...
Szacuny 22 Napisanych postów 13700 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 60920
Mistrzostwo oddala się od Wisły, bohater Gajtkowski
Żródło: Gazeta Wyborcza

Nadzieje Wisły Kraków na mistrzostwo Polski znacznie zmalały. W otwierającym 26. kolejkę Orange Ekstraklasy meczu Korona Kielce pokonała Wisłę 1:0. Jedyną bramkę meczu zdobył Krzysztof Gajtkowski.
Już w 4. minucie bliski zdobycia gola był Jakub Błaszczykowski. Pomocnik Wisły świetnie odebrał piłkę Bednarkowi i ruszył na bramkę Korony.

Wpadł w pole karne, minął obrońcę, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. Po 20 minutach gry boisko musiał opuścić Marcin Drzymont. Piłkarz Korony został kilkanaście minut wcześniej brutalnie sfaulowany przez Jacoba Burnsa.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje podbramkowe - gra toczyła się głównie w środku pola. Pod koniec pierwszej połowy Wisła przyspieszyła i zrobiło się goźnie pod bramką Mielcarza. Najpierw bardzo groźnie strzelał z dystansu Sobolewski. Chwilę później sam na sam z bramkarzem Korony znalazł się Kryszałowicz, a w 45. minucie po świetnej akcji Paweł Brożek. Żadnemu z nich nie udało się jednak pokonać dobrze broniącego Mielcarza.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze objęli prowadzenie. Do długiej piłki wystartował Gajtkowski, fatalny błąd popełnił Kłos. Napastnik Korony wbiegł w pole karne i strzałem z 15 m pokonał Majdana.

W 77. minucie Tomasz Kłos był bliski zrehabilitowania się za błąd przy bramce dla Korony. Bardzo groźnie strzelił z 20 m z rzutu wolnego, ale jego strzał znakomicie obronił Mielcarz. Wisła próbowała atakować, ale zawodnicy Korony bardzo skutecznie się bronili i spokojnie wyczekiwali na koniec meczu. Porażka z Koroną bardzo poważnie zmniejszyła szanse Wisły na obronę tytułu. Jeżeli liderująca Legia wygra w sobotę z Zagłębiem Lubin - będzie miała na cztery kolejki przed końcem 7 punktów przewagi.

Doradca w dziale ,,Piłka nożna''

...
Szacuny 6 Napisanych postów 2846 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10180
Mistrzostwo ma Legia i do tego nie trzeba przekonywać nikogo . Kibice Wisły mogą mieć jeszcze tylko złudną nadzieję że coś się zmieni Nawet gdy Legia straci pkt w meczu z Zagłebiem ( w co wątpię ) to i tak przewaga punktowa się utrzyma a przecież do końca sezonu pozostaną już tylko cztery kolejki Wisła za często traci punkty by odrobić straty do konsekwentnie grającej Legii , Legii która zasługuje na tytuł jak najbardziej .

Africa have Cameroon , Barcelona have Eto'o ... ;)