SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

pasma śluzu w moczu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 94186

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52114 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,ostatnio robiłem badania krwi i moczu.W moczu wyszło takie coś niepokojącego pasma śluzu w moczu liczne co to może być ?

Zmieniony przez - suple91 w dniu 2012-03-15 10:58:57
5
...
Napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6450 Napisanych postów 79271 Wiek 41 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 774631
Jest jednym z podstawowych badań laboratoryjnych wykonywanych w medycynie. Jest to jedno z prostszych badań, a daje ono wiele ważnych informacji na temat stanu naszego układu moczowego, czy nerek. Lekarze określają, że krew badać powinniśmy co najmniej raz na pół roku. Z kolei mocz raz do roku. Dzięki temu jesteśmy w stanie kontrolować nasze zdrowie i wcześniej reagować, jeżeli coś jest nie tak.

Mocz badany jest na podstawie następujących parametrów:

1. Barwa/kolor,
2. Przejrzystość,
3. pH,
4. Ciężar właściwy,
5. Urobilinogen.

Bada się również mocz na obecność substancji niepożądanych. Taki jak:

- bakterie, grzyby, pasożyty,
- cukier,
- białko,
- bilirubina,
- ciała ketonowe,
- kreatynina,
- kwas moczowy,
- mocznik,
- osad,
- białe ciałka krwi,
- czerwone ciałka krwi.

Odchylenie którychś z tych parametrów może oznaczać pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu i powinno być przeanalizowane przez lekarza. Często jednak nieznaczne odchylenia wynikać mogą np. w wystąpienia stanu zapalnego po przeziębieniu.

Plazma śluzu w moczu oznaczać może po prostu źle przygotowaną próbkę do badania. Należy pamiętać o odpowiedniej sterylności próbki, która powinna być dostarczona od razu po pobraniu w warunkach sterylnych, a nie następnego dnia. Obecność śluzu może wynikać z zakażenia układu moczowego. Jednak obecne w badaniu musiałby być również bakterie oraz podwyższone leukocyty i erytrocyty. Jeżeli towarzyszy nam odczucie pieczenia, to powodem może być zakażenie narządów płciowych. Jeżeli jednak nie ma żadnych objawów, a poziom śluzu jest nieznacznie podwyższony, to nie ma powodu do obaw. Warto jednak skonsultować to z lekarzem rodzinnym.





Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
A wpisz w google i poczytaj.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52114 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Obfite pasma śluzu w moczu świadczą o jego nadmiernej produkcji w przebiegu zakażeń dróg moczowych


jaka może być przyczyna?,lekarka nic mi nie powiedziała jak dostała badania do ręki,co z tym zrobić ?

Zmieniony przez - suple91 w dniu 2012-03-15 13:46:33
3
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 2284 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24765
Najlepiej zacząć od zmiany lekarza, skoro ignoruje takie symptomy. Zakażenie/zapalenie może mieć szereg przyczyn: bakteria, wirus. Trzeba wykonać dodatkowe badania.
3
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52114 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
może sam sobie bym zrobił ?

jak się nazywają dalsze badania na to ?
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
Wymaz/posiew lub nawet obrazowe.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52114 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
a jest możliwe że oddałem mocz w takim czasie że było w nim najwięcej bakterii ? i takie coś wyszło
...
Napisał(a)
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21060 Napisanych postów 71746 Wiek 43 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 577368
Tzn, jakim czasie..?
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52114 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
sam nawet nie wiem ale wydaje mi się że nie sikałem po środku
3
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 15357 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31011
Powiem tak: ´O ile pole badania nie wymaga innego typu zbiorki materialu, mocz do badan przesiewowych powinien pochodzic z pierwszej porannej mikcji, ze srodkowego strumienia´(zawsze wszyscy mieli z tego zwale na laborach ) na chlopski rozum: pierwszy sik poranny, a co do strumienia: najpierw pozwalasz zleciec temu najbardziej stezonemu moczowi a nastepne porcje lapiesz do pudelka Sluz w moczu wcale nie musi byc objawem patologi (patrz: glikoproteiny), ale tak ad hoc to nie da sie tego stwierdzic, analityk w lab probke oglada, jezeli nie stwierdza w niej obecnosci czynnika chorobotworczego, to nie musi przekazywac jej do badan mikrobiologicznych. Ale kazdy ma swoj rozum i jezeli martwi Cie ten stan rzeczy, to polecam na wlasna reke przeprowadzic badania przesiewowe i mikrobiologiczne moczu
Oooo: ale jak liczne, to mikro musi byc.

Zmieniony przez - kitttie w dniu 2012-03-17 10:20:55
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52114 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
same badanie posiewu moczu wystarczy ?

podczas sikania czuję jakby w środku takie szczypanie ale takie lekkie także może coś być

jeszcze zawsze jak zrobiłem sobie jakieś rany szybko się goiły teraz powoli i zawsze zostają blizny ostatnio lekko blachą się skaleczyłem a to już kilka miesięcy temu było i blizna została a ranka malutka i jeszcze do tego strasznie po tej anginie bolą mnie stawy tzw kontuzje się wznawiają rano jak wstaję z łóżka to jak pręt się czuję,wszytko sztywne i boli.Możliwe że moja wspaniała lekarka źle mnie wyleczyła mnie z anginy i teraz coś krąży w organizmie.


Zmieniony przez - suple91 w dniu 2012-03-17 11:30:20
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka piersiowa..

Następny temat

Czy da się wyleczyć refluks żołądkowy ???

electro
Polecane artykuły