SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

takie 2 pytanka...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1400

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6555
1. chodzi mi o taka kosc co wystaje z karku, te kregi szyjne co sa najwyzej.

niektorzy mimo dobrych kapturow ja maja.

ja nie mam jakis mega wielkich ale kosc mam i mnie drazni bo psuje estetyke szyji od tylu.

czy mozna zrobic cokolwiek oprocz masowania kapturow?

czy wy tez ja macie?

2.

tak sobie cwicze biceps uginaniem z sztangielka z supinacja na skosnej lawce 45 stopni, i czy zamienic w polowie cyklu trneingowego na uginanie z supinacja stojac?
ostatnio laweczka byla zajeta i nie chcialo mi sie wciskac na nia i zrobilem sobie wlasnie uginanie stojac, i mysle czy by sobie nie zamienic jednak na to cwiczenie.


czym wlasciwie te cwiczenia sie roznia? domyslam sie ze w siedzeniu na lawce jest wieksza izolacja bica, ale czy cos pozatym?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Co do tej kości to mnie zaskoczyłeś, pomacałem się po karku i nie wiem o którą chodzi :)

A co do drugiego pytania to gdy siedzisz na ławce i się opierasz uniemożliwiasz w ten sposób bujanie tułowiem i nie "oszukujesz". Jeżeli ławka jest zajęta to jeżeli masz na siłce takie miejsce gdzie ściana odstaje, że się możesz oprzeć i nic nie będzie ci blokowało ramion to możesz to samo ćwiczenie na stojąco wykonać.

Jeżeli ktoś zna inny powód, dla którego wykonuje się to ćwiczenie siedząc to chętnie poznam bo nic innego mi nie przychodzi do głowy :)


Zmieniony przez - fsl w dniu 2008-03-23 19:18:38

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6555
no ale ja dbam po technike jak robie bice, i minimalnie bujam w ostatnich 2-3 powtorzeniach. tak to cala serie stoje prosto i sie nie ruszam.

dlatego zastanawiam sie czy nie zamienic tego cwiczenia sobie...

a co do kosci z karku tutaj to np tutaj to znalazlem.

plecy uzytkownika binkiel88.





widac takie 2 kosteczki na szyi.



Zmieniony przez - heheh123 w dniu 2008-03-23 19:34:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Siedząc odciążasz też inne mięśnie, które odpowiedzialne są za utrzymanie prostej sylwetki gdy wykonujesz to ćwiczenie na stojąco.

U mnie tych kostek nie widać. To zapewne genetyka i ogólne otłuszczenie ciała. Ja bym się osobiście nie przejmował jakąś małą kostką z tyłu :)

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 359 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6555
no to mysle ze sobie zamienie jednak na uginanie na stojaco :)

pozdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASS-szkodnikX

Następny temat

Barki - plan - zly?

Wiecej