SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wynik rezonansu magnetycznego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 424 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 37885
Witam. Odebrałem wynik rezonansu kolana i mam takie pytanie.W opisie wyszło, że ACL niewidoczne najpewniej uszkodzone powyżej 50%,więzadło krzyżowe tylne wygięte w części udowej niejednorodnie/cechy uszkodzenia/ ustawione prawidłowo.Reszta raczej jest ok. Czy to kwalifikuje się do rekonstrukcji więzadła?? Niedługo minie 4 od urazu no i bez interwencji chirurgicznej nic się pewnie nie da zrobić. I czy wogóle da się coś jeszcze zrobić żeby wrócić do sprawności chociaż w 90%??
Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 14 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8
@ cinek

usg można bez problemu zrobić prywatnie, tylko wtedy się płaci; z tego co wiem z doświadczenia ceny usg kolana wahają się w okolicach 100 zł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
do ortopedy a nie !!

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 424 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 37885
jedna rzecz mi umknęła....minęły 4 lata od urazu...a u lekarza byłem jak najbardziej i stwierdził że wszystko w porządku...chyba zmieni zdanie jak zobaczy wynik badania. Ciekawy tylko jestem czy czeka mnie zabieg czy po prostu uraz jest na tyle stary że lekarz stwierdzi że nie opłaca się już tego robić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 90 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1307
JKG
lepiej idz do innego lekarza, bo wydaje mi sie ze on nie przyzna sie do bledu.
a ja mam takie pytanko: gdzie zrobic USG? czy mam isc do rodzinnego i wziasc skierowanie ( jezeli tak to pozniej gdzie z tym isc) , czy isc prywatnie(wtedy chyba bez skierowania mozna)
czy jest jakas roznica miedzy tym jak robie normalnie a prywatnie?
sory ze tu pisze ale nei chce zakldac nowego tmt :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Jeśli chodzi o te więzadło to na artroskopii wszystko będzie widać. Nie widzę tu przeszkód, aby po potencjalnej rekonstrukcji i rehabilitacji wróciło do 9X% sprawności.
Cinek, na USG kieruje ktoś kto zajmuje się Twoim kolanem. Sam to sobie możesz zrobić peeling .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1194
Obecnie jestem 3 m-ce po rekonstrukcji ACL - w trakcie rehabilitacji. Noga raczej nie boli i wraca do sprawności i siły (bez pośpiechu zgodnie z planem). Z info od ortopedów i rehabilitantów, ale też z konsultacji z osobami po urazie wiem, że powrót do pełnej sprawności jest możliwy (podstawa udana operacja i sumienna rehabilitacja). Ci sami ludzie (niektórzy z nich) twierdzą, powołując się na jakieś badania amerykańskich zawodników judo, że operacja rekonstrukcji ACL nie jest potrzebna i można z tym żyć nawet będąc zawodnikien (choć ja uwierzyłem tym co sądzą inaczej).
A tak poza tym, życzę koledze odwagi w podejmowaniu decyzji o rekonstrukcji i konsultacji z więcej niż jednym ortopedą.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4265
sory za odświeżenie, ale mam dwa pytania do autora. chyba że któryś z forumowiczow bedzie w stanie odpowiedzieć.


1. czy na badanie rezonansem magnetycznym kolana trzeba być naczczo?
2. już konkretnie do autora: co powidział ortopeda w Twoim przypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Do rezonansu (czegokolwiek) nie trzeba być na czczo

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 424 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 37885
do rezonansu trzeba wcześniej przez 4 godziny nic nie spożywać. Czyli właściwie kiedy badanie jest w południe to na czczo.
Ortopeda powiedział tylko-operacja. Nieleczone prowadzi do zwyrodniena stawu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Muszę Cię zmartwić , ale nie słyszałem o żadnych dowodach na zatrzymanie zmian zwyrodnieniowych po rekonstrukcji ACL. Mam na myśli porównanie z dobrze przećwiczonym kolanem bez ACL. Choć są na to duże nadzieje, być może za chwile będą opublikowane jakieś badania.
Rekonstrukcji z założenia nie robi się u ludzi starszych i/lub prowadzących kanapowy tryb życia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 424 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 37885
To jak ja mam Cię rozumieć?:) Czy tak że, uszkodzenie ACL nie ma żadnego związku ze zwyrodnieniem stawów (a słowa lekarza miały na celu zmobilizowac mnie do zabiegu), czy tak że nic już tego postępującego zwyrodnienia nie zatrzyma??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

studniowkowe gacie

Następny temat

Spanie na brzuchu a żołądek

WHEY premium