SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

MACA SPORT - roslina z Peru podbija świat

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14615

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
bimsalabim a jakies efekty dotyczące sfery 'mięsniowej' zauważyłes ? ?
ja co prawda kiedys jadłem zielona mace, ale jadłęm 3 tabl dziennie wiec nie bardzo jak mowiesz zadzialało. ale moze powróce do niej..

Zmieniony przez - ****master w dniu 2004-03-07 07:59:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
JA BRALEM KIEDYS MACE OKOLO MIECH LUB DWA I APETYT WILCZY I WYRAZNY WZROST POTENCJI.BRALEM Z ZIELARSKIEGO W KAPSACH

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
dzięki za wpis...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 366 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1926
Stosuję mace już ponad pół roku. Nie tą, którą ty masz na zdięciu ale inną w kapsułkach. Dokładnie nie powiem jakie efekty mam po samej mace bo zacząłem ją brać zanim wróciłem do treningów po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Jednak od czasu gdy ją stosuję ogulnie mam więcej energii i lepsze samopoczucie. Myślę, że maca to bardzo dobre rozwiązanie tym bardziej, że jest w 100% naturalna i jej spożywanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Mało tego, wpływa korzystnie na wiele procesów w organiźmie. Maca ma szerokie zastosowanie lecznicze w medycynie zielarskiej. Powoduje przyrost masy mięśniowej i siły, poprawia pamieć i korzystnie wpływa na potencje

Pozdrawiam!


SFD FIGHT CLUB

"Dla tryumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 366 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1926
sorki ale pomyliłem się - MACE biorę ponad rok. Pół roku brałem sangre de drago ale to nie jest związane z przyrostem masy, siły i wogule z tym sportem

Pozdrawiam!


SFD FIGHT CLUB

"Dla tryumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 198 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3965
wtrącenie z neta:
MACA (Lepidium meyenii Walp.)

Zwana skarbem Inków, również nazywana peruwiańskim żeń-szeniem. Roślina ta rosła niegdyś w całych Andach, obecnie można ją spotkać jedynie w niektórych regionach Peru na wysokości ponad 3500 m n.p.m. w strefie zwanej "puna", w której niskie temperatury i silne wiatry nie pozwalają na wzrost większości innych roślin. Jest niesłychanie odporna na surowy klimat: doskonale znosi palące słońce, silne wiatry i wahania temperatur sięgające od +10 do -20 stopni Celsjusza. Maca jest byliną, której część nadziemna - łodyga - liczy sobie kilkanaście centymetrów długości, ma 12-20 liści w kształcie muszli, a w porze kwitnienia małe, białe kwiatki. Część podziemna - bulwa o kształcie gruszkowatym, która jest użytkową częścią rośliny - ma średnicę od 2 do 8 centymetrów i osiąga długość do 18 cm. Każda z istniejących odmian tej rośliny wyróżnia się charakterystyczną barwą bulwy - od szarej, przypominającej kolor ziemniaka, poprzez białą, żółtą, biało-żółtą, biało-różową do biało-purpurowej i czerwonej. Po 6-7 miesiącach od wysiewu maca (wym. maka) jest dojrzała do zbiorów.
Surowiec leczniczy - sproszkowaną bulwę Lepidium meyenii - stosuje się jako środek immunostymulujący, wspomagający leczenie nowotworów oraz, dzięki cennym właściwościom odżywczym, w stanach wycieńczenia (również z powodu choroby nowotworowej), niedożywienia oraz w okresie wzrostu, ciąży i laktacji, a także w celu zwiększenia płodności u ludzi i zwierząt, obniża poziom cholesterolu we krwi i w związku z tym zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia. Obecność w surowcu cennych substancji odżywczych (białek, węglowodanów, tłuszczów, aminokwasów, żelaza, wapnia, cynku, miedzi, manganu, jodu, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych, steroli i witamin: A, z grupy B, C i E) decyduje o jego wielokierunkowym wykorzystaniu. Ze względu na dużą zawartość wapnia stosowana w osteoporozie, a jako bogate źródło żelaza stosowana w anemii. W związku z wysoką zawartością jodu stosuje się ją wspomagająco, równocześnie z hormonami, przy niedoczynności tarczycy. Uznawany jest za środek poprawiający pamięć i zdolność przyswajania wiedzy oraz energizujący, wspomagający budowę i wytrzymałość masy mięśniowej, jako że aktywność zawartych w roślinie steroli jest podobna do działania sterydów anabolicznych. Pozytywne efekty obserwuje się podczas stosowania Lepidium meyenii w leczeniu zespołów przewlekłego zmęczenia, nieregularnego miesiączkowania i zaburzeń hormonalnych. Surowiec ten uważa się też za afrodyzjak oraz czynnik zwiększający płodność u ludzi oraz zwierząt. Odpowiedzialne za to są najprawdopodobniej glukozynolaty oraz izotiocyjaniany w nim zawarte.
Lepidium meyenii od setek lat, poza stanowieniem powszechnie dostępnego surowca leczniczego, jest jednym z podstawowych produktów spożywczych w krajach Ameryki Środkowej i Południowej - w Peru, Ekwadorze i Meksyku. Przyczyną tego faktu jest wspomniana wyżej wysoka wartość odżywcza. Bulwy rośliny spożywa się w postaci świeżej lub przetworzone - pieczone, w postaci dżemu, sfermentowanego napoju lub wysuszone.

>>>grzybiarze są wśród nas<<<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co na gęstość mieśni?

Następny temat

kreatyna a waga ??

WHEY premium