SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bron obiektowa

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 969 Napisanych postów 19330 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158931
Czy pracownik ochrony moze z tzw brona obiektowa wpadac gdzie chce tzn do lokali/sklepow itd...czy jedynie moze z ta bronia chodzic w czasie ochrony czy konwoju ....jak to jest ??

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
Z broną obiektową to on może nawet na pole polecieć i gdzie go jeszcze z takim wielkim żelastwem wpuszczą.
A jeżeli chodzi o broń obiektową to wszystko zależy od okoliczności. Jeżeli jest konwojentem w trakcie pracy (w trakcie wykonywania czynności konwojowych) to jakiekolwiek odstępstwo od realizowanych zadań jest zabronione. Jeżeli np. ma kilkunastominutową przerwę w realizacji zadań to nie widzę przeciwwskazań z powodu których nie mógłby wejść do spożywczego kupić sobie soczek marchewkowy gdy mu się chce pić. Z pkt widzenia ustawy pozostawienie broni pod opieką kolegi z konwoju jest nie wskazane.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
to zależy o jakim pracowniku ochrony mowa.
Jeśli pracownik jest licencjonowany,ma pozwolenie na bron itp to moze.
Jeśli nie ma pozwolenia na broń to moze z nią sie poruszac tylko w trakcie służby,po służbie już nie.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-03-22 22:49:02

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Trochę przepisów odnośnie broni obiektowej

Podmioty, o których mowa w art. 29 ust. 1 i 2 ustawy, w tym przedsiębiorcy i kierownicy jednostek organizacyjnych, którzy powołali wewnętrzne służby ochrony, mogą ubiegać się o uzyskanie świadectwa broni tj. dokumentu upoważniającego do posiadania broni obiektowej i jej udostępniania pracownikom którzy posiadają "legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni".

Podmiot zainteresowany uzyskaniem broni obiektowej (bojowej, gazowej, alarmowej, sygnałowej - w celu ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia ) zobowiązany jest :

1. Złożyć podanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji o wydanie pozwolenia na posiadanie broni obiektowej określając okoliczności uzasadniające jego wydanie i cel posiadania.

2. Do wniosku dołączyć:

* dokument potwierdzający uzgodnienie planu ochrony obiektu,

* wyciąg z planu, z którego wynika zapotrzebowanie na dany rodzaj i liczbę egzemplarzy broni,

* imienny wykaz pracowników zatrudnionych w danym podmiocie, z podaniem rodzaju i numerów wydanych im licencji,

* protokół odbioru magazynu broni spełniający warunki przechowywania i ewidencjonowania broni, wynikające z Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 6 sierpnia 1998 roku w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych..., (SUFO) (Dz. U. Nr 113, poz. 730 z późniejszymi zmianami).

Ponadto przedsiębiorca wykonujący konwoje wartości pieniężnych zobowiązany jest do wniosku o wydanie zezwolenia na broń obiektową dodatkowo przedłożyć dokumenty określające organizację i zasady konwojowania oraz certyfikat ( Przemysłowego Instytutu Motoryzacji ) stwierdzający przystosowanie pojazdu do obowiązujących wymogów.

Broń obiektowa dla innych podmiotów

Broni obiektową posiadać również podmioty wymienione w art. 29 ust. 1 pkt 3 - 7 ustawy o broni i amunicji, w tym :

* prowadzący strzelnice, szkoły, organizacje sportowe i łowieckie, stowarzyszenia obronne w celu szkolenia i realizacji ćwiczeń strzeleckich,

* placówkom oświatowym oraz organizatorom kursów, kształcącym w zawodzie pracownika ochrony,

* podmiotom wykonującym zadania związane z realizacją filmów i innych przedsięwzięć artystycznych,

* urzędom, instytucjom, zakładom, przedsiębiorstwom i innym podmiotom, których pracownikom broń jest niezbędna do ochrony osobistej w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków pracowniczych związanych ze szczególnym narażenie na zamach przeciwko życiu lub zdrowiu,

* podmiotom, którym broń jest niezbędna w celach wzywania pomocy, ratowniczych, poszukiwawczych oraz sygnalizowania rozpoczęcia konkurencji w zawodach sportowych.

Podmiot zainteresowany uzyskaniem broni obiektowej (bojową, gazową, alarmową, sygnałową zobowiązany jest :

1. Złożyć podanie do Komendanta Wojewódzkiego Policji o wydanie pozwolenia na posiadanie broni obiektowej określając w nim cel posiadania, rodzaj i ilość broni oraz okoliczności uzasadniające jej wydanie.

2. Do wniosku dołączyć należy protokół odbioru magazynu broni, który spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 3 kwietnia 2000 roku w sprawie przechowywania, noszenia oraz ewidencjonowania broni i amunicji (Dz. U. Nr 27, poz. 343),

3. Powierzyć zadania związane z gospodarką bronią i amunicją oraz posiadaniem i wykorzystywaniem broni wyłącznie pracownikom dopuszczonym do pracy z bronią co potwierdza legitymacja osoby dopuszczonej do posiadania broni ( w art. 30 ust. 1 i 2 ustawy o broni ...).

Tak stanowią przepisy,a normalnie mówiąc broń obiektowa przypisana jest do konkretnego obiektu podlegającego obowiazkowej ochronie znjdujacego się na liście wojewody,gdzie zatrudnione są przez zleceniodawcę firmy ochrony,zwane też SUFO (Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne),gdzie broń może być posiadana i używana przez P.O.F. z licencją zgodnie z przepisami ustawy o ochronie osób i mienia na terenie danego obiektu w uzasadnionych przypadkach,nie licząc użycia broni w bezpośrednim pościgu za sprawcą przestępstwa,który uciekł poza chroniony obiekt,gdy zagrożone jest zdrowie lub życie pracownika ochrony,lub innej osoby.W wypadku konwojów nazwa "broń obiektowa" jest trochę myląca ponieważ P.O.F. przemieszcza się pieszo,lub pojazdem(pojazdami) i wykonuje zadania ochronne przeważnie wartości pieniężnych od konkretnych podmiotów gospodarczych wyznaczonych przez pracodawcę.Mogą to być wartosci pobierane i transportowane z obiektów takich jak banki,sklepy,stacje paliw,lokale gastronomiczne,hurtownie,itd.

Z własnego doświadczenia powiem,że czasem dochodziło do różnych spięć w czasie konwojów w bankach,które chroniła firma w której pracowałem i dla których wykonywaliśmy usługi konwojowe,ponieważ wewnętrzne przepisy bankowe mówiły,że na sali obsługi klienta nie może być nikt z bronią i od czasu do czasu ktoś z dyrekcji się burzył,podobnie w sklepach wielkopowierzchniowych mających swoją ochronę,gdzie z jakiegoś sklepiku odbieraliśmy gotówkę,gdy wchodziliśmy na teren dochodziło do spięć z ochroniarzami.Czasami po prostu dla świętego spokoju,przekładało się broń z kabury za kamizelkę na terenie danego obiektu.Przy wyjściu z obiektu broń spowrotem wracała w należne miejsce.W małych sklepikach,hurtowniach na broń nikt ze zleceniodawców konwojów nie zwracał uwagi.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
QUEBLO napisał: "Jeśli nie ma pozwolenia na broń to moze z nią sie poruszac tylko w trakcie służby,po służbie już nie."

Jeżeli pracownik ochrony nie ma licencji lub jeśli nawet ma licencję ale nie ma dopuszczenia do pracy z bronią to nie ma prawa broni dostać do ręki bez względu na to czy jest na służbie czy nie.

Marek z bronią obiektową jest tak, ze możesz dostać "przydział" na konkretny obiekt ale mozesz ją dostać bezprzydziałowo. Tak samo jest z konwojami i ochroną osób.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
IKSROJAP nie o to mi chodziło.
Chodziło mi o broń obiektową w sensie taką którą można stosować tylko na terenie danego obiektu. Czyli POF posiadajacy zezwolenie na broń obiektową nie może poruszac się z nią poza obiektem.


A pracownik posiadajacy pozwolenie na broń(oczywiscie taką samą jak obiektowa) z tym że będzie to jego prywatna broń z której korzysta w pracy(oczywiscie na podstawie odpowednich zezwoleń)?



Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-03-28 15:50:57

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1025 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2631
W takim ujęciu tak.

Przystoi aby Ojczyzna droższa nam była niz my sami sobie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 168
QUEBLO nie rozumiem...
Nie możesz korzystać z prywatnej broni w celach zarobkowych. Poza tym z takiej broni możesz skorzystać tylko i wyłącznie w obronie własnej. Dlatego wprowadzono takie pojęcie jak "broń obiektowa". BO trzeba zdać po służbie i ZAKAZANE jest latanie z nią po służbie. BO to nie broń stosowana na obiekcie tylko rodzaj pozwolenia, jest to broń przydzielona tobie np. przez kierownika jednostki organizacyjnej lub osobę prywatną posiadającą koncesję itp. itd. Tak czy siak ta broń jest ci tylko wypożyczona z magazyny na czas trwania zadań ochronnych. Tak naprawdę zresztą nie jest to zezwolenie tylko legitymacja dopuszczająca pracownika do broni obiektowej, a mniej poprawnie: czerwona książeczka, zezwolenie na okaziciela.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2360 Napisanych postów 30611 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270717
przeczytaj to co napisał Słaby 56

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 351 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5586
witam odswieze troche temat, otoz poltora roku temu zdalem egzamin po szkole ochikara na pracownika ochrony 2stopnia w najblizszym czasie chce sie wybracdo komendy wyrobic dokumenty i chcialbym sprobowac troche w tej branzy i mam kilka pytan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 351 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5586
1.jak to jest po takiej szkole z uprawnieniem na bron ,mielismy wyszkolenie strzeleckie i strzelanie z broni czy przy wyrabianiu pozwolenia na bron odpadna mi te wszystkie kursy strzeleckie i wystarcza tylko badania?2moze jest ktos po takiej szkole i wyrabial pozwolenie na bron ?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PUCHAR POLSKI BJJ 2009 - KONIN - 16 MAJ 2009

Następny temat

Boks modliszki

WHEY premium