SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wychudzenie organizmu i powikłania? zniszczony metabolizm?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 1256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2
Witam !
Mam 18 lat, i jestem chłopakiem jak widać :)
Od zawsze miałem bardzo dobry metabolizm moja waga zawsze oscylowała ( 172 cm 60 kg ) bez zbędnych ćwiczeń ( chociaż często jakiś rower ) utrzymywałem to i wyglądałem naprawdę bardzo dobrze, jadłem na prawdę wszystko co chciałem, a apetyt miałem ogromny z czego się bardzo cieszyłem i byłem zadowolony.( rodzice są szczupli, więc genetyka pomagała)
Problem się zaczął w przypadku przygotowań do matury kiedy kilka miesięcy przed stres zaczął mnie strasznie wyniszczać, od razu apetyt spadł i zaczęły lecieć kilogramy, w przeciągu 3 miesięcy niecałych schudłem ponad 10 kg( raz ważyłem 49 kg ) nic nie jadłem i czułem się fatalnie ( przez cały dzień potrafiłem zjeść np. jedną kanapkę albo nawet nic, i nie odczuwałem najmniejszej potrzeby aby dostarczyć jakiekolwiek składniki do mojego organizmu).
Po tej sytuacji gdy zauważyłem taką wagę, zacząłem sobie wprowadzać 5 posiłków dziennie, aby rozruszać swój organizm, na początku każdy posiłek był udręką, jednak potem nastąpiła odwrotna rzecz. Jak zaczynałem jeść nie mogłem się zatrzymać, na samo śniadanie byłem w stanie zjeść ponad 15 bułek z wędliną i serem, jadłem cały czas i nie czułem się najedzony, nie mogłem się powstrzymać, jak miałem przerwę pomiędzy posiłkiem koło godziny to zaczynało mnie trząść i nie mogłem się na niczym skupić. Konsekwencją tego był drastycznie szybki wzrost wagi. W przeciągu niecałego miesiące przytyłem do 60 kg, i starałem się już racjonalni odżywiać. Jednak tutaj mam pytanie ponieważ nadal mam ogromny apetyt, mam natrętne myśli związane tylko z jedzeniem( nawet jak jestem najedzony to myślę co zjem na następny posiłek), mam tez jakieś napady głodu że jem rzeczy ze sobą zupełnie niepasujące ( np. sam chleb z majonezem a potem słodkie płatki), wygląda to teraz śmiesznie ale sam nie wiem co się dzieje ),jem w bardzo dużym pośpiechu jakby ktoś mnie gonił (jak najwięcej w jak najmnijeszym czasie ), mój metabolizm jest pewnie rozwalony bo nadal tyję i ważę już prawie 63 kg ( a jak kiedyś tyle normalnie jadłem to po prostu więcej srałem, i to uciekało :D), zrobiłem sobie badania ostatnio czy może ten nadmierny apetyt jest wynikiem jakiś nieprawidłowości ze strony organizmu i faktycznie ( HEMOGLOBINA 13.5 ( norma od 14 ) i ERYTROCYTY 4,24 ( norma od 4,5 ) jakieś lekkie braki są, ale ogólnie jest ok.

Jem zawsze pięć posiłków dziennie ( duże śniadanie, potem jakaś przekąska, obiad,podwieczorek i kolacja ) + tak jak pisałem w przerwach jakieś dodatkowe

Co do fizycznych różnic w tak gwałtownym wzroście wagi, jeżeli chodzi o całą budowę to różnicy aż takiej ogromnej nie widać , jednak sprawa jest zupełnie moim zdaniem dziwna ponieważ, niekoniecznie przytyłem na rękach, brzuchu, nogach itp, bardzo zmieniła się moja twarz i szyja, strasznie mnie zalało na twarzy i szyji, nie wiem dlaczego.


I tutaj mam kilka pytań, jak to jest z metabolizmem wróci to jakoś do normy, dlaczego mnie tak zalało na twarzy i szyji( od barków w góre jest poprostu strasznie napuchnięte ciało, może to tylko woda :D? ? Macie jakieś rady co mam zrobić żeby to wszystko wróciło do normy? I jeszcze pytanie czy te napady obżarstwa,myśli,jakiś przymus chęć nażarcia się, to kwestia jakiś ciągłych braków w organizmie czy jak to jest?

Jak wrócić do stanu z przed ''wychudzenia'' ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Czego się spodziewasz żeby wszystko było normalnie jak jednego miesiąca tracisz 10 kg a drugiego tyle przybierasz, nie ma co się dziwić że metabolizm jest zaburzony. Musisz ogarnąc prawidłowe odżywianie a nie kanapki w takiej ilości (to już dział odżywianie / junior) i się schematu trzymać pewnie wszystko wróci do normy. I się uspokoić bo zbyt bardzo o tym myślisz jak masz takie jazdy o jedzeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123840
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Ogarnij codzienną dietę i dorzuć mocną suplementację żelazem, co by podbić trochę hgb i rbc, bo jest za nisko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Interpelacja wyników badań

Następny temat

pływanie a zdrowie

WHEY premium