SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

urazowość w kickboxingu...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3217

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A moze najlepiej byloby sie przejsc i zobaczyc jak to wyglada. Nie mowie tu o sparingu a popatrzyc jak inni walcza. Bo to jest raczej jalowa dyskusja.

Mess with the best die like the rest :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2127
Dlaczego mówi sie, ze kickboxing jest sportem w którym występuje wysoka kontuzyjność (np. połamane nosy etc.). Inne sporty walki są tego pozbawione? W SW np. Takewondo, wszelkie odmiany karate (pomijając Kyokushin) jest mase technik nożnych i ręcznych na głowe. Czy ciosy z kickboxingu są bardziej (że tak sie wyraże) brutalne? bardziej skuteczniejsze? czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1609 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12461
Jeżeli to będzie light contact to nic ci nie będzie, ale też cudów się nie nauczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Jarząbek chyba nie widziales polskiego lightu i tak walnales bez sensu. Albo nie mieszkasz w Polsce?
lucid ciosy bokserskie w KB to bardzo duza czesc treningu inaczej niz w TKD czy karate. Gdzie przywiazuje sie wieksza wage np. do utwardzania, kopniec itp. Ale kontuzje zdarzaja sie takie same wszedzie.


Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 144 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2127
Dzięki KASK :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 865
A ja powróce do mojego pytania. Czy ktoś stosuje takie kaski? (parę postów wyżej). Chronią np. przed połamaniem nosa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1609 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12461
Spoko. Nauczysz się techniki owszem, ale mi chodziło o skuteczną walkę uliczną. Jestem zdania, że na ulicę najlepszy jest ostry trening. Zetknąłem się z lightem i full contactem. Ostatnio byłem w Mielcu u kolegów z Iron Dragon i widziałem, ze tam nie głaszczą sie po głowach, no ale efekty też są. ( Trenują przekrojowo z naciskiem na bjj ). W jakiejkolwiek formie polecam kickboxing.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
na ostanim Pucharze Polski w Kicboxingu Light Contact to można wziąść w " " wiele było kontuzji , zlamanych żeber , jeden zawodnik pojechał do szpitala. To nie zabawa

------------------
Moderator
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1609 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12461
Wiem o tym, ale chyba jednak light różni się czymś od full contactu, niż tylko nazwą. Na sparingach full contact nauczyłem się co znaczy dobra garda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1609 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30475
to macie podzialy ze dzisiaj bijemy sie chlopaki w light a w sobote w full contakcie? . Roznica miedzy fullem a lightem? w lighcie czesciej interweniuje sedzia.To chyba jedyna jak na realia sportow walki PL



I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...

"Tradycyjny" Doradca

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...
---===http://www.juras.waw.pl ===---

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Blok miękki czy twardy?

Następny temat

MŚ w Shotokan

WHEY premium