Szacuny 6 Napisanych postów 3347 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6270
Wisła K. - Górnik Ł - 5:2 ( nieźle )

...
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 294
Wisła Kraków rozgromiła Górnika Łęczna 5:1 (2:1) w meczu 1. kolejki ekstraklasy. Mistrzowie Polski zostali pierwszym liderem ekstraklasy. Wiceliderem jest Cracovia.

Wisła Kraków - Górnika Łęczna 5:1 (2:1)
Bramki: Frankowski (31 min.), Frankowski (43 min.), Żurawski (68 min.), Kłos (80 min.), Żurawski (84 min. - karny) - Wędzyński (22 min.)

Wisła: Majdan - Baszczyński, Kłos, Głowacki, Mijailovic (74 min. - Stolarczyk) - Gorawski (80 min. - Kukiełka), Szymkowiak (83 min. - Kuźba), Cantoro, Zieńczuk - Żurawski, Frankowski

Górnik: Mioduszewski - Pawelec (71 min. - Nazaruk), Kościuk, Jurkowski, Kościelniak - Szałachowski (56 min. - Wolański), Budka, Wędzyński, Bronowicki (53 min. - Prasnal) - Czerszewski, Jezierski

Relacja "akcja po akcji":

90+2 min - koniec meczu
90 min - sędzia doliczył dwie minuty
86 min - bardzo niecelny strzał Stolarczyka z 26 metrów
84 min - Żurawski pewnie pokonuje bramkarza z rzutu karnego
83 min - Kuźba zmienia Szymkowiaka
82 min - rzut karny dla Wisły! Kościuk sfaulował w polu karnym Żurawskiego. Kościuk został ukarany żółtą kartką
80 min - Szymkowiak dośrodkował z lewego skrzydła prosto na głowę Kłosa, który strzałem z 8 metrów pokonał bramkarza Górnika
80 min - Kukiełka wchodzi za Gorawskiego
79 min - Żurawski dobrze dośrodkował z prawego skrzydła, Zieńćzuk ślicznie uderzył z pierwszej piłki, z 6 metrów, ale Mioduszewski instynktownie odbił piłkę
78 min - Mioduszewski łapie piłkę po centrze z rzutu rożnego, z prawego skrzydła
76 min - Wisła panuje na boisku, spokojnie rozgrywa piłkę. Grający w osłabieniu piłkarze Górnika są bezradni
74 min - Stolarczyk wchodzi za Mijailovica
73 min - płaski, niecelny strzał Mijailovica z 22 metrów
71 min - Nazaruk wchodzi za Pawelca
70 min - ładny, soczysty strzał Zieńczuka z 25 metrów - nad poprzeczką
68 min - jest 3:1 dla Wisły. Gorawski dośrodkował z prawego skrzydła, Baszczyński przypadkowo odegrał do Żurawskiego, który strzelił z 8 metrów, a interweniujący Mioduszewski odbił piłkę przed siebie. Na obronę dobitki Żurawskiego nie miał już szans
66 min - wiślacy wyszli z kontrą, atakowali czwórką na dwójkę obrońców, ale Gorawski fatalnie podał i piłka trafiła do Mioduszewskiego
65 min - Głowacki skiksował w polu karnym, ale na szczęście szybko naprawił swój błąd
64 min - "bomba" Głowackiego z 26 metrów przelatuje wysoko nad poprzeczką
63 min - mocny, ale niecelny strzał Cantoro z blisko 30 metrów
61 min - powinno być 3:1. Szymkowiak zagrał w pole karne, Żurawski ślicznie przyjął piłkę, obrócił się i strzelił z kilku metrów. Szałachowski świetnie obronił, piłka trafiła jeszcze przed pole karne, gdzzie mocno uderzył ją Gorawski, ale stojący na linii bramkowej obrońca wybił futbolówkę
60 min - Frankowski ładnie ograł obrońcę, ale strzelił niecelnie z 14 metrów
59 min - Żurawski w akcji ofensywnej sfaulował Wolańskiego tuż przed linią pola karnego Górnika. Wisła zdecydowanie przeważa, Górnik tylko się broni
57 min - Zieńczuk źle dośrodkował z lewego skrzydła
56 min - druga zmiana w Górniku. Wolański wchodzi za Szałachowskiego
54 min - Szymkowiak z prawej strony ładnie odegrał do Frankowskiego, który z 12 metrów strzelił nad poprzeczką
53 min - zmiana w zespole Górnika. Prasnal zmienił Bronowickiego
52 min - Zieńczuk dośrodkował z lewego skrzydła, naciskany przez Żurawskiego Kościelniak wycofał piłkę głową do bramkarza
50 min - zablokowany strzał Żurawskiego z 14 metrów po kiksie obrońcy
49 min - Wisła długo rozgrywała atak pozycyjny, wreszcie Gorawski dośrodkował z prawej strony, ale obrońcy Górnika wybili piłkę
46 min - Górnik ma problem. Wędzyński otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Baszczyńskim i musiał opuścić boisko
46 min - rozpoczęła się druga połowa meczu

45+1 min - koniec pierwszej połowy
45 min - pierwsza połowa została przedłużona o minutę
43 min - Frankowski imponuje skutecznością. Szymkowiak zagrał prostopadle do "Franka", który znalazł się sam na sam z bramkarzem, minął go i skierował piłkę do pustej bramki
41 min - Szałachowski dośrodkował z prawego skrzydła, wchodzący w pole karne Budka strzelił z pierwszej piłki, z 12 metrów - Majdan instynktownie obronił. Było groźnie
39 min - żółta kartka dla Mijailovica za bezsensowny faul na Szałachowskim. Widać, że młody Serb nie pozbył się nawyku zbyt ostrej gry
38 min - Mioduszewski spokojnie broni strzał głową Żurawskiego z 14 metrów
37 min - Szymkowiak zagrał prostopadle w pole karne, ale Żurawski nie opanował piłki. Próbował odgrywać, ale futbolówkę przejęli obrońcy rywala
35 min - Zieńczuk po dynamicznej akcji środkiem pola odegrał na lewo do Żurawskiego, ale ten zupełnie zepsuł dośrodkowanie - piłka wyszła za linię końcową boiska
34 min - żółta kartka dla Wędzyńskiego
33 min - Zieńczuk bardzo ładnie, krzyżowo zagrał do wchodzącego Żurawskiego, który potężnie strzelił z 14 metrów, ale piłka uderzyła w boczną siatkę
31 min - śliczna akcja Wisły! Piłka wędrowała jak po sznurku - Mijailovic minął dwóch rywali przed polem karnym, odegrał na lewo do Zieńczuka, ten posłał centrę w pole karne, gdzie Gorawski zgrał piłkę głową do Frankowskiego, a "Franek" z woleja, z kilku metrów posłał ją do bramki. Brawo, naprawdę brawo
28 min - Żurawski mocno, płasko strzelił z 22 metrów - piłka przeleciała obok słupka
27 min - żółta kartka dla Budki za faul na Gorawskim
25 min - akcja za akcję. Czereszewski otrzymał piłkę na 18 metrze, miał sporo miejsce i czasu, ale napastnik Górnika strzelił zbyt słabo i Majdan nie miał problemów z interwencją
24 min - piękna akcja Wisły. Gorawski przedarł się prawym skrzydłem i dobrze dośrodkował, a Frankowski ślicznie uderzył z 16 metrów, z woleja - tuż obok słupka
22 min - Górnik niespodziewanie prowadzi z Wisłą. Wędzyński wykonywał rzut wolny z lewej strony, tuż obok bocznej linii pola karnego. Mocno, płasko uderzona piłka odbiła się od stojącego w murze Szymkowiaka i wpadła w krótki róg bramki Wisły
20 min - Wisła wyszła z kontrą, Zieńczuk dobrze zacentrował z lewego skrzydła, Frankowski zdołał strzelić głową z kilku metrów, ale uderzenie zeblokował obrońca
18 min - po bardzo ładnej akcji Górnika Jezierski strzelił z 14 metrów - gdyby piłka nie odbiła się od jednego z obrońców Wisły, byłby gol
16 min - strzał Czereszewskiego z rzutu wolnego, z 18 metrów przelatuje nad poprzeczką bramki Majdana
13 min - blokowany przez Kościelniaka w polu karnym Żurawski nie opanował piłki po prostopadłej wrzutce z głębi pola
11 min - Żurawski ładnie zagrał do wychodzącego na pozycję Zieńczuka, ale jego dośrodkowanie z lewego skrzydła zostało zablokowane
10 min - piłka po strzale Zieńczuka z rzutu wolnego, z 24 metrów mija poprzeczką bramki Górnika
8 min - pierwsza interwencja Majdana po wysokiej wrzutce Kościelniaka z prawego skrzydła
6 min - Zieńczuk na spalonym
4 min - Gorawski wygrał pojedynek z obrońcą Górnika na prawym skrzydle i zaskakująco uderzył w krótki róg z kilkunastu metrów - Mioduszewski obronił
4 min - Frankowski zagrał z lewej strony w pole karne, Żurawski przyjął piłkę na 12 metrze, ale nie zdołał złożyć się do strzału
3 min - Gorawski zagrał prostopadle do Frankowskiego, snajper Wisły nie opanował piłki na linii pola karnego
3 min - Wisła gra bardzo spokojnie, rozgrywa atak pozycyjny
1 min - rozpoczął się mecz Wisła - Górnik Łęczna