pinecone85 dzieki za link
wyniki:
-65.9kg category
1St Round
Daniel Ackerman vs Tomas Barlow: Ackerman wins by Heel Hook.
Emmanuel Fernandez vs Ezekiel Zayas: Fernandez wins by RNC
Toni Kröger vs Zjezdzalka Jaroslaw: Kröger wins 3pts to 0
Musse Hasselwal vs Jarkko Keränen: Hasselwal wins by submission
Fran Alcalde vs David Lejenäs: Alcalde wins 2pts to 0
Julian Nguyen vs Mike Cüppers: Nguyen wins 4pts to 0
Teemu Launis vs Michael Hockenjos: Launis wins 2pts to 0
Nicolas Renier vs Hélio Perdigao: Renier wins by RNC
Quarter Final
Teemu Launis vs Emmanuel Fernandez: Launis wins 2pts to 0
Nicolas Renier vs Julian Nguyen: Renier wins 2pts to 0
Daniel Ackerman vs Fran Alcalde: Alcalde wins by Points
Toni Kröger vs Musse Hasselwal: Kröger wins by RNC
Semi Final
Toni Kröger vs Nicolas Renier: Renier wins 1pt to 0
Teemu Launis vs Fran Alcalde: Launis wins 2pts to 0
Final
Teemu Launis vs Nicolas Renier: Renier wins 7-0
-76.9kg category
1St Round
Eduardo Rios vs Christian Sandberg: Rios wins by Guillotine
Mariusz Szczerek vs Martin Linqvist: Szczerek wins 4pts to 0
Toni Beckman vs Christopher Harmanstad: Beckman wins 2pts to 0
Bobby Sundell vs Chaabi Said: Sundell wins by points
Saffiedine Tarec vs Jani Lax: Tarec wins by Judges’ decision
Jamie Walsh vs Matias Awad: Walsh wins by RNC
Ville Manninen vs David Pierre Louis: Manninen wins by 2pts to 0
Nik Ruben Nikolaisen vs Frodi Vitalis Hansen: Nikolaisen wins by RNC
Quarter Final
Eduardo Rios vs Mariusz Szczerek: Rios wins 2pts to 1
Toni Beckman vs Bobby Sundell: Beckman wins 5pts to 0
Jamie Walsh vs Ville Manninen: Manninen wins 2pts to 0
Saffiedine Tarec vs Nik Ruben Nikolaisen: Nikolaisen wins by RNC
Semi Final
Eduardo Rios vs Toni Beckman: Rios wins by Submission
Ville Manninen vs Nik Ruben Nikolaisen: Manninen wins 2pts to 0
Final
Eduardo Rios vs Ville Manninen: Rios wins by Armbar
-87.9kg category
1St Round
Thomas La Cour vs Marko Helen: Helen wins by Guillotine
Jude Samuel vs Khalidow Mamed: Mamed wins by 2pts to 0
Tor Troeng vs Nelson Semedo: Troeng wins 10pts to 0
Martin Janson vs Ilari Grönholm: Janson wins by Triangle
Morris Cilfoni vs Andreas Smith: Cilfoni wins by Walkover
Thomas Karlson vs Johnny Larson: Karlson wins by RNC
Makdoumi Karim vs Nic Osei: Karim wins by Points
Daniel Dowda vs Pedro Rodrigues: Dowda wins 3pts to 0
Quarter Final
Marko Helen vs Tor Troeng: Marko Helen wins by 2pts to 0
Martin Janson vs Makdoumi Karim: Janson wins 2pts to 0
Daniel Dowda vs Thomas Karlson: Daniel Dowda wins.
Morris Cilfoni vs Khalidow Mamed: Cilfoni wins by 2pts to 0
Semi Final
Marko Helen vs Daniel Dowda: Helen wins 2pts to 0
Martin Janson vs Morris Cilfoni: Janson wins by Triangle
Final
Marko Helen vs Martin Janson: Helen wins by Anaconda Choke.
-98.9kg category
1St Round
Michael Materla vs Samuli Perälä: Materla wins by RNC
Radek Turek vs Ilir Latiffi: Turek wins 2pts to 0
Tomas Szczerek vs David Haagsma: Szczerek receives a bye
Arben Latiffi vs Einar Naes: Latiffi wins by Wristlock
Gouram Hakim vs Grabowski Damian: Hakim wins 3pts to 2
Ösgur Sel vs Samuli Perälä: Sel wins 3pts to 0
Joachim Christensen vs Juha Tuhkasaari: Tuhkasaari wins by Guillotine
Michael Grothe vs Toni Vivas: Grothe receives a bye
Quarter Final
Michael Materla vs Ösgur Sel: Materla wins by Kimura
Radek Turek vs Gouram Hakim: Turek wins by Heel Hook
Tomas Szczerek vs Juha Tuhkasaari: Szczerek wins by 2pts to 0
Arben Latiffi vs Michael Grothe: Latiffi wins 3pts to 0
Semi Final
Radek Turek vs Michael Materla: Turek wins on pts
Tomas Szczerek vs Arben Latiffi: Szczerek wins 2pts to 0
Final
Radek Turek vs Tomas Szczerek: Turek wins by Armbar
+99kg category
1St Round
Miodrag 'Pele' Petkovic vs Zapatka: Petkovic wins by RNC
Rogent Lloret receives a bye
Janne Pietiläinen vs Ziegler Carsten: Pietiläinen wins by RNC
Karol Bedorf receives a bye
Ivajlo Markov vs Toni Valtonen: Valtonen wins 7pts to 0
Gunnar Johansson vs Martin Wojcik: Wojcik wins 4pts to 0
Tommy Rasmusen receives a bye
Marko Patteri receives a bye
Quarter Final
Miodrag 'Pele' Petkovic vs Tommy Rasmusen: Petkovic wins by RNC
Rogent Lloret vs Toni Valtonen: Lloret wins 3pts to 0
Janne Pietiläinen vs Marko Patteri: Pietiläinen wins
Karol Bedorf vs Martin Wojcik: Bedorf wins by RNC
Semi Final
Janne Pietiläinen vs Rogent Lloret: Pietiläinen wins by submission
Karol Bedorf vs Miodrag 'Pele' Petkovic: Bedorf wins 3pts to 0
Final
Janne Pietiläinen vs Karol Bedorf: Pietiläinen wins by Figure 4 Toehold
Women’s categories.
-60kg Female category
Quarter Final
Caoimhe McGill vs Marina Weckström: McGill wins by Armbar
Rachel Wheatley vs Gdula Agnieszka: Wheatley wins by Triangle
Yasmin Tahira vs Anny Hamarstan: Hamarstan wins 3pts to 0
Dusi Bozkovic vs Sara Capoferri: Bozkovic wins by Guillotine
Semi Final
Caoimhe McGill vs Anny Hamarstan: McGill wins 3pts to 0
Rachel Wheatley vs Dusi Bozkovic: Wheatley wins by Heel Hook
Final
Caoimhe McGill vs Rachel Wheatley: McGill wins 6-4
+60kg Female category
Quarter Final
Marloes Coenen vs Devi Ah**a: Coenen wins by Armbar
Jennifer Guiola vs Sandra Kunz, Guiola wins 8pts to 2
Monica Vanessa Silva vs Camilla Gjelsten: Silva wins by Guillotine
Ella Rudfeldt vs ?: Rudfeldt wins 6pts to 0
Semi Final
Ella Rudfeldt vs Monica Vanessa Silva: Silva wins by RNC
Marloes Coenen vs Jennifer Guiola: Coenen wins by RNC
Final
Merloes Coenen vs Monica Vanessa Silva: Coenen wins -2 pts to -3 pts