SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skręcenie kostki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 59992

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez DUDEK z działu Sporty ogólnorozwojowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1676
skręciłem dzisiaj sobie kostke u nogi:(( krzywo stanąlem jak biegłem :((
lekarz kazał mi nosić gips przez 2 tygodnie i poznije nosic długo opaske leastyczna.a beigac pozwolił po 3 tygodniach ,mczy bedzie to bardzo odczuwalne podczas biegu ,czy jakops spejcalnei rozgrzewac kostkeprzed beigiem???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2
ja skręciłem kostke mjesiąc temu. skręciłem ją na wychowaniu fizycznym( źle stanęłem) w ten sam dzień pojechałem do szpitala a lekarz dał mi tylko kfitek aby usztywnić i kwaśną wodą coś tam robić(widział zdjęcie) po dwuch tygodniach wruciłem do szkoły ale miałem jeszcze troche spuchnięte. Mam małą opuchliznę do dziś czy to coś groźnego czy to minie??????????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
ja jak skreciłem kostke to poprostu kwaśna woda i usztywnienie nie moglem biegac tam przez tydzien potem juz był w miare luz z tym ze bardzo długo odczuwałem jak przekrecałem kostke takze jezeli podczas biegu cie bolec nie bedzie to bardzo uwazaj zeby nie nadwyrezac tej kostki (na boki) <- ja tak miałem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1676
ale po czasie to mija????? bo byłem u lekarza i mi w***ał szynew gipsowa na 3 dni kaząl nosic a pozniej od poradni zeby nie bylop takz e przebuegne po miesiacu jakies 1000 m i mi noga nie puchła a i 3 skreecenie stawku skokowego a kostki to to samo???

Zmieniony przez - bartek872 w dniu 2005-04-17 16:11:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1676
na kartce klekarz napsiał tak :skręcenie i naderwanie stawu skokowego :(:( czy to jest grozne??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 82 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 687
witam,
osobiscie mialem skrecone stawy skokowe w obydwu kostkach. niestety mam zle wiesci dla ciebie. obydwie kostwki odczuwam do tehj pory. jedna z kostek byla skrecona 1,5 roku temu. lekarz przepisal mi gips jednak ja kupilem sobie specjalna "skarpete" usztywniajaca z metalowymi wstawkami. teraz bardzo zaluje tej decyzji.... w takich przypadkach sportowcy zawodowi sa operowani, natomiast nas "laikow" poprostu sie zbywa. zainteresuj sie jakas rechabilitacja - powinno ci to troche pomoc
pzdr
1

www.pajacyk.pl - pomoz innym to nic nie kosztuje

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Witam właśnie dzisiaj nie fortunnie skręciłem kostke ból niesamowity ale lekarz przepisał mi tylko alkacet i to wszystko co mam robić w takim przypadku i najlepsze jest to że w piątek musze jechać autem czy dam rade?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
zależy, skręcenie to szerokie pojecie, rozróżnia sie 3 stopnie. Skoro lekarz Cie tak zbył to prawdopodobnie zwykle skrecenie 1 stopnia, bez uszkodzenia struktur sciegien.

Czy bedziesz w stanie prowadzic ciezko powiedziec, moze tak moze nie, ale dla bezpieczenstwa dobrze sie zastanów czy warto ryzykowac (mozesz miec problem z gwaltowna reakcja i mocnym depnieciem hamulca)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21795 Napisanych postów 71351 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576004
A ile miałeś przerwy od zdjęcia gipsu do rozpoczęcia biegania?

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Tak lekarz mnie zbył ale noga jest cała spuchnięta aż do łydki palce itd ale jutro ide do prywatnego chirurga to zobaczymy co bedzie pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
nie obciążaj stopy, trzymaj ją w górze ponad poziomem serca, rób zimne okłady np z pokruszonego lodu w woreczku nie bezpośrednio na skórę przez 20 min co 3 godziny. + leki przeciwzapale i przeciwbólowe diclofenac, ibuprofen, ketoprofen.

Przede wszystkim unikaj obciążania stopy. Puszczenie Cie tylko z altacetem w garści to moim zdaniem ładne zaniedbanie.

Powinieneś mieć wykonane zdjęcie chociaz wiem ze czesto tego nie robią. Sporo zależy od rodzaju, typu skręcenia ale generalnie stosuje się schemat
RICE -goole
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11
Przepraszam ale rtg mam zrobione nie napisałem wczesniej tego a lekarz faktycznie nic mi nie mówił o okładach i nawet nie dał mi nic przeciw bólowego
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mięsień lędźwiowy...

Następny temat

węzły chłonne

WHEY premium