SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

proporcje skłaników odżywczych

temat działu:

Dietetyka sportowa

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 625

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1091 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 42558
jakie powinny byc proporcje B T W w diecie redukcyjnej. nie chce mocna chudnac. jednak za kazdym razem na redukcji chudne za duzo. po 10-12 kg w poltora miesiaca. zawsze trzymam diete wysokobialkowa.
ale juz sam nie wiem ile powinno isc tluszczy i wegli. za kazdym razem slysze co innego i inne teorie odnosnie diety. nie chce tracic sily ani ciezko budowanej masy. poprostu chce zgubic docelowo 10 cm w pasie zeby wrocic do swojego standardowego 88-90.
z moich wiliczen powinienm dostarczac niecale 3000kcal. trenuje 4 razy w tyg mam siedzaca prace waze 101-3 kg obecnie.

Batros to Skeletor: "You talk and I'll listen."

Skeletor: "I'll talk and you'll obey!"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1091 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 42558
"Dnia 10-05-2011 o godz. 13:01 prosekto napisał(a):
> Czesc,
> nie chce zakladac tematow, ale
> może Ty mi powiesz bo juz *******ca dostaje. jaki powinienem miec
> rozklad B W T w diecie na redukcji. lekkiej poki co bo w pasie a duzo
> sie zrobilo, a juz glupieje bo zewszad slysze co innego.
>

Słyszysz różne opinie bo rozkład b/w/t nie jest kwestią najistotniejszą, tzn - nie ma jednej słusznej drogi. Bardzo ważna jest jakość spożywanej żywności i bilans. Za punkt wyjścia zawsze warto wziąć aktualny jadłospis i stopniowo go poprawiać - to jestrozwiązanie najbardziej optymalne. Czyli przykłądowo jesli aktualnie masz 5g ww, 2g B i 1g T, to warto zacząc obcinać z węgli i dodawać bialek. Ale rozkłąd b/w/t - jeszcze raz powtarzam - to tylko jeden z wielu czynników. Chyba, że chcesz
zastosować określony model żywieniowy który na nim bazuje i ustala z góry relację b-w-t, np carb cycling:

http://www.sfd.pl/[Art]_Carb_Cycling__Zasady_manipulacji_węglowodanami-t425739.html

To wtedy stosujesz się do zaleceń.

Pytania staraj sie zadawać na forum - i ewentualnie wysyłaj PW osobom których chciałbyś widzieć wypowiedzi w temacie

pzdr"

nie wiem czy jest sens podkrecac bialko jeszcze wyzej niz 2g?

odpwiedz od faftaqa;)

Zmieniony przez - prosekto w dniu 2011-05-10 13:52:39

Batros to Skeletor: "You talk and I'll listen."

Skeletor: "I'll talk and you'll obey!"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jaka dieta?- 30lat taekwondo

Następny temat

Pytanie Jak zwiększyć masę?

NutLove