Treści publikowane w tym dziale mają charakter informacyjny i stanowią wymianę doświadczeń użytkowników. Nie zastępują konsultacji lekarskiej, diagnozy ani indywidualnej porady medycznej.
W przypadku problemów zdrowotnych, podejrzenia choroby lub stosowania leków skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowanym specjalistą.
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
54
Witam. Na wstępie zacznę od sentencji "wiem, jest wiele tematów o tym" ale warto usłyszeć ekspertyzę indywidualnie dla mojego przypadku którym jest moja budowa ciała. Prócz tego ze mam brzuch większy niż w normie mam także męskie piersi które nie są powodem do dumy jak u płci przeciwnej oprócz tego dodam że mój zarost na brzuchu i klatce piersiowej jest bardzo słabiutki a mam już prawie 24 lata i przy okazji 86kg oraz 176cm wzrostu, tak wiem przydałoby się zrzucić, ale nie potrafię sobie ułożyć diety oraz treningu bo wszędzie jest co innego i już jestem rozkojarzony jak mam postępować, z góry dziękuję za każdą odpowiedź (krytykę przyjmuje też z honorem) pozdrawiam
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
54
Nie wiem jakie jest w sumie uczucie przerosnietego gruczołu ale chyba nie ma tam nic twardego w okolicach sutka, dodam jeszcze że mój zarost na twarzy jest identyczny jak na torsie czyli bardzo rzadki, reszta ciała typu nogi czy ręce są chude ale ten brzuch i piersi jakby nie moje no i twarz też mam podłużna a i zaznaczam ze mój ojciec jest takiej samej budowy a więc to może mieć podłoże genetyczne. Zrobiłem testy krwi na testosteron i inne hormony (nie wiem jeszcze jakie bo mieszkam w UK a tu inne nazwy) no i może przydałby się odpowiedni trening na poprawienie tej sylwetki, pozdrawiam
Szacuny
357
Napisanych postów
909
Wiek
39 lat
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
58053
Dieta + trening i nie będzie śladu. Miałem nieco podobnie, ale po kilku miesiącach intensywnych treningów i czystej michy progres był bardzo duży.
Wytrwałości życzę i będzie dobrze!
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
54
A czy masz jakiś sprawdzony trening który przyniósł Ci rezultaty ? Pracuje środa-sobota 7-18 plus 1,5h na dojazdy a więc siłownia w niedzielę poniedziałek oraz wtorek no i mogę wcisnąć wieczorną sesję w piątki a praca moja polega na chodzeniu przez 10h a więc tam też trochę spale, dietę zacząłem około 1500-1800kcal dziennie w jakichś 4-5 posiłkach, dzięki i pozdrawiam
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
54
Staram się trzymać bilans kaloryczny na minusie, ale jeśli zjem troszkę więcej to się nic nie stanie ? Obecny trening to klata we wtorek i piątek do tego aeroby czyli steper i bieżnia jakas godzinka no i proste ćwiczenia na brzuch ale nie unoszenie nóg bo nienawidzę tego a w niedzielę poniedziałek to taki fbw superseriami małymi ciezarami ale szybki no i brzuch plus aeroby, chciałbym precyzyjną rozpiske która mnie do czegoś zaprowadzi a nie jakieś tam randomowe ćwiczenia, pozdrawiam
Szacuny
30
Napisanych postów
150
Wiek
31 lat
Na forum
12 lat
Przeczytanych tematów
1759
Pierwsza sprawa to odpowiednia dieta. Jeśli nie ogarniasz liczenia kalorii i tym podobnych wystarczy na początek jak złe nawyki żywieniowe zamienisz na absolutną podstawę czyli RYŻ +GOTOWANY KURCZAK+WARZYWA zrób sobie powiedzmy 3-4 małe porcje na cały dzień a między czasie ogarnij sobie inne warianty posiłków na forum jest mnóstwo przepisów. Po drugie moim zdaniem Twój wygląd nie jest spowodowany żadnymi chorobami a po prostu brakiem ćwiczeń i tz zalaniem. Rób sobie ćwiczenia aerobowe które są absolutną podstawą (bieganie, rowerek) myślę że 30-40min dziennie nie powinno stanowić problemu, biegaj przed pracą lub po jak Ci wygodnie no i w dni które wymieniłeś dokładaj siłownię i wykonuj najbardziej podstawowe ćwiczenia a wszystkie partię. Wystarczy tak nie wiele by poprawić wygląd i wymodelować klatkę. Jeśli oczywiście nie wiesz jakie te ćwiczenia to mogę wypisać...
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
54
Hmm ćwiczenia to chyba nie problem ale bardziej interesuje mnie jaki ciężar szybkość i ile powtórzeń, kurczaka jem z ciemnym ryżem i makaronem a warzywa ciężka sprawa bo nie lubię ale dokładam kukurydzę i paprykę do tego a na śniadanie jajecznica
Szacuny
357
Napisanych postów
909
Wiek
39 lat
Na forum
15 lat
Przeczytanych tematów
58053
Ja bym skupił się przede wszystkim na treningu siłowym. Push/pull, różne warianty FBW - to moja propozycja. Aeroby to sprawa drugo albo trzeciorzędna. Co do konkretnych ćwiczeń to sprawdź dział trening dla początkujących - tam jest sporo opcji.
To wszytko + zmiana żywienia i waga na pewno poleci w dół.
Zmieniony przez - Christo87 w dniu 2015-02-28 21:17:50
Szacuny
0
Napisanych postów
10
Na forum
11 lat
Przeczytanych tematów
54
hmm, dziekuje za wszystkie odpowiedzi, widze ze zdania są mieszane, jak narazie waga poszła 3kg w dół przez 2 tygodnie bez chipsów, coli i słodyczy + tydzień diety 1500-1800kcal
dotychczas w piątki katuje klatę wieczorem po pracy plus jakies 300-400kcal na bieżni lub steperze interwałami (o ile te wyniki są mniej więcej zgodne z prawdą) a zaś w niedzielę czyli mój pierwszy dzień wolny o 9 rano jadę na siłownię i też katuje klatę ale zaś na steperze spalam 900kcal
poniedziałek bardziej FBW i także bieżna lub steper a wtorek powtórka z niedzieli
a zapomniałem dodać że robię dodatkowo brzuch na każdej sesji ale nie brzuszki czy unoszenie nóg lecz skręty w boki na maszynie, z piłką lekarską, skłony w bok z plackiem oraz leżenie na boku i unoszenie bioder
o rezultatach pozytywnych lub negatywnych będę informował na bieżąco
pozdrawiam
Zmieniony przez - scarface55 w dniu 2015-03-01 16:01:45