SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Misztrzowie na Olimpiadzie ,a co w karierze PRO ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10093

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651


1992 Roberto Balado ZŁOTO


Roberto Balado (ur. 15 stycznia 1969 w Jovellanos, zm. 2 lutego 1994 w Hawanie), kubański bokser wagi superciężkiej. Mistrz olimpijski z Barcelony.

Walczył w wadze superciężkiej (powyżej 91 kilogramów) i zdominował tę kategorię w pierwszej połowie lat 90. Trzy razy razy z rzędu zdobywał tytuł amatorskiego mistrza świata (1989, 1991 i 1993), pięć razy zostawał mistrzem Kuby. W 1991 triumfował w Igrzyskach Panamerykańskich. W Barcelonie otrzymał nagrodę imienia Vala Barkera dla najlepszego boksera turnieju olimpijskiego.

W lutym 1988 roku podczas zawodów w Bułgarii Roberto Balado został pokonany przez Polaka Andrzeja Gołotę

Zginął w wypadku kolejowym.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Roberto_Balado

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-01-10 18:12:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651


1996 Władymir Kliczko ZŁOTO


Wołodymyr Wołodymyrowicz Kłyczko ( ur. 25 marca 1976 w Semipałatyńsku w Kazachstanie) – ukraiński bokser wagi ciężkiej, aktualny mistrz świata organizacji IBF oraz WBO.

Podobnie jak jego brat, Witalij Kłyczko, studiował filozofię i sport na Uniwersytecie Kijowskim. Ma doktorat.
Spis treści
[ukryj]

* 1 Kariera amatorska
* 2 Kariera zawodowa
* 3 Ciekawostki
* 4 Przypisy
* 5 Linki zewnętrzne

Kariera amatorska [edytuj]

Największym sukcesem Wołodymyra Kłyczki w boksie amatorskim był złoty medal zdobyty na Igrzyskach Olimpijskich w Atlancie w 1996. Kłyczko był też pięciokrotnym mistrzem Ukrainy, wicemistrzem Europy z 1996, mistrzem Europy juniorów z 1993 oraz srebrnym medalistą mistrzostw świata juniorów z 1994. Jego bilans walk amatorskich to 112 walk wygranych i tylko 6 porażek.

W latach 90. był zawodnikiem m.in. warszawskiej Gwardii[1].
Kariera zawodowa [edytuj]

Karierę zawodową rozpoczął w Niemczech, razem ze swoim starszym o pięć lat bratem, Witalijem. W swoim debiucie znokautował w pierwszej rundzie Fabiana Mezę. W ciągu dwóch następnych lat stoczył łącznie 24 pojedynki. Wszystkie wygrał, większość kończąc nokautem w pierwszych rundach.

5 grudnia 1998 doznał pierwszej, zaskakującej porażki – z przeciętnym amerykańskim pięściarzem Rossem Puritty. Kłyczko miał znaczną przewagę, lecz pod koniec walki zupełnie stracił siły. W dziesiątej rundzie dwukrotnie leżał na deskach, a w jedenastej, po kolejnych silnych ciosach Amerykanina, trener Wołodymyra wbiegł na ring i przerwał walkę[2].

W 1999 wygrał wszystkie siedem walk, w tym z Axelem Schulzem o mistrzostwo Europy.

Kolejny rok był dla Kłyczki bardzo udany. Najpierw pokonał przed czasem trzech kolejnych rywali: Paea Wolfgramma (nokaut w pierwszej rundzie), Davida Bostice (w drugiej rundzie, wcześniej Amerykanin był cztery razy liczony) oraz Monte Barretta (pięć razy na deskach, techniczny nokaut w siódmej rundzie). W październiku dostał szansę walki o mistrzostwo świata organizacji WBO z Chrisem Byrdem. Co ciekawe, Amerykanin wywalczył ten tytuł pół roku wcześniej, wygrywając ze starszym bratem Wołodymyra, Witalijem. Wołodymyr miał w tej walce znaczną przewagę i wygrał zdecydowanie na punkty, a Byrd dodatkowo zaliczył dwa upadki – w dziewiątej i jedenastej rundzie.

W 2001 Kłyczko stoczył dwie walki w obronie mistrzowskiego pasa. Nie dał w nich swoim rywalom żadnych szans, pokonując technicznym nokautem najpierw Derricka Jeffersona (druga runda)[3], a następnie Charlesa Shufforda (szósta runda)[4].

Następny rok to kolejne trzy udane obrony – z Francoisem Botha[5], ponad czterdziestoletnim byłym mistrzem świata Rayem Mercerem[6] oraz z Jameelem McCline[7]. Także te walki wygrał przed czasem.

Tytuł mistrzowski stracił 8 marca 2003, w swojej szóstej obronie, z południowoafrykańskim bokserem Corrie Sandersem. Walkę przegrał zaskakująco szybko, przez techniczny nokaut w drugiej rundzie, ale już w pierwszym starciu był dwa razy liczony[8].

Po dwóch kolejnych łatwo wygranych walkach w Niemczech, Kłyczko zmierzył się z Lamonem Brewsterem o wakujący tytuł mistrza świata organizacji WBO, ponieważ Corrie Sanders zrzekł się go aby móc walczyć z Witalijem Kłyczko o pas mistrzowski organizacji WBC. Walka odbyła się 10 kwietnia 2004 w Las Vegas. Przez cztery pierwsze rundy Ukrainiec miał znaczną przewagę. W czwartej rundzie po ciosie Kłyczki Brewster leżał na deskach. Jednak w następnej rundzie sytuacja diametralnie się odwróciła. Po serii silnych ciosów Wołodymyr był liczony, a po zakończeniu piątej rundy najpierw upadł, a później nie mógł dojść o własnych siłach do swojego narożnika. Sędzia był zmuszony zakończyć walkę[9].

Po pokonaniu w dwóch następnych potyczkach DaVarryla Williamsona[10] i Eliseo Castillo[11] Kłyczko stanął do walki eliminacyjnej o pozycję numer jeden w rankingu organizacji IBF i WBO. Jego rywalem był Nigeryjczyk, Samuel Peter. Ukrainiec wygrał ten pojedynek na punkty,mimo że trzy razy leżał na deskach i był liczony[12].

22 kwietnia 2006 Kłyczko stoczył kolejną walkę o tytuł mistrza świata, tym razem organizacji IBF. Jego rywalem był po raz drugi Chris Byrd. Pojedynek miał jednostronny przebieg i zakończył się zwycięstwem Kłyczki po technicznym nokaucie w siódmej rundzie[13]. Do końca 2007 trzykrotnie obronił swój tytuł. W listopadzie 2006 w siódmej rundzie zwyciężył z Calvinem Brockiem[14], 10 marca 2007 przez techniczny nokaut już w drugiej rundzie pokonał Raya Austina[15], a 7 lipca tego samego roku udanie zrewanżował się Lamonowi Brewsterowi, pokonując go w szóstej rundzie[16].

23 lutego 2008 w Nowym Jorku w Madison Square Garden stoczył walkę unifikacyjną z mistrzem WBO, Sułtanem Ibragimowem. Kłyczko po nudnej walce wygrał pojedynek na punkty[17]. 12 lipca tego samego roku pokonał przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie Tony Thompsona[18]. W ostatniej walce w 2008 roku w grudniu pokonał przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Hasima Rahmana, mając dużą przewagę przez całą walkę[19].

20 marca 2010 podczas gali w Düsseldorfie znokautował w 12. rundzie Amerykanina Eddiego Chambersa lewym sierpowym.

11 września 2010 we Frankfurcie znokautował w 10. rundzie Nigeryjczyka Samuela Petera. Dzięki wygranej ukraiński bokser obronił pasy mistrzowskie federacji WBO, IBF i IBO.
Ciekawostki [edytuj]

* Wołodymyr występował w filmie Ocean's Eleven: Ryzykowna gra[20]. Właściciel kasyna Terry Benedict (Andy Garcia) z Tess Ocean (Julia Roberts) oglądali jego walkę w czasie kiedy tytułowa jedenastka okradała jego kasyno.



http://pl.wikipedia.org/wiki/Władimir_Kliczko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Niespełnione TALENTY


1984 Henry Tillman WAGA CIĘŻKA ZŁOTO

Urodzony w 1960 r. w USA
Znany z pokonania Mike'a Tysona dwa razy w amatorstwie -

W PRO sie nie odnalazł pokonał go Cooper i Holyfield,A Tyson podmiótł pod dywan...TKO 1.

Moim zdaniem styl Mike'a Tysona był taki sobie jak na amatorstwo z tego też powodu Tyson przegrał z nim amatorskie walki,poza tym TIllman był już doswiadczonym amatorem..Tyson nie.




1996 Paea Wolfgramm WAGA SUPER CIĘŻKA SREBRO

Paea Wolfgramm
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, szukaj
Paea Wolfgramm
Pseudonim Tongijski Wojownik
Data i miejsce urodzenia 1 grudnia 1971
Vava'u
Narodowość Tonga
Styl praworęczny
Kategoria wagowa ciężka
Bilans walk zawodowych
Liczba walk 24
Zwycięstwa 20
Nokauty 14
Porażki 4
Remisy 0
No contests 0
Paea Wolfgramm
Dorobek medalowy
Reprezentacja Tonga
Olympic rings.svg Igrzyska olimpijskie
Srebro Atlanta 1996 boks (waga superciężka)

Paea Wolfgramm (ur. 1 grudnia 1971 roku w Vava'u) - tongijski bokser. Zdobywca srebrnego medalu olimpijskiego na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1996 w wadze superciężkiej. W latach 1996-2001 bokser zawodowy wagi ciężkiej.
Spis treści
[ukryj]

* 1 Kariera amatorska
* 2 Kariera zawodowa
* 3 Życie osobiste
* 4 Linki zewnętrzne

Kariera amatorska [edytuj]

Największym osiągnięciem w karierze amatorskiej Wolfgramma było zdobycie srebrnego medalu olimpijskiego na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1996. Był to pierwszy i jak dotąd (2010) jedyny medal zdobyty przez Tonga na igrzyskach olimpijskich. W drodze do walki finałowej pokonał: Siarhieja Lachowicza z Białorusi (10-9), Alexisa Rubalcaba z Kuby (17-12), Duncana Dokiwari z Nigerii (7-6). W finale przegrał z Wołodymyrem Kłyczko z Ukrainy (3-7).
Kariera zawodowa [edytuj]

Ważący około 160 kg bokser wkrótce po igrzyskach przeszedł na zawodowstwo. Będąc niepokonanym w 14 kolejnych walkach, w 1998 przegrał na punkty z Marionem Wilsonem. Następnie zwyciężył utytułowanego kubańskiego boksera Jorge Luisa Gonzaleza. Walka ta dała mu szansę rewanżu z Wołodymyrem Kłyczko. Ponowne spotkanie obu bokserów zakończyło się przegraną Paea Wolfgramma (nokaut w pierwszej rundzie). Następna walka, w której spotkał się z Eliecer Castillo z Kuby również zakończyła się porażką, jednakże kolejna - z Jimmy Thunderem z Samoa - wygraną. Umożliwiła ona tongijskiemu bokserowi zakontraktowanie starcia z Corey Sandersem, z którym zmierzył się pod koniec 2001. Przegrał przez techniczny nokaut w 9. rundzie. Po tej walce ogłosił koniec kariery. W 2003 powrócił na ring, gdy przegrał z Niu Peau z Nowej Zelandii w walce pokazowej.
Życie osobiste [edytuj]

Bokser mieszka w Auckland w Nowej Zelandii. Ma pięcioro dzieci: 3 synów i 2 córki.








2000 Audley Harrison WAGA SUPER CIĘŻKA ZŁOTO

Audley Hugh Harrison (ur. 26 października 1971) – brytyjski bokser. Podczas igrzysk olimpijskich w Sydney (2000) został pierwszym w historii brytyjskim pięściarzem, który zdobył złoty medal w wadze superciężkiej. Od 2001 roku walczy zawodowo. Były mistrz Europy EBU (2010) w wadze ciężkiej.
Spis treści
[ukryj]

* 1 Warunki fizyczne
* 2 Kariera amatorska
* 3 Kariera zawodowa
* 4 Przypisy
* 5 Linki zewnętrzne

Warunki fizyczne [edytuj]

Wzrost Brytyjczyka wynosi 1,97 m, natomiast jego przeciętna masa ciała waha się w okolicach 116 kg.
Kariera amatorska [edytuj]

Karierę rozpoczął w Repton Amateur Boxing Club w Bethnal Green (Londyn). W roku 1997 został mistrzem Wielkiej Brytanii w wadze superciężkiej, kiedy to pokonał w finale Nicka Kendalla[1]. W następnym roku obronił tytuł, wygrywając z Deanem Redmondem, a także zdobył złoty medal podczas Igrzysk Wspólnoty Narodów w Kuala Lumpur. W finale tych zawodów zwyciężył Michaela Macquae'a z Mauritiusu. W 2000 roku – podczas igrzysk olimpijskich w Sydney – Harrison zdobył złoty medal po zwycięstwie na punkty nad Kazachem Muchtarchanem Dildabekowem[2].
Kariera zawodowa [edytuj]

Na zawodowstwo przeszedł w 2001 roku po podpisaniu kontraktu z BBC Sport. W październiku 2009 roku wygrał brytyjski turniej Prizefighter. W kwietniu 2010 roku został czempionem Europy organizacji EBU w wadze ciężkiej po znokautowaniu (12 runda) swojego rodaka Michaela Sprotta[3]. Zaledwie dwa miesiące później Harrison zrezygnował z tytułu, ogłaszając zamiar zdobycia mistrzostwa świata. Niedługo po tym zawodnik zaczął negocjacje z Hayemaker Promotions. Rozmowy zakończyły się podpisaniem kontraktu na walkę o tytuł mistrza świata WBA przeciwko dzierżącemu pas Davidowi Haye'owi[4]. Odbyła się ona 13 listopada 2010 roku w MEN Arena w Manchesterze. Harrison przegrał przez techniczny nokaut w 3. rundzie.



2000 Paolo Vidoz WAGA SUPER CIĘŻKA BRĄZ

Paolo Vidoz (ur. 21 sierpnia 1970 w Gorycji) - włoski bokser, sześciokrotny amatorski mistrz kraju, wicemistrz Europy (2000), dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata (1997, 1999) i brązowy medalista olimpijski (2000) w wadze superciężkiej (+91 kg). W 2001 roku przeszedł na zawodowstwo. Były zawodowy mistrz Włoch i Europy w wadze ciężkiej (+200 lb).
Spis treści
[ukryj]

* 1 Sportowa kariera
o 1.1 Boks amatorski
o 1.2 Boks zawodowy
o 1.3 Osiągnięcia
* 2 Przypisy
* 3 Linki zewnętrzne

Sportowa kariera [edytuj]
Boks amatorski [edytuj]

Wśród seniorów zadebiutował w 1988 roku w wadze ciężkiej (91 kg), w której w 1990 roku został brązowym medalistą mistrzostw kraju. Przez następnych 10 lat walczył w wadze superciężkiej (+91 kg), ośmiokrotnie stając na podium mistrzostw Włoch (w tym sześciokrotnie na pierwszym miejscu).

Trzykrotnie reprezentował kraj na mistrzostwach Europy - w 1996 i 1998 roku odpadł w ćwierćfinałach, a w 2000 został wicemistrzem, ulegając jedynie na punkty Rosjaninowi Aleksiejowi Lezinowi (5:7).

Czterokrotnie wystąpił na mistrzostwach świata. W 1993 i 1995 roku odpadał po pierwszej walce. W 1997 i 1999 roku zdobył brązowe medale, przegrawszy w półfinale odpowiednio z Alexisem Rubalcabą (7:13) i Muchtarchanem Dildabekowem (1:3).

Podczas Igrzysk Olimpijskich 2000 w Sydney dotarł do półfinału, eliminując Amerykanina Calvina Brocka (RSCO-4) w II rundzie oraz Nigeryjczyka Samuela Petera w ćwierćfinale (14:3). W walce o finał przegrał z późniejszym mistrzem, Brytyjczykiem Audleyem Harrisonem (16:32). Cztery lata wcześniej w Atlancie swój udział w turnieju olimpijskim zakończył już po pierwszej walce, przegrywając przed czasem z Rubalcabą[1].

Za swoje osiągnięcia sportowe został w 2000 roku odznaczony przez prezydenta Carlo Azeglio Ciampiego Orderem Zasługi Republiki Włoskiej
Boks zawodowy [edytuj]

Po igrzyskach w Sydney przeszedł na zawodowstwo. W debiucie, w styczniu 2001 roku znokautował w Madison Square Garden Chrisa Morrisa (ówczesny bilans 1-0-1). Po wygraniu następnych 10 walk, w sierpniu 2002 roku w Atlantic City przegrał niespodziewanie z Zurim Lawrencem (17-7-3); była to ostatnia walka Vidoza na terenie USA. Kolejnej porażki doznał dwa lata później z Nikołajem Wałujewem (37-0-0) w walce o interkontynentalne mistrzostwo WBA.

11 czerwca 2005 roku zmierzył się w Erfurcie z Timo Hoffmannem (33-3-1) o wakujące zawodowe mistrzostwo Europy EBU. Pokonał Niemca przez niejednogłośną decyzję sędziów (115:112, 113:115, 114:113). Pas obronił dwukrotnie - przez jednogłośną decyzję - w walkach z Michaelem Sprottem (27-7-0) i Cengizem Kocem (23-1-0). Stracił go 15 lipca 2006 roku, gdy został znokautowany w Hamburgu przez Ukraińca Wołodymyra Wirczysa (20-1-0).

Mistrzostwo EBU próbował bezowocnie odzyskać czterokrotnie, przegrywając kolejno z: Wirczysem w rewanżu (maj 2007), Sinan Şamil Samem (30-4-0; lipiec 2008), Mattem Skeltonem (21-2-0; grudzień 2008) i Albertem Sosnowskim (44-2-1; grudzień 2009).

W czerwcu 2010 roku przegrał w Odessie z Rosjaninem Aleksandrem Ustinowem (20-0-0) w pojedynku o mniej prestiżowy tytuł EBA. Walka miała jednostronny przebieg i zakończyła się zdecydowaną porażką Włocha na punkty (112:117, 109:119, 108:120)[2].
Osiągnięcia [edytuj]

Boks zawodowy:

* 2005-2006 Mistrzostwo Europy EBU w wadze ciężkiej
* 2005 Interkontynentalne Mistrzostwo IBF w wadze ciężkiej
* 2002 Mistrzostwo Włoch w wadze ciężkiej

Boks amatorski:

* 2000 Igrzyska Olimpijskie - 3. miejsce w wadze superciężkiej
* 2000 Mistrzostwa Europy - 2. miejsce w wadze superciężkiej
* 1999 Mistrzostwa Świata - 3. miejsce w wadze superciężkiej
* 1998 Igrzyska Dobrej Woli - 1. miejsce w wadze superciężkiej
* 1997 Mistrzostwa Świata - 3. miejsce w wadze superciężkiej
* 1997 Igrzyska Śródziemnomorskie - 1. miejsce w wadze superciężkiej
* Mistrz Włoch w wadze superciężkiej 1991, 1993, 1995, 1996, 1997, 1999


W PRÓŻNI


2004 Alexander Povetkin WAGA SUPER CIĘŻKA ZŁOTO



Aleksandr Władimirowicz Powietkin (ros. Александр Владимирович Поветкин; ur. 2 września 1979) – rosyjski kick-boxer i bokser. Wielokrotny mistrz Rosji, a także mistrz Europy (2002, 2004), świata (2003) i olimpijski (2004) w boksie amatorskim w wadze superciężkiej. Od 2005 roku pięściarz zawodowy wagi ciężkiej.
Spis treści
[ukryj]

* 1 Sportowa kariera
o 1.1 Kick-boxing
o 1.2 Boks amatorski
o 1.3 Boks zawodowy
* 2 Przypisy
* 3 Linki zewnętrzne

Sportowa kariera [edytuj]

Boks trenuje od 13 roku życia. W 1995 roku został mistrzem Rosji młodzików, a dwa lata później również juniorów. Na początkowym etapie kariery uprawiał również z sukcesami kick-boxing.
Kick-boxing [edytuj]

W 1997 roku został w Moskwie mistrzem świata juniorów (do lat 19). Dwa lata później we włoskim Caorle zdobył amatorskie mistrzostwo świata WAKO w formule full contact w wadze superciężkiej[1]. W 2000 roku w Nikozji został mistrzem Europy zawodowców.
Boks amatorski [edytuj]

W 2000 roku porzucił kick-boxing, aby skoncentrować się wyłącznie na boksie. W tym samym roku zdobył w Samarze mistrzostwo Rosji w wadze ciężkiej (do 91 kg). W 2001 roku przeszedł do wagi superciężkiej, w której również zdobył mistrzostwo kraju (Saratów 2001).

W 2001 roku zadebiutował na mistrzostwach świata. Odpadł w ćwierćfinale, przegrywając na punkty z Ukraińcem Ołeksijem Mazikinem. Porażkę tę powetował sobie trzy miesiące później, wygrywając złoty medal na Igrzyskach Dobrej Woli w Brisbane.

W maju 2002 roku obronił mistrzostwo Rosji (Rostów 2002), a w czerwcu zdobył mistrzostwo Europy (Perm 2002), pokonując w finale Roberto Cammarelle (20:16). Następnie w październiku tryumfował w swojej kategorii wagowej na prestiżowym Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie, ponadto został wybrany najlepszym pięściarzem całego turnieju[2]. Niezwykle udany sezon przypieczętował zdobyciem absolutnego mistrzostwa Rosji, wygrywając we Władywostoku z Aleksiejem Lezinem, byłym mistrzem świata i trzykrotnym mistrzem Europy w wadze superciężkiej. Lezin wziął na Powietkinie rewanż rok później, pokonując go w finale mistrzostw Rosji. Już w następnym miesiącu Powietkin został mistrzem świata (Bangkok 2003), wygrywając na punkty (29:27) w zaciętej walce finałowej z Kubańczykiem Pedro Carriónem.

W lutym 2004 roku obronił mistrzostwo Europy (Pula 2004), ponownie pokonując w finale na punkty Cammarelle (30:26). W sierpniu osiągnął największy sukces w swej amatorskiej karierze, tryumfując w turnieju olimpijskim w Atenach. Pokonał w nim kolejno:

* Sergeja Rożnowa (Bułgaria) – RSC 4,
* Muchtarchana Dildabekowa (Kazachstan) – PTS (31:15),
* Roberto Cammarelle (Włochy) – PTS (31:19),
* Mohammeda Ali (Egipt) – walkower (kontuzja ręki Egipcjanina)[3].

Po igrzyskach przeszedł na zawodowstwo. Bilans walk amatorskich: 125 zwycięstw i 7 porażek[4].
Boks zawodowy [edytuj]

W 2005 roku podpisał kontrakt z niemiecką grupą promotorską Sauerland Events i w czerwcu zadebiutował na zawodowym ringu, nokautując w Kempten Muhammeda Ali Durmaza (ówczesny bilans 2-2-0). Następnie wygrał 12 kolejnych walk z rzędu (w tym 9 przed czasem), co w 2007 roku zaowocowało zaproszeniem go do występu w 4-osobowym turnieju eliminacyjnym, który miał wyłonić pretendenta do tytułu mistrza świata IBF, będącego w posiadaniu Władimira Kliczko. W półfinale Powietkin pokonał przez TKO w 11. rundzie byłego mistrza świata IBF i WBO Chrisa Byrda (40-3-1), aby w finale zmierzyć się z niepokonanym Eddiem Chambersem (30-0-0). Walka odbyła się w styczniu 2008 roku w Berlinie. Rosjanin wygrał zdecydowanie na punkty (117:111, 119:109, 116:112)[4]. Do planowanego na grudzień mistrzowskiego pojedynku z Kliczką jednak nie doszło – Powietkin wycofał się z niego z powodu kontuzji.

Po wymuszonej rehabilitacją 9-miesięcznej przerwie powrócił na ring w walce z mistrzem Igrzysk Panamerykańskich 2003, Jasonem Estradą (15-1-0). Pokonał go w Düsseldorfie przez jednogłośną decyzję sędziów.

W marcu 2010 roku wygrał przez TKO w 5. rundzie z Meksykaninem Javierem Morą (22-5-1), co dało mu ponownie pozycję pretendenta numer 1 do tytułów IBF i WBO Władimira Kliczki (54-3-0)[5]. Do walki między nimi miało dojść we wrześniu, jednak pod koniec lipca Rosjanin po raz kolejny się z niej wycofał. W rezultacie IBF i WBO wyznaczyły do pojedynku Samuela Petera, a Powietkina karnie przesunęły poza pierwszą dziesiątkę rankingu pretendentów[6].

18 grudnia 2010 roku wygrał jednogłośnie na punkty z zawodowym mistrzem USA organizacji NABA, Nicolaiem Firthą (19-7-1). W 5. rundzie Powietkin doznał złamania nadgarstka prawej ręki i do końca walki był zmuszony boksować głównie lewą[7]. .


Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-01-10 18:37:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
ŚWIEŻA KREW...


2004 BRĄZ 2008 ZŁOTO Roberto Camarelle WAGA SUPER CIĘŻKA

Roberto Cammarelle (ur. 30 lipca 1980[1] w Mediolanie) – włoski bokser wagi superciężkiej.

Dwukrotny medalista olimpijski. Brązowy medalista letnich igrzyskach olimpijskich w Atenach, złoty medalista letnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Dwukrotny medalista mistrzostw świata w boksie. W 2005 roku w Mianyang zdobył brązowy medal w kategorii superciężkiej. Na kolejnych mistrzostwach świata w Chicago i Mediolanie zdobył mistrzostwo świata w boksie amatorskim w kategorii superciężkiej. Na Mistrzostwach Europy w boksie w Permie i na Mistrzostwach Europy w boksie w Puli zdobył srebrny medal.

Na zawodowstwo sie nie wybiera...


2008 VALERYJ GŁAZKOW BRĄZ WAGA SUPER CIĘŻKA


Wjaczesław Hłazkow, ukr. ?'??????? ??????? (ur. 15 października 1984 w Ługańsku) – ukraiński bokser, brązowy medalista olimpijski z 2008 z igrzysk olimpijskich w Pekinie w kategorii superciężkiej.

W 2005 wystąpił na mistrzostwach świata w Mianyang w boksie amatorskim. W pierwszej walce pokonał Litwina Jaroslavasa Jakąto w stosunku 26–20, lecz w kolejnej walce przegrał 26–11 z późniejszym złotym medalistą, Odlanierem Solísem i odpadł z turnieju[1].

Dwa lata później na Mistrzostwa Świata w Chicago zdobył srebrny medal, pokonując kolejno Razvana Cojanu, Óscara Rivasa, Jaroslavasa Jakąto i Zhanga Zhilei. W finale przegrał z Włochem Roberto Cammarelle w stosunku 14–24[2].

W 2008 wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, gdzie zdobył brązowy medal. Pokonał Roberta Alfonso i Newfela Ouataha, jednak w półfinale nie przystąpił do walki z Chińczykiem Zhangiem Zhilei z uwagi na kontuzję i oddał pojedynek walkowerem[3].

W lipcu 2009 roku przeszedł na zawodowstwo. Do marca 2010 roku stoczył cztery zwycięskie pojedynki[4]

http://boxrec.com/list_bouts.php?human_id=496178&cat=boxer
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651


Do FENOMENÓW należy zaliczyć...Bokserów którzy zdominowali wagę ciężką,a zaczynali w wadze...półciężkiej czyli...


FENOMENY


Muhammad Ali ZŁOTO RZYM WAGA PÓŁCIĘŻKA !!!

Muhammad Ali, urodzony jako Cassius Marcellus Clay, Jr. (ur. 17 stycznia 1942 w Louisville) – amerykański bokser.

Zdobył złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, później uzyskał wielką sławę jako bokser zawodowy. Jako jedyny bokser w historii trzykrotnie zdobył tytuł mistrza świata wszechwag i skutecznie bronił go dziewiętnaście razy. Stoczył 61 walk, wygrał 56 pojedynków (z czego 37 przez nokaut). Poniósł tylko 5 porażek.

Przeszedł na islam i w przeciwieństwie do wielu obecnych radykałów islamskich znany był ze swych poglądów antywojennych, które nie raz demonstrował w kontekście amerykańskiej interwencji w Wietnamie.

Obecnie zmaga się z chorobą Parkinsona. Lekarze uważają, że jest ona spowodowana stylem walki boksera, który często wręcz zapraszał przeciwnika do uderzenia go i przyjmował wiele ciosów (specyficzna niska garda).
Spis treści
[ukryj]

* 1 Biografia
o 1.1 Kariera amatorska
o 1.2 Początek zawodowstwa
o 1.3 Zdobycie tytułu
o 1.4 Zakaz pracy 1967-1970
o 1.5 Pierwsze porażki
o 1.6 Szczyt kariery
o 1.7 Schyłek kariery
* 2 Znaczenie Muhammada Ali
* 3 Przypisy

Biografia [edytuj]
Kariera amatorska [edytuj]

Cassisus Marcellus Clay Jr. wychował się w rodzinie malarza billboardów, Cassiusa Claya Seniora, wraz z młodszym bratem, Rudolphem. Pierwszy kontakt z boksem Ali zawdzięcza policjantowi z Louisville Joe E. Martinowi, który skierował do salki bokserskiej 12-letniego, schodzącego na złą drogę, Cassiusa. Clay rozpoczął treningi z miejscowym trenerem, Fredem Stonerem. Pod kierownictwem Stonera Cassius Clay zdobył sześć tytułów Złotych Rękawic Kentucky, dwa tytuły Złotych Rękawic na szczeblu krajowym, tytuł mistrza krajowego, a w końcu, w wieku 18 lat, złoty medal w kategorii półciężkiej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1960 r. w Rzymie. Podczas Igrzysk Clay pokonał w finale polskiego zawodnika Zbigniewa Pietrzykowskiego. Bilans amatorskich walk Claya to 100 zwycięstw i 5 porażek.
Początek zawodowstwa [edytuj]

Zaraz po zdobyciu mistrzostwa olimpijskiego Clay przeszedł na zawodowstwo. Pierwszą profesjonalną walkę stoczył 29 października 1960 r. z Tunneyem Hunsakerem, wygrywając na punkty.

W latach 1960-1963 stoczył w sumie 19 walk, wygrywając wszystkie, w tym 15 przed czasem. Poznał w tym czasie swego późniejszego trenera, Angelo Dundeego.
Zdobycie tytułu [edytuj]

Ali zdobył pierwszy tytuł mistrza świata w 1964 roku, w wieku 22 lat, pokonując ówczesnego mistrza, Sonny’ego Listona. Mimo iż faworytem był Liston (Cassiusa Claya uważano głównie za mocnego w słowach), poddał się już w siódmej rundzie. Po zakończeniu walki Cassius Clay biegał po ringu, krzycząc do mikrofonów "I shook up the world" (pol. Wstrząsnąłem światem) oraz "I am the greatest" (pol. Jestem największy). Zdjęcia z walki obiegły cały świat.

Po walce przystąpił oficjalnie do Nation of Islam, radykalnej organizacji czarnoskórych Amerykanów, wyznających islam, prowadzonych przez Malcolma X oraz Ellijaha Muhammada. Zrezygnował z nazwiska Cassius Clay - początkowo nazwał się Cassius X. Po tym, jak Ellijah Muhammad przezwał go "Ali", przyjął nazwisko Muhammad Ali.

W rewanżu, rozegranym w maju 1965, Liston ponownie przegrał z Alim, tym razem znokautowany już w połowie pierwszej rundy. Szybki cios, który powalił Listona, pozostał niezauważony, nie tylko przez Listona, ale również przez sędziego i publiczność, dając podstawy podejrzeniom o manipulację. Choć w powtórkach telewizyjnych widać cios Alego, nokaut ten pozostaje kontrowersyjny do dziś.

Przez następne dwa lata Ali z powodzeniem bronił tytułu w walkach, m.in. z Floydem Pattersonem, niemieckim mistrzem Europy, Karlem Mildenbergerem, George'em Chuvalo, Henrym Cooperem, Brianem Londonem, Clevelandem Williamsem, Ernestem Terrellem i Zorą Folleyem.

Ali był nadzwyczajnie szybki, prowokował swoich przeciwników opuszczając ręce podczas walki oraz przez specyficzny taniec na ringu. Kombinacją nóg zwaną "Ali Shuffle" (pol. Przekładanka Alego), zadziwiał nie tylko publiczność, ale i samych przeciwników, którym rzadko dawał się zapędzić do narożnika.
Zakaz pracy 1967-1970 [edytuj]

W 1967 roku Ali został skazany na karę więzienia w zawieszeniu za odmowę służby wojskowej i wyjazdu na wojnę do Wietnamu. Skutkiem wyroku było odebranie paszportu, tytułu mistrza świata boksu oraz licencji profesjonalnego boksera. Przez trzy lata Ali nie mógł walczyć ani opuszczać terytorium USA. Zarabiał na życie jako propagator islamu, brał udział w reklamach, przedstawieniach telewizyjnych oraz teatralnych (wystąpił w musicalu Broadway jako Buck White). Jako bokser mógł stoczyć jedynie zainscenizowaną dla kamer walkę przeciwko wielkiemu poprzednikowi, byłemu mistrzowi świata w latach 1952-1956, Rocky'emu Marciano. W końcu, po procesie apelacyjnym, wyrok został skasowany. W roku 1970, gubernator stanu Georgia wydał zezwolenie na udział Alego w walce. 26 października w Atlancie Muhammad Ali powrócił na ring wygrywając z Jerrym Quarrym w 3. rundzie przez K.O. Tego roku walczył jeszcze z Oscarem Bonaveną i pokonał go przez KO w 15. rundzie.
Pierwsze porażki [edytuj]

8 marca 1971 Ali spotkał się z Joe Frazierem legitymującym się bilansem 26-0. Walka w Madison Square Garden pomiędzy dwoma niepokonanymi bokserami została nazwana "Pojedynkiem stulecia" i rzeczywiście, pozostała do dziś w annałach zawodowego boksu. Frazier wygrał jednogłośnie, posyłając Alego na deski w finałowej, 15. rundzie (knock down) i tym samym przerywając passę jego 31 kolejnych zwycięstw.

Po następnych 10 wygranych w latach 1971-1973, w tym sześciu przed czasem (w pokonanym polu pozostawił m.in. George'a Chuvalo i Floyda Pattersona), Ali spotkał się 31 marca 1973 z Kenem Nortonem. Norton w tym pojedynku doprowadził do drugiej porażki Alego, łamiąc mu szczękę.
Szczyt kariery [edytuj]

Pół roku później Ali zrewanżował się Nortonowi, pokonując go na punkty. Po zwycięstwie w rewanżu nad kolejnym pretendentem, Joe Frazierem, w styczniu 1974, mógł zmierzyć się już z aktualnym mistrzem świata wszechwag, George'em Foremanem i walczyć o odzyskanie tytułu. Walka, zorganizowana przez Dona Kinga w stolicy Zairu, Kinszasie, została nazwana "The Rumble in the Jungle" (pol. "Bijatyka w dżungli") i upamiętniła się jako jedna z największych (jeśli nie największa) walka bokserska wszech czasów. Ali przyjął w tym spotkaniu niezwykłą taktykę. Wiedząc o tym, że Foreman zwykle wygrywał przez nokaut w pierwszych rundach, przez siedem pierwszych odsłon pozostawał w defensywie. Opierał się o liny i przyjmował wszystkie ciosy Foremana na gardę, odpowiadając z rzadka ciosami prostymi. W ósmej rundzie Foreman był już krańcowo zmęczony, wtedy zupełnie nieoczekiwanie Ali błyskawicznie zaatakował, bezdyskusyjnie nokautując ustępującego mistrza.

Po walce obaj zawodnicy zaprzyjaźnili się. Film dokumentalny When We Were Kings (pol. Gdy byliśmy królami) autorstwa Leona Gasta, zdobył w 1996 Oscara w kategorii Film Dokumentalny. Podczas wręczenia nagrody na scenie pojawili się obaj ówcześni adwersarze, przy czym Foreman pomógł wchodzić po schodach cierpiącemu na chorobę Parkinsona Alemu, ilustrując przyjaźń między sportowcami.

Norman Mailer, który był wśród dziennikarzy obsługujących spotkanie, napisał w 1975 książkę pt. The Fight (pol. Walka). Grupa Jethro Tull nagrała w 1974 piosenkę "Bungle in the Jungle", podobnie jak The Fugees (wraz z A Tribe Called Quest, Busta Rhymes i Johnem Forté) - "Rumble in the Jungle".

W 2002 walka ta została uznana za 7. największe wydarzenie sportowe w rankingu Channel 4's "100 Greatest Sporting Moments".

Rękawice i szlafrok Muhammada Ali noszone w tej walce, znajdują się obecnie w National Museum of American History w Smithsonian Institution[1].
Schyłek kariery [edytuj]

1 października 1975 r. Don King z wielką pompą zorganizował następną walkę Alego, znów w egzotycznej scenerii, tym razem w Quezon City (wtedy Manilla), a przeciwnikiem był Joe Frazier. Po morderczej 14. rundowej "Thrilla in Manila", rozgrywanej w olbrzymim upale, Ali zwyciężył, gdyż Frazier nie mógł wznowić walki (miał tak zapuchnięte oczy, że nie widział).

Po trzech walkach rozegranych w 1976 r. (w tym ostatniej zakończonej przed czasem z Richardem Dunnem), Ali wystąpił w pojedynku wrestlerskim z mistrzem tej sztuki Antonio Inokim. Po 15 rundach pojedynek zakończył się remisem, ale Ali odniósł poważne obrażenia nóg. Potem stoczył jeszcze 3 zwycięskie pojedynki, w tym ze starym przeciwnikiem Kenem Nortonem. W lutym 1978 r. stracił tytuł, przegrywając z mistrzem olimpijskim z Montrealu z 1976 r. Leonem Spinksem. Co prawda odzyskał tytuł pół roku później, rewanżując się Spinksowi, ale było to już ostatnie jego zwycięstwo. Ogłosił przejście na emeryturę 27 czerwca 1979 r., ale wrócił w 1980 r., chcąc odzyskać tytuł, walcząc z Larry Holmesem. Niestety, nie dotrwał do końca pojedynku, trener Dundee poddał go po 10 rundach. Także ostatnia walka Alego, 11 grudnia 1981 z Trevorem Berbickiem zakończyła się przegraną.
Znaczenie Muhammada Ali [edytuj]
Commons in image icon.svg
W Wikimedia Commons znajdują się multimedia związane z tematem:
Muhammad Ali (bokser)
Wikicytaty
Zobacz w Wikicytatach kolekcję cytatów
Muhammad Ali (bokser)

Muhammad Ali był największym bokserem swoich czasów, został uznany za pięściarza roku przez "Ring Magazine" najwięcej razy w historii. Jest jednym z zaledwie trzech bokserów wybranych sportowcem roku przez magazyn "Sports Illustrated". W 1993 r. agencja Associated Press podała, że Ali, wraz z Babe Ruthem, jest najbardziej rozpoznawanym sportowcem Ameryki.

W 1996 r. miał honor zapalić znicz olimpijski Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Atlancie.

W 1997 r. otrzymał "Arthur Ashe Courage Award". W 1999 r. stacja BBC w dorocznym programie "BBC Sports Personality of the Year" otrzymał tytuł Sportowca Stulecia[2].

W 2001 r. Michael Mann zrealizował film biograficzny Ali, z Willem Smithem w roli tytułowej. Smith i Jon Voight byli nominowani do Nagród Akademii Filmowej.

W listopadzie 2002 r. Muhammad Ali spędził trzy dni w Afganistanie, jako "Posłaniec Pokoju Narodów Zjednoczonych"[3].

9 listopada 2005 r. otrzymał Medal Wolności, a 17 grudnia 2005 r. "Otto Hahn Peace Medal in Gold", przyznany przez Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Niemczech (United Nations Association of Germany), przyznany za jego wkład na rzecz ruchu praw człowieka.

W 1984 r. zdiagnozowano u niego parkinsonizm[4].

W 1999 jego córka Laila Ali także zaczęła występy jako profesjonalna bokserka.

Muhammad Ali mieszka w Scottsdale, Arizona z czwartą żoną, Yolandą 'Lonnie' Ali.
Przypisy



Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-01-10 19:19:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651


Evander Holyfield 1984 Los Angeles BRĄZ PÓŁCIĘŻKA

Powinien zdobyć złoto,ale Holego OBRABOWALI za rzekomy cios po komendzie...Holy niszczył tam bokserów...Nie mam wątpliwosci,ze w finale zniszczyłby Josipovicia

Podczas pojedynku Nowozelandczyka Kevina Barry`ego i Amerykanina Evandera Holyfielda sędzia zdyskwalifikował tego drugiego za nieprzepisowy nokaut, do którego doszło po komendzie sędziego nakazującej przerwanie walki. Zwycięski Kevin Barry został jednak tak mocno poturbowany w tej walce, że nie był w stanie stanąć w ringu naprzeciwko Josipovicia. Dlatego też reprezentant Jugosławii zdobył złoty medal bez finałowego pojedynku. Podczas dekoracji Josipović zaprosił Holyfielda na najwyższy stopień podium.





Evander Holyfield (ur. 19 października 1962) – amerykański bokser zawodowy, wielokrotny mistrz świata w wadze ciężkiej i juniorciężkiej, zdobywca brązowego medalu olimpijskiego na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku. Obecny mistrz świata organizacji World Boxing Federation
Spis treści
[ukryj]

* 1 Kariera zawodowa
o 1.1 Waga juniorciężka
o 1.2 Waga ciężka
* 2 Programy rozrywkowe
* 3 Linki zewnętrzne

Kariera zawodowa [edytuj]
Waga juniorciężka [edytuj]

12 lipca 1986, w swojej 12. profesjonalnej walce Holyfield otrzymał szansę walki o mistrzostwo świata federacji WBA z obrońcą tytułu Muhammadem Quawim. 15-rundowy pojedynek, określany przez ekspertów mianem najpiękniejszej walki w historii wagi juniorciężkiej, zakończył się zwycięstwem Holyfielda na punkty (2:1).

15 maja 1987 Holyfield stoczył kolejną walkę o pas mistrzowski, tym razem federacji IBF. Starcie z Rickym Parkey'em zakończyło się zwycięstwem Holyfielda przez techniczny nokaut w 3 rundzie.

W grudniu tego samego roku odbył się rewanż z Quawim, który zakończył się znokautowaniem tego pięściarza w 4. rundzie. 9 kwietnia 1988, posiadający już pasy WBA i IBF Holyfield stanął naprzeciwko mistrza świata organizacji WBC Carlosa De Leona. Pokonując go w 8 rundzie, Holyfield stał się posiadaczem pasów mistrzowskich trzech najważniejszych federacji i mógł szczycić się mianem najlepszego pięściarza w swojej kategorii. Wkrótce potem podejmuje decyzję o przejściu do wagi ciężkiej. Jego rekord w kategorii juniorciężkiej to 18 zwycięstw i 0 porażek.
Waga ciężka [edytuj]

Po 6 wygranych przed czasem walkach Holyfield otrzymał szansę na walkę o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej i to aż trzech federacji – WBC, WBA, IBF. Jego przeciwnikiem był James Buster Douglas. 25 października 1990 Holyfield uporał się z nim w 3 rundzie. Panowanie Holyfielda w wadze ciężkiej trwające do 11 listopada 1992 roku (w tym czasie bronił pasów z G. Foremanem, B. Cooperem i L. Holmesem) zakończył Riddick Bowe, inna wielka gwiazda wagi ciężkiej. Pokonał Holyfielda na punkty. Po roku Holyfield zrewanżował się Riddickowi, jednak odzyskał tylko pasy WBA i IBF, gdyż Riddick Bowe zrzekł się pasa WBC. Holyfield wrócił na tron tylko na krótko, w pierwszej obronie musiał uznać wyższość Michaela Moorera. Następnie pokonał Raya Mercera. Zorganizowano trzeci jego pojedynek z Bowem, jednak jego stawką nie był żaden pas. Holyfield w tej walce radził sobie świetnie, z jego rąk Bowe po raz pierwszy w karierze zaliczył deski. Jednak w 9 rundzie podczas wymiany doszedł potężny cios Riddicka, który był początkiem szybkiego końca walki. Evander Holyfield doznał 3 porażki i wydawało się że jego kariera zbliża się ku końcowi.

Jednak 9 listopada 1996 dostał szansę walki o pas WBA. Jego przeciwnikiem był sam Mike Tyson. Holyfield był skazany na pożarcie, uważano, że jego waleczny styl będzie idealny dla Iron Mike'a. Jednak to Holyfield w 11 rundzie zmusił sędziego do przerwania pojedynku dając tym samym dowód na to, iż wciąż jest jednym z najlepszych pięściarzy wagi ciężkiej. 28 czerwca 1997 odbył się rewanż. Mike Tyson bez pomysłu na walkę przegrywał pierwsze 2 rundy. W trzeciej rundzie w odpowiedzi na wielokrotne uderzenia głową przez Holyfielda (zarowno w tej, jak i w poprzedniej walce) odgryzł Holyfieldowi kawałek ucha, walka zakończyła się zwycięstwem Evandera przez dyskwalifikacje. W kolejnej walce Holyfield pokonał swojego dawnego pogromcę – Michaela Moorera, zdobywając przy tej okazji jeszcze pas IBF. 13 czerwca 1999 roku doszło do unifikacji pasów WBC, WBA i IBF pomiędzy Evanderem Holyfieldem i Lennoxem Lewisem. Mimo iż pochodzący z Jamajki Lewis górował w tej walce, sędziowie orzekli remis. Zorganizowano rewanż. Tym razem Holyfield walczył dużo lepiej, jednak widać było, że lata dają się odczuć. Zdaniem wielu fachowców był lepszy, jednak sędziowie orzekli zwycięstwo Lennoxa Lewisa. W kolejnej walce Holyfield zdobył wakujący po Lewisie pas WBA wygrywając z Johnem Ruizem, jednak w rewanżu stracił go. Pomimo wieku 48 lat nadal nie zakończył oficjalnie kariery.

10 kwietnia 2010 roku pokonał w Las Vegas przez techniczny nokaut w 8. rundzie Francoisa Bothę z RPA. Stawką walki był mało znaczący tytuł organizacji WBF.

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-01-10 19:24:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
Ali i Holyfield byli najlepsi-swoimi bajecznymi umiejętnościami neutralizowali warunki większych...KLASA "S".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5108
Fajny artykuł fajnie się czyta ;), ale Foreman pierwszą walke amatorską chyba przegrał?Sam o tym mówi:


1.40min 2.00min
A tam pisało, że jego bilans amatorskich walk wynosił 27-0.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 72 Napisanych postów 4264 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21651
(W nawiasie napisane jest,że błąd)

"1968 George Foreman ZŁOTO ( W BIO jest błąd jeśli chodzi o bilans walk amatorskich)"


Są różne wersje rekordu 22-4 (najbardziej prawdopodobny) 23-4 czy tam 21-6-0

Zmieniony przez - Cezi1987 w dniu 2011-01-10 21:31:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 312 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5108
A no tak nie zauważyłem nawiasu :p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dawid "Cygan" Kostecki - You Can Dance %-)

Następny temat

Yabusame

WHEY premium