Trochę o ….
XII Międzynarodowym Nadwiślańskim Turnieju „Bartosz 2013”
28 września 2013r w Tarnobrzegu odbędzie się:
XII Nadwiślański Turniej w Wyciskaniu Sztangi Leżąc „BARTOSZ 2013”
nad którym Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Norbert Mastalerz.
"Bartosz" jest przykładem turnieju o charakterze integracyjnym i zasięgu ogólnopolskim. Od czterech lat dzięki udziałowi Reprezentacji Litwy „BARTOSZ” przybrał rangę międzynarodową. Obejmuje jedną konkurencję – wyciskanie sztangi leżąc. Wpisany jest do kalendarza imprez Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Celem turnieju jest popularyzacja sportów siłowych głównie wyciskania sztangi leżąc, oraz propagowanie aktywnego uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych, młodzieży i dorosłych. Od pierwszej edycji to jest od 2002 roku, "Bartosz" odbywa się w Tarnobrzegu. Nazwa turnieju nawiązuje do pomnika Bartosza Głowackiego, jednego z najbardziej charakterystycznych symboli naszego miasta. Gośćmi naszego turnieju byli znani wybitni sportowcy Polski:
Katarzyna Rogowiec – dwukrotna Mistrzyni Igrzysk Paraolimpijskich /Turyn/ w narciarstwie klasycznym,
Dorota Galińska –
Mistrzyni Polski w Fitness Gimnastycznym,
Szymon Kołecki – wielokrotny Medalista Igrzysk Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów,
Ryszard Fornalczyk – wielokrotny Medalista Igrzysk Paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów,
Mariusz Pudzianowski – pięciokrotny Mistrz Świata w konkurencji Strong Men,
Paweł Pachnik – najsilniejszy człowiek „Lata z Radiem” w konkurencji Strong Men,
Arkadiusz Szyderski – Medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce,
Kamil Majek – Medalista Mistrzostw Świata w kulturystyce,
Łukasz Klejnberg – Medalista Mistrzostw Polski w Wu Shu,
Nagroda główna w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn to 200 euro.
„NAJLEPSZY JEST TYLKO JEDEN, ON WYGRYWA WSZYSTKO”
Przyjdź i podziwiaj mistrzów sztangi w rywalizacji sportowej