SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

powiekszone wezly chlonne pod pachami

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Nooo 2tyg aż te badania nie zajmują

Nie ma to znaczenia.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 830
Czyli będę sikac do tej :D nie no chodziło mi o to, że wyniki krwi i moczu dopiero w poniedziałek :P dzisiaj odbieram wynik rtg to wrzucę :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 830
Taki opis. Co oznacza pierwsze zdanie? :p

Przypomniało mi się, że akurat w tamtym okresie miałem opryszczke wargowa, która zwalczylem zoviraxem w 4 dni około ale wezly teraz zatrzymały się i nie maleją.. Czy możliwe, że tak długo po tym? I to pod pachami?




Zmieniony przez - CaptainAmerica w dniu 2015-05-30 20:38:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 830
No odebrałem wyniki... niestety się pomylili i zrobili na nazwisko mojej babci ,która nie żyje od 2 lat... czyli płeć jest zaznaczona : kobieta więc i zakresy norm są pod kobietę... idę dziś z wynikami do lekarza zobaczymy co powie . Co krzykacz myślisz o tych wynikach ?

edit. lekarz powiedział ,że on nie widzi nic niepokojącego w tych wynikach, że żadnych białaczek ani nic w tym stylu ale jeżeli mnie to niepokoi to dał mi skierowanie do chirurga... jeżeli to jakaś infekcja to też bez zadnych leków? sama zniknie? Pod lewą pachą jest trochę większy , pod prawą mniejszy , luźno się przesuwają ale minimalnie teraz bolą przy mocniejszym naciśnięciu no i nie wiem czy zmniejszają się .










Zmieniony przez - CaptainAmerica w dniu 2015-06-03 14:41:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 271 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10000
Po pierwsze nie wiem skąd pomysł na to żeby robić badania i to jeszcze takie po stwierdzeniu powiększenia węzłów pod pachami. Spoko badania warto robić ale to jest panikarstwo. Węzły chłonne miałeś zapewne powiększone i mogą one zostać powiększone z powodu podrażnienia skóry w dołach pachowym m.in podczas golenia. Dość częstym objawem ubocznym golenia pach są powiększone węzły chłonne i albo zostaną albo się zmniejszą i nie ma to w ogóle znaczenia. Wystarczyło zrobić proste badanie USG tych węzłów i wszystko by na nim wyszło a dobry radiolog jest w stanie odróżnic podejrzany węzeł od węzła odczynowego bo to widać jak na dłoni, jeżeli jest podejrzany jedzie sie robić biopsje i już. Morfologia akurat nie daje żadnego tropu w sprawie węzłów chłonnych bowiem jeżeli juz idziemy z grubej rury nowotwory węzłów bardzo rzadko przekładają się na wyniki krwi, oprócz białaczki. Wyniki krwi są dziwne, nie są niepokojące ale warto powtórzyć morfologie za 2 tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 271 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10000
Nie masz jakieś choroby przewlekłej typu problemu z zatokami albo z migdałkami? Pierwszym badaniem jakie powinno się robić to USG tych węzłów, a nie jakieś morfologie i rtg klatki. Idz do niego po skierowanie na usg albo idz prywatnie jeżeli Cie to niepokoi, po czasie będziesz widział czy się węzeł zmniejsza czy nie, ewentualnie powtórzysz usg za miesiąc i porównasz wyniki pomiarowe, jeżeli masz skłonności właśnie do takich zmian to przy goleniu pach(co zapewne robisz - albo i nie ale strzelam że tak) przemyj doły pachowe wodą utlenioną przed i po goleniu.

Zmieniony przez - abuhamza w dniu 2015-06-03 15:39:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 830
Pach nie golę od 2 tyg specjalnie żeby sprawdzić. Wydaje mi się ,że nie bo nie mam żadnych objawów... kiedyś chorowałem często na gardło czego efektem jest jeden migdałek przewlekle powiększony ale żadnych infekcji itp nie ma.. Widzisz Ty uważasz ,że wyniki są dziwne a lekarz ,że są dobre i nic niepokojącego nie widzi :P i teraz co ja mam zrobić ? Ja poszedłem z tymi węzłami pod pachami do lekarza bo powiększyły się bez objawów żadnych. Chociaż w tamtym okresie miałem opryszczkę wargową przypomina mi się.. ;p

Zmieniony przez - CaptainAmerica w dniu 2015-06-03 15:46:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 271 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10000
Ja nie jestem lekarzem, więc powinieneś sugerować się słowami lekarza. Ale morfologie możesz powtórzyć za 2-3 tygodnie. Przede wszystkim nie ruszaj tych węzłów nie naciskaj na nie i nie macaj ich. Zrób sobie USG u jakiegoś DOBREGO Radiologa, i ewentualnie powtórz za miesiąc, zresztą on Ci tam wszystko powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
CaptainAmerica
Pach nie golę od 2 tyg specjalnie żeby sprawdzić. Wydaje mi się ,że nie bo nie mam żadnych objawów... kiedyś chorowałem często na gardło czego efektem jest jeden migdałek przewlekle powiększony ale żadnych infekcji itp nie ma.. Widzisz Ty uważasz ,że wyniki są dziwne a lekarz ,że są dobre i nic niepokojącego nie widzi :P i teraz co ja mam zrobić ? Ja poszedłem z tymi węzłami pod pachami do lekarza bo powiększyły się bez objawów żadnych. Chociaż w tamtym okresie miałem opryszczkę wargową przypomina mi się.. ;p

Zmieniony przez - CaptainAmerica w dniu 2015-06-03 15:46:29


Wirus opryszczki mógł spowodować powiększenie. Szczególnie jeśli nie leczyłeś jej. Na przyszłość kup Heviran tbl i od razu 2x 400mg rano/wieczór przez okres 7dni. Lek med POZ wypisze Rp, czasami tż daje się kupić bez. Atakujesz od razu pojawienia się. Maści sobie daruj bo to kosmetyk a nie lek.

Wyniki są ok, możesz powtórzyć za 2-3tyg już na swoje dane.

Węzły szybko wybija ale niestety wolno schodzą.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 107 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 830
Super, dzięki za pomoc Panowie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spadek masy podczas choroby.

Następny temat

Brak łaknienia, chrząkanie

WHEY premium