SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

strzelające kości.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 39945

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5


no coz, ja jezdze na desce juz ze 2 lata, i kolana praktycznie od tego czasu zawsze mi strzelaja... a pewnego razu jak sie wywalilem, to kolano mi sie wygielo pod dziwnym katem... cos chrupnelo, bolalo dosyc, pozniej nie przestawalo bolec przez 3 dni, a na koniec sie dowiedzialem, ze najprawdopodobniej polamalem sobie łąkotki stawowe... no coz, jakos zyje i jezdze dalej :P

skateboarding is not a crime

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
niemiło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 15 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 109
cze!!
tez mialam trzaski w kolanach, pozniej pojawil sie bol i ograniczenie ruchomosci stawow. dodam ze biegalam.Ortopeda powiedział ze to z powodu dojrzewania i przeziebienia stawów(przy bolu zalecil Polopiryne S- naprawde dziala!). powiedzial tez ze jezeli nie boli to po co tym sie martwic i z tym "walczyc". i slusznie- mam klopot z głowy i bol tez!~i lekarz z pewnoscia mialo racje-to byl wieslaw Romaniuk.ma Gabinet Ortopedyczny w Bydgoszczy na ul. Cieszkowskiego, ale teraz nie przyjmuje.
pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12
Hej wszystkim! Mam wielki problem no w sumie jak kilka inych tutaj osób! Strzelają mi kości i to na całym ciele! w sumie nie za każdym razem im się to udaje, ale i tak jest to za częste! Byłem z tym u lekarza rodzinnego gdzie pani doktor przepisała mi Piascledine 300 i kazała przyjmować codziennie przed śniadaniem przez 2 mieśiące, a potem odstawić na 3 miechy i znów zacząć od początku! Ja jestem w okresie odczekiwania tych 3 miesięcy jednak strzykanie sie znów nasiliło! proszę o pomoc i dziwi mnie ten efekt, iż mam 16 lat!!! Jestem bardzo zdenerwowany tym, że w takim wieku mam takie dolegliwości!!! Czy są jakieś lepsze leki, które mogłyby sie z tym rozprawić? Czym jest to spowodowane? PROSZĘ O POMOC!!! Błagam POMÓŻCIE

Zmieniony przez - MateuszCh w dniu 2005-02-03 12:03:42

"Nieważne czy wygrasz na starcie czy przed metą... wygrana jest wygraną!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 83
Eh szkoda ze niema na te szczelanie zlotego srodka niby nic sie nie dzieje ale przeszkadza ja np. dostalem to w kolanie od skakania na deskorolce a te szczelanie w biodrach zapewne od sedzenia ;( buuu

Arkadius :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Wolfen:"Takie strzelanie w stawach to szybka droga do zmian zwyrodnieniowych. Jak cos strzela to dlatego ze sciegna lub wiezadla maja za bliski kontakt ze strukturami kostnymi. U ciebie jeanette to pewnie pasmo biodrowo piszczelowe, ktore przeskakuje nad kretarzem wiekszym kosci udowej. Moja rada: lepiej nie sieedz za czesto z noga zalozona na druga:)"

Wolfen, masz duzo slusznosci w tym co piszesz. Ale do konca sie nie zgodze. W tym wypadku faktycznie moze to byc zespol tarcia pasma biodrowo-piszczelowego, ale generalnie strzelanie to nie jest taka prosta droga do zwyrodnien. To o czym mowi Twoj wykladowca od biomechaniki to sytuacja idealna, ktora jak to sytuacje idealne... nie wystepuje
Najczesciej wszelkie trzaski to dzwiek, jaki powstaje przy przemieszczaniu sie plynu wewnatrzstawowego. Gorzej, jesli mamy do czynienia z gluchym, glebokim tapnieciem, ktore az mozna poczuc na kosci. To faktycznie moze byc powazna sprawa.
Jesli chodzi o bol t opraktycznie nie ma sposobu, aby samemu zdiagnozowac jego zrodlo. Okolice stawu biodrowego moga byc bardzo bolesne, chory moze przysiegac, ze to staw go boli a tymczasem przyczyna bedzie zblokowany staw biodrowo-krzyzowy. Albo jeszcze dokladniej- moze to byc wynikiem powstajacego wtedy podraznienia roznych tkanek, zarowno miesniowej, jak i lacznej. Przykladowo podraznione wiezadla miednicy moga tak promieniowac.
Pozdrawiam serdecznie i przypominam o wizytach u lekarzy. Zbyt czesto probujemy leczyc sie sami ze wszystkiego.
1

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 6469 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 39130
no wszystko spoko..

a ktos robil cos/bral cos i mu przeszlo ? jest wogule taka osoba ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 87 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2675
mi przeszło ogłuchłam i nic niesłyszałam





pozdrawiam



Zmieniony przez - sanwa w dniu 2005-02-08 14:28:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 280
Witam
Apropo strzelająych kolan, to raczej te wszelkie glukozaminy możecie sobie wyżucić do tego samego worka, bo jest to raczej wynik złej biomechaniki kończyny, a dokładnie tzw. "zespół wzmożonego bocznego przyparcia rzepki", chodzi o to że odczuwane strzykanie i trzeszczenie w stawie rzepkowo-udowym to skutek wadliwego stereotypu ślizgu rzepki, czyli rzepka wyskakuje na kłykcie byczne kończyny, a później podczas wyprostu wskakuje spowrotem wywołując wspomniane kliknięcie, w takim przypadku ważna jest rehabilitacja w celu skorygowania osi biomechanicznej kończyny, nieleczona może być przyczyną chondromalacji i wczesnego zurzycia się chrząstki a glukozamina itp. preparaty za wiele tu nie pomoże bo chrząstka nie ma zdloności do regeneracji. Zalecam konsultacje z ortopedą bo to nic nie boli a poblem może być błachy, i łatwy do skorygowania.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 83
Byłem u ortopedy powiedzial ,ze jezeli nic nie boli (nie bolało a teraz po treningu capoeiry noge ciezko mi podniesc nawet niewiem czy przez te "szczelanie czy przez zmeczenie ... boli jak wyzej podnosze)to nic nie powinienem z tym robic "tak to jest " ;/ nawet bardzo go namawialem mowilem ze nic mi nie strzelalo kiedys itp.,itd. a on nic wiec chyba dopiero jak chodzic nie bede umial to mi siakas masc da qrw...

Arkadius :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nadciśnienie w gałce ocznej

Następny temat

Co jest z moim spaniem?

WHEY premium