Ilość wyświetleń tematu: 28943

...
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Belgijska grupa kolarska, zaliczana do najlepszych na świecie, Quick Step, stara się o pozyskanie niemieckiego zawodnika Jana Ullricha - pisze jeden z niemieckich serwisów sportowych.

Pozdro - Tomek - aktualn, ogólnorozw, hobby, strong
تحية , كل شخص

"Aktualności" - Dział ten nazywam od 19.2.03 pustynią SFD

Pozdrawiam - Tomek

...
Znawca
Włoch Danilo di Luca z grupy Saeco wygrał szósty etap długości 179 km, z Sure Teramo do Toricelli i został nowym liderem wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico, .

W klasyfikacji generalnej di Luca o jedną sekundę wyprzedza swojego rodaka Filippo Pozzato.

Zabel wygrał 1. etap Tygodnia Katalońskiego

Niemiec Erik Zabel z grupy Telekom wygrał 1. etap i został liderem kolarskiego wyścigu Setmana Catalana de Ciclisme (kat. UCI 2.1), o długości 146,7 km, wokół katalońskiego kurortu Lloret de Mar.

Drugie miejsce zajął Białorusin Aleksander Usow, a trzecie Austriak Peter Wrolich. Pierwszy etap zakończył się finiszem sprinterskim finiszem całego peletonu.

10. Ińigo Landaluze Intxaurraga (Hiszpania) wszyscy ten sam czas

Jutro 2. etap, o długości 158,7 km, z Lloret del Mar do Empuriabrava. Zakończenie wyścigu - 28 marca.

W zeszłym roku zwycięzcą tej imprezy był Hiszpan Juan Mercado Martin z grupy iBanesto.

Dookoła Normandii: Posthuna wygrał prolog

Holender Joost Posthuna z grupy Rabobank wygrał prolog rozgrywanego we Francji kolarskiego wyścigu Dookoła Normandii, o długości 5,6 km w mieście Mondeville.

CCC-Polsat w Giro: Tonkow i inni

Kolarski zespół zawodowy CCC-Polsat z satysfakcją przyjął zaproszenie do startu w tegorocznym Giro d’Italia. To kolejny milowy krok polskiego kolarstwa. Jeszcze żaden polski zespół zawodowy nie startował w jednym z wielkich tourów.

Przed laty (1986 rok) w Vuelcie jechała amatorska reprezentacja Polski. Istniejąca od czterech lat ekipa CCC-Polsat konsekwentnie zmierza na szczyty zawodowego kolarstwa. Po dwóch zwycięstwach w Tour de Pologne (Piotr Przydział 2000, Ondrej Sosenka 2001), drużyna ta, jako pierwsza z Polski, wystartowała w Pucharze Świata (2001, Zurich), a w tym sezonie, po pozyskaniu jednego z najlepszych kolarzy etapowych na świecie, Pawła Tonkowa, awansowała do pierwszej dywizji.

W CCC-Polsat znaleźli się w tym sezonie także dwaj znakomici polscy kolarze, Tomasz Brożyna i trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, Dariusz Baranowski.

Warto dodać, że w otrzymaniu zaproszenia wydatnie pomógł Czesława Lang, pierwszy polski kolarz zawodowy, który jechał w Giro d’Italia (17. miejsce w 1982 roku), dziś dyrektor Tour de Pologne.

Z ekipy CCC-Polsat doświadczenie w startach w Giro mają dyrektor sportowy, Andrzej Sypytkowski, który ukończył ten wyścig w 1994 roku (73. miejsce) oraz Baranowski i Brożyna, którzy w 2000 roku zajęli odpowiednio 22. i 39. miejsce. Osobna karta w Giro to Paweł Tonkow. Rosjanina śmiało można nazwać gwiazdą tego wyścigu. Oto jego osiągnięcia - 9 startów, zawsze w "10":

1992 – 7. miejsce w klasyfikacji końcowej

Według dyrektora sportowego CCC-Polsat w Giro pojada najlepsi i najbardziej doświadczeni zawodnicy. Ekipę stanowi 9 zawodników. Trzon zespołu stanowić będą Tonkow, Baranowski i Brożyna. 86.

Giro d’Italia odbędzie się pomiędzy 10 maja a 1 czerwca 2003. Start w Lecce, meta w Mediolanie (jazda na czas). Dystans 3449 km, 21 etapów, 5 etapów górskich z metami na wzniesieniu, 2 etapy jazdy na czas. Do startu zaproszone zostały najlepsze zespoły na świecie.

Transmisje TV w Eurosporcie. Polsat czyni starania o zakup praw do relacji.

Tomasz Jaroński/onet.pl

...
Znawca
W najsilniejszym składzie, na czele z Rosjaninem Pawłem Tonkowem, wystartuje grupa kolarska CCC Polsat w wyścigu Giro d''Italia - zapowiedział szef ekipy Andrzej Sypytkowski

...
Znawca
Polska kolarska grupa zawodowa CCC Polsat zadebiutuje w tym roku w Giro d'Italia - jak twierdzi Czesław Lang, jednym z trzech najtrudniejszych wyścigów na świecie

...
Znawca
Czech Jan Svorada z grupy Lampre wygrał jazdę indywidualną na czas, a jego zespół - jazdę drużynową na czas w 3. wyścigu Settimana Internazionale di Coppi e Bartali (kat. UCI 2.3). Svorada został więc pierwszym liderem tego wyścigu. »

...
Znawca
Australijczyk Robbie McEwen z grupy Lotto-Domo wygrał, po sprinterskim finiszu całego peletonu, rozegrany w Belgii 58. wyścig Grand Prix Dwars door Vlaanderen Waregem (kat. UCI 1.2) o długości 202 km. »

...
Znawca
Francuz Samuel Gicquel wygrał 2. etap wyścigu Tour de Normandie (kat. UCI 2.5), o długości 151 km, z Forges-les-Eaux do Elbeuf-sur-Seine. Nowym liderem wyścigu został jego rodak Frédéric Finot