SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa :

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 155
Nie moge sie dokopac do tych fotek na plycie z rezonansu, wszystko jest w jakichs plikach. Moglbys mi powiedziec jakie pliki trzeba zamiescic zebys dal rade sobie z tym poradzic ?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2696
nie znam sie na programach,wrzuc fotki gdzie jest kregoslup tyłem i bokiem, zeby bylo ladnie dyski widac.

red pepperka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 155
Uznałem, że prosciej bedzie jak sobie sciagniesz paczke tych zdj, bo zamiescilem ich 10.
link ponizej (kliknij kregoslup.rar zeby sciaganc) :

http://www.sendspace.pl/file/062112284cabcea31c820c3/kregoslup
czekam na odpowiedz,
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2696
cos nie moge tego odczytac, mam strasznie ubogi komputer w programy. ;] nie mozesz tego wstawić w formie zdjęć?

red pepperka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 155
to są normalne zdjęcia jpg tylko spakowane. Wypakuj je tylko. Tak czy wspak program winrar do wypakowywania czy pakowania plikow przyda Ci sie teraz czy pozniej, bez tego sie nie da zyc ;p

Zmieniony przez - slotki w dniu 2013-03-16 23:57:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2696
okej obejrzałam;] no masz tam lekka przepukline,jak zobaczysz na zdjecie boczne to 3 i 4. dysk od dołu jakby tak ,,wypadają,, lekko poza swoje miejsce-mowiac kolokwialnie,te takie ,,przyciemnione kuleczki,, po lewej stronie. ale generalnie nie jest tak źle ;) jest to do zrobienia. szukalam w necie jakichś terapeutow dla cb w lublinie,ale takich co by ci krzywdy nie zrobili i znalazłam takie cos,nawet rzetelnie to wygląda:
http://marszalek-osteopatia.pl/page3.html
http://klinikaosteopatii.com/leczenie

ja sama jestem z gdanska wiec nie zarzucajcie mi jakiejs reklamy;] trudno mi oceniac,ale patrzac na skonczone przez tych ludzi szkolenie to mysle ze jak wybierzesz ktores z tych propozycji to trafisz w dobre ręce;)

red pepperka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 27
Witam
Mam 28 lat z kręgosłupem toczę walkę od 2 lat, w końcu dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny. Może mi ktoś pomoże zinterpretować wynik, bo do lekarza kierującego mam jeszcze sporo czasu.
Otrzymane obrazy wykazują obniżenie kążków różnego stopnia od początku pola widzenia czyli Th9aż do L4, krążki L$/L% i L5/S1 są prawidłowe.
W krążkach obniżonych widoczne jest odwodnienie i niewielkie okrężne uwypuklenia, a na pozomach L3/L4 i Th10/Th11 obustronne przepukliny dotrzonowe, na tym drugim poziomie z odczynem obrzękowym
W górnej blaszce L4 załamanie przedniej części
Trzon kręgu Th11 Nieznacznie sklinowaciały ku przodowi
Obraz może odpowiadać zmianom o typie Scheuermanna
Stenozy nie stwierdza się. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego w normie
W kanale krzyżowym kilka torbieli Tarlova do 7mm

Czy zmiany, które mam są niebezpieczne? Czy grozi mi niepełnosprawność? Czy czeka mnie operacja?
Wspomne jeszcze, że ból jest przewlekły z uciskiem na nogę, która mi drętwieje i sztywnieje
Będę wdzięczna za pomoc

marta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 155
redpepperka -> Dziękuje Ci bardzo za poświęcony czas ! :)
nakreśliłaś mi teraz obraz tego co powinienem zrobić. Do neurochirurga jestem umówiony 27 marca. Pójdę, jednak odwiedze też sprawdzonego fizjoterapełte który pomógł już wielu moim znajomym. Skoro mówisz, że jest do zrobienia, w takim układzie nóż to ostateczność :) Jeszcze raz wielkie dzięki, zasłużyłaś na Merci i kwiatka xD
3maj się Ciepło
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2696
jak juz gdzies pisalam neurochirurdzy lubia wysylac ludzi na operacje, ale nie przejmuj się tym. Rób swoje. Nie daj sobie wcisnąć że sport ci bedzie szkodzil, oczywiscie musisz miec umiar, bo MC lub innego rodzaju podnoszenie wielkich cieżarow stojąc odpadają bo zwiekszasz nacisk na ten dysk. Ale pamietaj że jak juz sie ustabilizuje Twoj stan - wazne jest rozciagniecie miesni a nie ich wielkosc. Elastycznosc kregoslupa, czyli np joga jest rowniez bardzo wskazana;) Cierpliwosci w procesie rehabilitacyjnym ;) Jak cos to pisz;)

red pepperka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2696
Marta, a moze wstawisz jakis zdjecia rezonansu?

red pepperka

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skręcony staw skokowy

Następny temat

problemy z wątrobą, proszę o rady

WHEY premium