Szacuny
1431
Napisanych postów
15979
Wiek
37 lat
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
230563
Paląc papierosy narażamy się na nieodwracalną zmianę na skórze twarzy. Obraz twarzy palacza charakteryzuje się głębokimi zmarszczkami, które rozchodzą się promieniście wokół ust, zmarszczkami mimicznymi na zewnętrznej stronie okolicy oka oraz płytkimi zmarszczkami w obrębie skóry policzków. Cera sprawia wrażenie nieestetycznej, zmęczonej i ma ziemisty kolor.
Papiery przyspieszają procesy starzenia się skóry i opóźniają gojenie się ran, dlatego też wszelkie zmiany na skórze są bardzo widoczne. Paląc wprowadzamy toksyny do organizmu, zaburzamy jego naturalną pracę a zanieczyszczając się od środka wpływamy również na to co widoczne jest na zewnątrz, czyli skóra, paznokcie i włosy. Jeżeli mamy tendencje do wyprysków to z pewnością paląc papierosy będziemy ich mieć więcej i również większe problemy z ich zagojeniem.
Jak dbać o skórę?
Najlepiej zerwać z nałogiem, ponieważ żadne kosmetyki czy zabiegi nie zwalczą działania nikotyny. Niestety, ale nawet zabiegi medycyny estetycznej mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Skóra jest słabsza i gorzej reaguje na dostarczane substancje naprawcze a w przypadku modelowania nie dostosowuje się przez obniżoną ilość kolagenu. Swoją codzienną pielęgnację można uzupełnić o kremy nawilżające oraz preparaty o współczynniku ochrony nawet 50+. Trzeba jednak pamiętać, że kosmetyki nie chronią przed niekorzystnym działaniem nikotyny – w niewielkim stopniu jedynie zmniejszają niekorzystny wpływ.
Szacuny
187
Napisanych postów
4965
Wiek
42 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
40441
Palenie a trądzik
Wyniki badań opisane w "British Journal of Dermatology" (July 2001) dowodzą, że palenie jest istotnym czynnikiem, który wpływa na zwiększenie częstotliwości pojawienia się zmian trądzikowych oraz zwiększa groźbę, że będzie to trądzik o ciężkim przebiegu. Zgodnie z wielkrotnie potwierdzonymi analizami liczba przypadków trądziku była o wiele większa u osób aktywnie palących (40,8%) w porównaniu z osobami niepalącymi (25,2%). Wykazano liniową zależność między nasileniem zmian trądzikowych a liczbą wypalanych dziennie papierosów.
Data aktualizacji:
2002-11-18
MediWeb
zespół redakcyjny
papierosy wplywaja negatywnie na skóre, co wiadomo nie od dzisiaj, skóra ma brzydki, matowy kolor, szybciej sie starzeje, a jak widac z powyzszych badan wpływa tez na tradzik
"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."
Szacuny
4
Napisanych postów
165
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
1544
Miesiąc od rzucenia to mało, zmiany na lipo zauważyłem dopiero w 4-5 miesiącu niepalenia. Bardziej "witalny" kolor, zniknęły żółte przebarwienia na łapach...
A palenie zdecydowanie ma wpływ na cerę - i wiem to na podstawie własnych obserwacji. Nie palę już od 4 lat i uważam, że dzień w którym to rzuciłem był dla mnie przełomem ku dążeniu do Diaboli Perfectum
Szacuny
25
Napisanych postów
213
Wiek
36 lat
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
1305
moja dermatolog powiedziala, ze to jest bzdura. Tradzik wynika z zachwianej rownowagi hormonalnej, jakim wiec cudem palenie moze miec jakikolwiek wplyw na nasilenie tradziku? oczywiscie, papierosy maja generalnie zly wplyw na stan skory ale pierwsze slysze zeby nasilalo tradzik, ja u siebie niczego takiego nie zaobserwowalem, a popalam czasami.
Szacuny
4
Napisanych postów
165
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
1544
Palenie może mieć też i pośredni wpływ na trądzik - osłabienie układu immunologicznego i odpornościowego ---> przeziębienia ----> wysyp ropnych krost.
Poza tym nie wiem czemu mają służyć takie posty - afirmacji palenia? Usprawiedliwieniu nałogu?