełnił formalności.

Dwie minuty później "Żuraw" po raz drugi trafił do siatki, jednak sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. W kolejnej sytuacji pomylił się polski napastnik, strzelając metr nad bramką. W 74. minucie wszystko przebiegło już bez zarzutu. Po wybiciu piłki przez Boruca i zgraniu głową Hartsona, Żurawski wygrał pojedynek biegowy z Thomsonem i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W tym momencie na trybunach East End Stadium w Dunfermline rozległy się głośne okrzyki: "Maciek Żurawski".

Na minutę przed końcem spotkania, przy owacji na stojąco, Gordon Strachan zdjął polskiego napastnika - uznanego graczem meczu - z boiska.

Zespół Dunfermline nie był w niedzielę równorzędnym przeciwnikiem dla Celtiku. Jedną z niewielu jasnych postaci w drużynie gospodarzy był Bartosz Tarachulski, jednak ani on, ani żaden z jego kolegów nie zdołał pokonać Artura Boruca, nawet w sytuacji sam na sam z polskim bramkarzem.

No ja ze swojej strony, chciałbym pogratulować obu zawodnikom świetnego meczu i życzyć dalszych sukcesów w lidze szkockiej

Kto rano wstaje ten idzie po bułki

...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Żurawski już zdrowy

Maciej Żurawski nie zagrał w ostatnim ligowym meczu Celticu z Inverness, ale kibice mogą spać spokojnie. Uraz "Żurawia" nie jest poważny i Polak w najbliższym czasie wróci do gry.

- To nic poważnego. Już jutro wznawiam treningi, na sobotni mecz będę gotowy - obiecał Żurawski. W najbliższej kolejce Celtic zagra na wyjeździe z Livingston.

Informacja o tym, że Maciek wraca, bardzo ucieszyła trenera Gordona Strachana, który przyznał, że w ostatnim meczu z Inverness brak Żurawskiego był aż za bardzo widoczny.

...
Szacuny 0 Napisanych postów 1369 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18766
Ja wiedziałem, że tak będzie. Wielka zasługa trenera, który stawiał na Żurawia. Tak samo długo aklimatyzował się w reprezentacji i Wiśle.

Boruc ma ładne imię

"Dobry wojownik staje tam, gdzie nie będzie można go pokonać
i nie przeoczy żadnej słabości przeciwnika."
- Sun Tzu, Sztuka Wojny

...
oby kolejne mecze w wykonaniu Celticu i polskich piłkarzy były tak samo wspaniałe

...
Zuraw gral bardzo dobrze i do niego nie moge sie o nic przyczepic, natomiast Boruc czasami niepewnie sie zachowywal szczegolnie przy wrzutkach, czasami robil 1-2 kroki do przodu a potem sie cofal. Ale i tak uwazam ze polacy sie dobrze spisali. 1 obroniony karny Boruca, 2 bramki Zurawia i 1 asysta.
...
Znalazłem już bramki Macieja:

...
mi sie podobala asysta Zurawia tj 3 bramka kiedy strzelal Nakamura
...
Szacuny 0 Napisanych postów 293 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1529
nie chwalmy dnia przed zachodem słońce. Poczekajmy na następne bramki. Mam nadzieję że w następnych meczach będzie zdobywał bramki lub/i asystował przy innych.

studentkat=studentkob=studentcat ......
Ban gwarantowany

...
Ciesze sie
Zurawski wreszcie dobry wystep i upragnione bramki Ale to juz niepierwszy swietny wystep Boruca przeciez
oby tak dalej chlopaki

...
moze wreszcie sie odblokuje
...
wszystko super, ale obrońcy i bramkarz dzisiejszego rywala Celtiku byli bardzo ale to bardzo słabi, ale i tak Żurawiowi sie przydadzą te bramki, ale najpiękniejsza była akcja Żurawskiego uwieńczona asystą.