SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

stretching once again

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2307

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 129
Choc jestem juz w nieco podeszlym wieku (25 lat) cos mnie naszlo zeby znow zaczac sie rozciagac robie juz to codziennie po godzinie przez dwa miesiace). - Niestety efekty, jak na razie, sa mizerne :( ( Dlatego tez chcialem Wam zadac kilka pytan:

1. Jesli ktos z was sie rozciaga to ile czasu to robicie i jakie macie efekty

2. Czasem rozciagam sie lekko bez intensywnej rozgrzewki (ze wzgledu na brak mozliwosci takowej przeprowadzenia - wiecie male mieszkanie i brak czasu ;) ) - czy takie cos tez pomaga czy raczej nie.

2.5 Gdy na drugi dzien czuje sie ze sie jest naciaganietym czy dobrze jest troszke sie jednak porozciagac czy lepiej odpoczac ?

3. Czy podczas rozciagania "dogrzewacie sie" (jakies kopniecia, przysiady, wypady itp?)


4. Jak jest lepiej - robic to codziennie mniej intensywnie czy np. co dwa dni ale bardziej stanowczo ;) ?

5. Nie wiem czemu ale o wiele latwiej mi sie rozciagac do sznurka. - To chyba dlatego ze duzo chodzilem i jezdzilem na roweze bez rozciagania i odpowiednie miesnie potrzebne do zwyklego szagatu mi sie skurczyly.
- No wlasnie - czy czeste napinanie miesni bez ich rozciagania zmniejsza ich elastycznosc?

6. Z drugiej strony chyba ich napinanie podczas procesu rozciagania daje o wiele wieksza skutecznosc niz samo rozciaganie (metoda PNF) ? - Jesli ja stosowaliscie jak to wygladalo w Waszym przypadku ?

7. CO SADZICIE O TYM ZEBY SIEDZIEC W ROZCIAGNIETEJ POZYCJI OKOLO 20 MIN. LUB WIECEJ - CZY TAKI TYP ROZCIAGANIA MOZE BYC SKUTECZNY? (Na drugi dzien troszke czuc ;) )

8. Szczegolnie ciekaw jestem jak sie rozciagacie. Nie chodzi mi o cwiczenia ale o czas, intensywnos, odczucia (podczas stretchingu i na drugi dzien) itp.
Szczegolnie chcialbym znac wrazenia osob stosujacych metode PNF.

ok nie truje wiecej. Za wszelkie odpowiedzi z gory dzieki ;)))



Iras

Iras

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 470 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2844
Nie mozesz porownywac sie do innych. Kazdy czlowiek ma inne sciegna i miesnie. U kazdego reaguja one inaczej na rozciaganie. Widocznie Ty potrzebujesz wiecej czasu na to, aby np zrobic szpagat. Nigdy nie siedz w jednej pozycji 20 minut. Rozciagaj sie codziennie po ok 30-40 minut. Poszukaj w Archiwum postu na temat rozciagania, poczytaj posty o szpagatach.

Pozdrowienia,
Prince$$

Moderator *SPORTY OGÓLNOROZWOJOWE* & *FITNESS*

VISIT www.rallypl.com VISIT

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 129
A czemu nie moge siedziec w rozciagnietej pozycji tak dlugo. Wiem ze w zadnej ksiazce tego nie polecali ale ponoc niektorzy tak sie rozciagaja z dobrym skutkiem

pozdrawiam

Iras

Iras

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak wyzej. Istotne nie jest rozciągnięcie "na siłe" ściegien. Jeżeli masz 25 lat i nigdy się nie rozciągąłeś to będizesz miał z tym troche większe problemy niż osoby młodsze lub te które już kiedyś się gimnastykowały. Ja rozciągam się codziennie właśnie po 40 minut. Wykonując całą gamę najróżniejszyć ćwiczeń. To o czym trzeba pamiętać to, aby nie wykonywać ćwiczeń zbyt gwałtownie gdyż można się "ponadrywać". Ćwiczenia wykonuj stanowczo lecz nie gwałtownie. Nie wykonuj ciągle tych samych ćwiczeń i nie pozostawaj w danej pozycji przed dłuższy okres czasu gdyż tylko się nadwyrężysz a efekt końcowy będzie podobny do tego jaki byś osiągnął zostając w danej pozycji przez dużo krótszy okres czasu.

Powodzenia

P.S. Gdzieś w archiwum jest jakiś mój stary post na temat strechingu wiec poszukaj jak chcesz cos moze ci sie przyda.

Bądź uroczy dla swoich wrogów - nic ich bardziej nie złości.
Sweder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i jeżeli chodiz o rozgrzewke to trwa ona u mnie około 15 minut. Lepiej się dobrze rozgrzać niż potem ledwo łaźić.
Człowiek uczy się na błędach, ale to zły nauczyciel gdyz najpier idzie praktyka a potem nauka. :)

Bądź uroczy dla swoich wrogów - nic ich bardziej nie złości.
Sweder
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nie jest ważne ile ważysz tylko jak wyglądasz!!!

Następny temat

BRZUCH

WHEY premium