SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W LEKKOATLETYCE - STAMBUŁ 9-11.03.2012

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W Spale zakończyły się dwudniowe 56. Halowe Mistrzostwa Polski. W niedzielę normy PZLA na HMŚ wypełnili: Artur Noga i Dominik Bochenek w biegu na 60 m przez płotki oraz Paulina Guba w pchnięciu kulą.


Guba w trzeciej kolejce uzyskała rezultat 17.79, czyli 9 centymetrów lepiej niż wymagane przez PZLA minimum na Stambuł. – Odetchnęłam z ulgą, szkoda, że udało mi się tylko jedno pchnięcie, ale emocje były tak wielkie, że nie zdołałam się poprawić. Mam jednak nadzieję, że w Turcji jeszcze się poprawię – powiedziała podopieczna Edmunda Antczaka.

Cały wywiad z Pauliną Gubą na internetowym kanale YouTube PZLA:

http://www.youtube.com/user/PZLAwideo/featured



Również Artur Noga już kilkukrotnie w tym sezonie próbował wypełnić normę na HMŚ. W biegu na 60 m pł wynosiła ona 7.68 sek. 18 lutego podczas mityngu w Spale zmierzono mu 7.69 – według pomiaru aparatury do granicy 7.68 zabrakło wtedy zaledwie 0.002 sekundy! W niedzielnym finale HMP nie było już jednak żadnych wątpliwości. Co prawda, będąc jeszcze w blokach, piąty płotkarz IO 2008 nieco się zachwiał (na szczęście nie było falstartu), a na pierwszym płotku był dopiero trzeci, jednak w dalszej części dystansu odrobił straty i wbiegł na metę jako pierwszy. Jego wynik to 7.65. Drugi był Dominik Bochenek (7.68), który również uzyskał prawo startu w HMŚ. – Wygląda na to, że ciężki trening zaczyna oddawać. Ten start z najlepszymi w Stambule będzie dla mnie bardzo ważny w perspektywie przygotowań do igrzysk. Ostatnie dwa lata nie były dla mnie udane, ale teraz chciałbym wreszcie wrócić do szybkiego biegania – powiedział Noga.

Wysoka formę potwierdziła mistrzyni świata 2009, Anna Rogowska, która skoczyła o tyczce 4.71. W ostatniej próbie na 4.80 była bliska powodzenia. Ale ona już wcześniej zapowiedziała, że nie wystartuje w HMŚ w Stambule i skoncentruje się n przygotowaniach do Londynu. Drugie miejsce zajęła Joanna Piwowarska, a trzecie Monika Pyrek.

W biegu na 3000 m mężczyzn triumfował Łukasz Parszczyński, na 800 m najlepszy był Artur Ostrowski, a na 1500 m kobiet Katarzyna Broniatowska.

Po raz pierwszy złoty medal halowych mistrzostw Polski seniorek w trójskoku zdobyła Anna Jagaciak. Medalistka juniorskich i młodzieżowych ME, uczestniczka ME i MŚ była zadowolona z miejsca, ale z wyniku 13.58 już niespecjalnie. – Hala w Spale nie sprzyja dalekim skokom w tej konkurencji – mówiła. – Co innego jeśli chodzi o skok w dal. Ale ja zimą zazwyczaj skupiam się na mocnym treningu i myślę o sezonie letnim. Tak jest i tym razem. Chciałabym się zakwalifikować na igrzyska w Londynie, jednak aby tego dokonać będę musiała pobić rekord życiowy.

Cała rozmowa z Anną Jagaciak na internetowym kanale YouTube PZLA:

http://www.youtube.com/user/PZLAwideo/featured




Wśród mężczyzn w trójskoku triumfował Adrian Świderski (16.17). W końcowej fazie HMP rozegrano też (równolegle na dwóch skoczniach) konkursy skoku wzwyż kobiet i mężczyzn. W rywalizacji pań triumfowała Karolina Gronau przed Karoliną Błażej i Urszula Domel (wszystkie po 1.84), a w rywalizacji panów Piotr Śleboda. Jego wynik to 2.22. Później zawodnik Olimpii Grudziądz trzykrotnie strącił poprzeczkę zawieszona na 2.29 (to było minimum na HMŚ).

Niezwykle emocjonujący były finałowe biegi czterystumetrowców. W finale B zwyciężył Marcin Marciniszyn – wynik 47.76 dał mu miejsce w sztafecie 4x400 m na HMŚ. W finale A – bez niespodzianki. Najszybszy – podobnie jak w eliminacjach – był Jakub Krzewina, ale pobiegł nieco wolniej niż w sobotę – 46.92. W składzie sztafety znaleźli się jeszcze Łukasz Krawczuk, Łukasz Domagała i Grzegorz Sobiński. Wśród kobiet halową mistrzynią Polski na 400 m została Justyna Święty z AZS AWF Katowice (54.03). Na krótszym dystansie 200 m triumfowali Kamil Kryński (21.18) i Anna Kiełbasińska (23.76).

W sobotę rywalizację dokończyli siedmioboiści, wśród których najlepszy okazał się Szymon Czapiewski (5527 pkt). W emocjonującym wyścigu chodziarzy na 5000 m długo prowadził Rafał Augustyn, później na czołowo wysunęli się Rafał Sikora i Dawid Tomala. Na finiszu najszybszy był ten ostatni, młodzieżowy wicemistrz Europy, który uzyskał czas 19:20.12, poprawiając rekord życiowy o 30 sekund! Wśród kobiet w chodzie na 3000 m triumfowała Paulina Buziak (12:38.84).

moderator sprinterek

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
W trzydniowych halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce w Stambule Polacy zdobyli jeden medal. Brązowy w pchnięciu kulą wywalczył w piątek Tomasz Majewski. Ponadto czwarte miejsca zajęli Karolina Tymińska w pięcioboju i Adam Kszczot w biegu na 800 m.

Po tym, jak upadek pozbawił Marcina Lewandowskiego (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) awansu do finału 800 m, nikt w polskiej ekipie nie wątpił, że w niedzielę na podium stanie Kszczot. Miłe złego początki zaczęły się krótko po starcie. Zawodnik RKS Łódź, mający najlepszy w tym roku wynik na świecie 1.44,57, szybko objął prowadzenie. Jednak na końcowych metrach wyprzedził go najpierw 18-letni Aman (ósmy w MŚ 2011 w Daegu), a po chwili Czech Jakub Holusa i Brytyjczyk Andrew Osagie.

22-letni Kszczot, którego trenerem jest od siedmiu lat Stanisław Jaszczak (wcześniej Rafał Marszałek), w poprzednich mistrzostwach globu w 2010 roku Dausze zdobył brązowy medal.



"Nie wiem co się stało, trudno o komentarz na gorąco. Nie rozmawiałem jeszcze z Adamem. Musi dojść do siebie, bo jest mocno zdenerwowany. Czy to dobrze, że tak szybko wyszedł na pozycję lidera? Braliśmy pod uwagę taką taktykę w przypadku wolnego tempa na początku. I taki wariant zastosował, bo na zegarze było 29,29 po pierwszym okrążeniu, czyli po 200 metrach. Jestem zaskoczony, że zabrakło mu sił w nogach na finiszu" - powiedział szkoleniowiec.

"Na pewno musimy wziąć się teraz za przygotowania do Londynu, przeanalizować kalendarz startów i ułożyć wszystko tak, żeby najwyższa forma przyszła na igrzyska" – dodał Jaszczak.

Pełen dramaturgii był bieg sztafetowy 4x400 m mężczyzn. Podopieczni trenera Józefa Lisowskiego - Jakub Krzewina (AZS AWF Kraków), Marcin Marciniszyn (WKS Śląsk Wrocław), Grzegorz Sobiński (MKLA Łęczyca) i Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław) - mieli spore szanse na medal. Weszli do finału z trzecim czasem.

Na ostatniej zmianie na trzeciej pozycji biegł Krawczuk. Jednak po zderzeniu z Rosjaninem wypadła mu z dłoni pałeczka. Po jej podniesieniu ukończył rywalizację jako ostatni. "Nie wiem jak to się stało, może za wolno zacząłem i Władysław Frołow za szybko mnie dogonił. Na pewno nie chciałem, żeby mnie wyprzedził. Walczyłem i skończyło się pechowo" - tłumaczył zawiedziony zawodnik Śląska.

Kierownictwo polskiej ekipy złożyło protest. "Długo czekaliśmy na filmową analizę biegu, ale niestety nasz protest został odrzucony" - poinformował PAP dyrektor sportowy PZLA Piotr Haczek.

Z tą konkurencją było sporo zamieszenia. Ostateczne wyniki podano po dwóch godzinach od jej zakończenia. Początkowo sztafeta USA została zdyskwalifikowana za niewłaściwe ustawienie w strefie zmian, ale po rozpatrzeniu protestu, przywrócono amerykańskiemu zespołowi pierwsze miejsce.

Kibicom przypomniała się utytułowana Lidia Chojecka (Pogoń Siedlce), która zajęła szóste miejsce w biegu na 3000 m (8.56,86).

"Jestem zadowolona z tej pozycji, nie spodziewałam się tego, bo ostatnio nie czułam się najlepiej. Ale udało się i jest to dobry prognostyk na sezon letni. Niedawno, właściwie na początku roku, zmieniłam nieco sposób przygotowań. Widać już efekty, a mam nadzieję, że latem będzie jeszcze lepiej" – powiedziała brązowa medalistka halowych MŚ 1997, 1999 i 2006 oraz trzykrotna mistrzyni Europy zimowego sezonu (w 2005 roku na 3000 m oraz w 2007 na 1500 m i 3000 m)

Zwyciężyła Hellen Onsando Obiri wynikiem 8.37,16. Młoda, 22-letnia Kenijka, bez większych dotychczas sukcesów (11. w MŚ w Daegu 2011 na 1500 m), rozpoczęła piorunujący finisz na ostatnich 200 metrach, wyprzedzając prowadzącą Meseret Defar. Utytułowana Etiopka, medalistka olimpijska i mistrzostw globu, nie była w stanie odeprzeć ataku, plasując się na drugiej pozycji - 8.38,26. Brązowy medal wywalczyła jej rodaczka Gelete Burka - 8.40,18.

Ku radości kibiców trzykrotnie halowy rekord świata w skoku o tyczce atakowała Jelena Isinbajewa. Jednak Rosjanka nie zdołała pokonać wysokości 5,02, a konkurs wygrała wynikiem 4,80. Za nią uplasowały się Francuzka Vanessa Boslak i Brytyjka Holly Bleasdale - obie po 4,70.

W sobotę rekord świata w siedmioboju poprawił Ashton Eaton. 24-letni Amerykanin zgromadził przez dwa dni 6645 pkt. Rok temu w Tallinnie uzbierał 6568 pkt. W Stambule w poszczególnych konkurencjach uzyskał: 60 m - 6,79; w dal - 8,16; kula - 14,56; wzwyż - 2,03; 60 m ppł - 7,68; tyczka - 5,20; 1000 m - 2.32,77.

Dwa lata temu biało-czerwoni wrócili ze stolicy Kataru Dauhy z dwoma brązowymi medalami, które wywalczyli Kszczot na 800 m i Anna Rogowska w skoku o tyczce (teraz nie startowała). W sumie, w historii tej zimowej imprezy, polscy lekkoatleci zdobyli 22 medale, ale tylko dwa złote: Sebastian Chmara w siedmioboju w 1999 roku w japońskim Maebashi i sztafeta 4x400 m w 2001 roku w Lizbonie.

W 2014 roku zawody IAAF odbędą się w Sopocie, w Ergo Arenie. Podczas ceremonii zamknięcia, flaga mistrzostw została przekazana w Stambule organizatorom następnych. Odebrała ją delegacja w składzie: złota medalistka MŚ 2009 Rogowska, prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz przedstawiciel Rady Miasta Henryk Hryszkiewicz.

"Po otrzymaniu gwarancji rządu oraz samorządu województwa pomorskiego dotyczących współfinansowania imprezy w 2014 roku, nic nie stoi na przeszkodzie do jej przeprowadzenia" - powiedział prezydent Sopotu.

Zmieniony przez - sprinterek w dniu 2012-03-12 08:37:17

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Prezydium PZLA zatwierdziło skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Świata w Stambule (9-11 marca). W ekipie znalazło się 14 osób – 4 kobiety i 10 mężczyzn.



Kobiety

Angelika Cichocka (1500 – najlepszy wynik w sezonie 2012 - 4:07.83)

Lidia Chojecka (3000 m – 8:55.05)

Paulina Guba (pchnięcie kulą – 17.70)

Karolina Tymińska (pięciobój)



Mężczyźni

Adam Kszczot (800 m – 1:44.57)

Marcin Lewandowski (800 m – 1:45.41)

Artur Noga (60 m pł – 7.65)

Dominik Bochenek (60 m pł – 7.68)


4x400 m:
Jakub Krzewina (46.85)

Łukasz Krawczuk (47.32)

Grzegorz Sobiński (47.50)

Łukasz Domagała (47.59)

Marcin Marciniszyn (47.76)


Tomasz Majewski (pchnięcie kulą – 21.27)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Powoli poznajemy uczestników halowych mistrzostw świata. Poniżej prezentujemy m.in. składy kilku reprezentacji.

W Stambule 11 mistrzów z Kataru będzie bronić złotych medali. Do Turcji - z różnych przyczyn - nie przybędą m.in. Teddy Tamgho, Christian Cantwell, Steve Hooker, Fabrice Lapierre, Abubaker Kaki, Deresse Mekonen i Bryan Clay. Wśród kobiet 6 zawodniczek, które zdobyły złoto dwa lata temu zapowiedziało, że nie wystartuje w Ataköy Atletizm Salonu - w Stambule nie pojawią się Debbie Dunn, Marija Sawinowa, Kalidan Gezahegn, Fabiana Murer, Lolo Jones i Blanka Vlasic.

BELGIA
Gwiazdą belgijskiego teamu w Stambule będzie mistrzyni olimpijska Tia Hellebaut. Oprócz niej w Turcji wystąpią Jan Van den Broeck (800 m) oraz Eline Berings (60 m pł).

CZECHY
Niestety ósmego swojego startu w HMŚ nie będzie mógł zaliczyć utytułowany wieloboista Roman Šebrle – pięciokrotny medalista halowych mistrzostw globu nabawił się kontuzji podczas startu w biegu na 60 metrów przez płotki podczas halowych mistrzostw Czech. W sumie nasi południowi sąsiedzi wyślą do Stambułu 12 osób.

Mężczyźni - 400 m: Maslak, 800 m: Holusa, HJ: Baba, 4x400 m: Maslak, Holusa added with Jares, Prorok, Lichy, Barak. Kobiety - 60 m: Cechova, 400 m: Rosolova, 800 m: Masna, 60mH: Skrobakova, PV: Ptacnikova BELGIA

FRANCJA
Reprezentacja Francji w Stambule ma liczyć 11 osób. Liderem ekipy będzie tyczkarz Renaud Lavillenie. W HMŚ nie wystąpią czołowi francuscy sprinterzy.

Mężczyźni: Emmanuel Biron - 60 m, Gregory Beugnet - 1500 m, Yoann Kowal I Yohan Durand – 3000 m, 60mH - Pascal Martinot-Lagarde, Roman Mesnil - PV , Benjamin Compaore - TJ. Kobiety: Hind Dehiba - 1500 m, Vanessa Boslak - PV i Jessica Cerival - SP.

GHANA
Tim Abeiye, Vida Anim i Ignisious Gaisah utworzą w Turcji reprezentację Ghany.

HAITI
Trójskoczek Samyr Laine będzie jedynym zawodnikiem z Haiti, który pojawi się w Stambule.

HISZPANIA
20 osób liczyć będzie reprezentacja Hiszpanii w Stambule.
Mężczyźni- 60 m: Rodriguez, 400 m: Ujakpor oraz Testa, S. Garcia i Carrion (4x400 m), 800 m: Reina, Marco, 1500 m: Abad, Bustos, 3000 m: V. Garcia, 60mH: Quinonez, LJ: Caceres, Meliz, SP: Vivas. Kobiety - 1500 m: Macias, 3000 m: P. Gonzalez, HJ: Beitia, LJ: Montaner, TJ: Sarrapio, SP: Ruiz.

INDIE
Finalistka MŚ 2011 Mayookha Johny (skok w dal) będzie jedyną przedstawicielką Indii.

ISLANDIA
Dwie osoby – sprinterka Hrafnhild Eir Hermodsd (60 metrów) i Trausta Stefansson (400 metrów) – będą reprezentować Islandię podczas HMŚ.

NIEMCY
Reprezentacja Niemiec w Stambule liczyć będzie 17 zawodników. Jedną z medalowych Nadzi Niemców jest kulomiot David Storl (w weekend 21.40 – EL).

Mężczyni - 60 m: Blum, 3000 m:Gabius, 60mh: Schwarzer, Traber, HJ: Spank, SP: Bauer. Kobiety - 800 m: Walter, 60mH: Roleder, PV: Gadschiew, LJ: Käther, TJ: Gierisch, SP: Schwanitz.

RUMUNIA
W sumie 13 zawodników wysyłają Rumunii na mistrzostwa do Turcji.

SENEGAL
Skoczek w dal Ndiss Kaba Badji będzie jedynym zawodnikiem z Senegalu.

SŁOWACJA
Z powodu kontuzji do Stambułu nie pojedzie skoczek wzwyż Michal Kabelka (2.31 w lutym w Bańskiej Bystrzycy). Jedyną reprezentantką Słowacji będzie Dana Veldakova.

SZWAJCARIA
Tyczkarka Nicole Buchler i skoczkini w dal Irene Pusterla wystąpią w Stambule.

SZWECJA
Czterech reprezentantów liczyć będzie w Turcji ekipa Szwecji. W Stambule wystąpią skoczkinie wzwyż Ebba Jungmark i Emma Green Tregaro oraz sprinterka Moa Hjelmer. Jedynym mężczyzną będzie skoczek w dal Michel Torneus.

EME News + mj

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Od 9 do 11 marca w Stambule lekkoatleci z całego świata będą rywalizowali nie tylko o medale, ale i o pokaźne premie finansowe.

IAAF – tradycyjnie – wypłaci najlepszym zawodniczkom i zawodnikom (dotyczy to sześciu czołowych miejsc w każdej konkurencji) nagrody finansowe (w amerykańskich dolarach).


PREMIE FINANSOWE WYPŁACANE PRZEZ IAAF ZA POSZCZEGÓLNE LOKATY W HMŚ 2012

Konkurencje indywidualne
I miejsce – 40 000 USD
II miejsce – 20 000 USD
III miejsce - 10 000 USD
IV miejsce - 9000 USD
V miejsce - 6000 USD
VI miejsce - 4000 USD

Sztafety (na zespół)
I miejsce – 40 000 USD
II miejsce – 20 000 USD
III miejsce – 10 000 USD
IV miejsce – 8000 USD
V miejsce – 6000 USD
VI miejsce – 4000 USD

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
IAAF podało skład pięcioboistek i siedmioboistów, którzy będą rywalizowali w Stambule w halowych mistrzostwach świata 2012.

Kobiety (pięciobój)



Tatiana Czernowa (Rosja) - (zakwalifikowana na podstawie wyniku z sezonu letniego)

Najważniejsze osiągnięcia: mistrzyni świata (2011), brązowa medalistka igrzysk IO (2008), brązowa medalistka HMŚ (2010)

Rek. życ.: 4855 pkt



Jessica Ennis (W. Brytania) - (zakwalifikowana na podstawie wyniku z sezonu letniego)

Najważniejsze osiągnięcia: mistrzyni świata (2009), wicemistrzyni świata (2011), halowa mistrzyni świata (2010), mistrzyni Europy (2010)

Rek. życ.: 4937 pkt



Karolina Tymińska (Polska) - (zakwalifikowana na podstawie wyniku z sezonu letniego)

Najważniejsze osiągnięcia: 2. w Superlidze PE (2006), 3. W Superlidze PE (2009), 4. w MŚ (2011), 4. HME (2011)

Rek. życ.: 4769 pkt



Jekaterina Bolszowa (Rosja) - (zakwalifikowana na podstawie wyniku z sezonu halowego)

Najważniejsze osiągnięcia: halowa mistrzyni Rosji (2012)

Rek. życ.: 4896 pkt



Natalia Dobryńska (Ukraina) - (zakwalifikowana na podstawie wyniku z sezonu halowego)

Najważniejsze osiągnięcia: mistrzyni olimpijska (2008), wicemistrzyni Europy (2010), halowa wicemistrzyni świata (2004, 2010), brązowa medalistka HME (2005)

Rek. życ.: 4880 pkt



Hanna Melniczenko (Ukraina) - (zakwalifikowana na podstawie wyniku z sezonu halowego)

Najważniejsze osiągnięcia: 6. w mistrzostwach świata (2009), 1. w PE (2008, 2009, 2010)

Rek. życ.: 4748 pkt



Jana Maksimowa (Białoruś) - (otrzymała dziką kartę od IAAF)

Najważniejsze osiągnięcia: wicemistrzyni świata juniorek (2008), brązowa medalistka MME (2011)

Rek. życ.: 4349 pkt



Austra Skujyte (Litwa) - (otrzymała dziką kartę od IAAF)

Najważniejsze osiągnięcia: wicemistrzyni olimpijska (2004), halowa wicemistrzyni Europy (2011), brązowa medalistka HMŚ (2004),

Rek. życ.: 4769 pkt







Mężczyźni (siedmiobój)



Ashton Eaton (USA) - (zakwalifikowany na podstawie wyniku z sezonu letniego)

Mikk Pahapill (Estonia) - (zakwalifikowany na podstawie wyniku z sezonu letniego)

Yordanis Garcia (Kuba) - (zakwalifikowany na podstawie wyniku z sezonu letniego)

Oleksij Kasjanow (Ukraina) - (zakwalifikowany na podstawie wyniku z sezonu halowego)

Andriej Krauczanka (Białoruś) - (zakwalifikowany na podstawie wyniku z sezonu halowego)

Artiem Lukjanienko (Rosja) - (zakwalifikowany na podstawie wyniku z sezonu halowego)

Ilia Szkureniew (Rosja) - (otrzymał dziką kartę od IAAF)

Adam Sebastien Helcelet (Czechy) - (otrzymał dziką kartę od IAAF)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
681 zawodniczek i zawodników ze 172 krajów – tyle osób znalazło się na listach startowych 14. Halowych Mistrzostw Świata w Stambule (9-11 marca 2012).



Poprzedni rekord zgłoszonych do HMŚ reprezentacji został ustanowiony w 2008 roku w Walencji, gdzie wystartowali lekkoatleci ze 147 krajów. Z kolei liczba startujących w Turcji (681) będzie niewiele mniejsza niż ustanowiony w 1997 roku w Paryżu rekord – 712 osób.

W Stambule do rywalizacji przystąpi 349 mężczyzn i 334 kobiety. W gronie największych gwiazd będą m.in. etiopska multimedalistka Meseret Defar, która będzie chciała wywalczyć swój piąty z rzędu tytuł halowej mistrzyni świata na dystansie 3000 m. Z kolei Rosjanka Jelena Isinbajewa liczy na czwarte złoto w skoku o tyczce.

Najwięcej reprezentantów wysyłają do Stambułu Stany Zjednoczone. W ekipie USA znalazło się 51 osób (32 kobiety i 29 mężczyzn). Dokładnie tyle samo reprezentantów miał ten kraj dwa lata temu w Dausze. Rosja będzie miała w drużynie 44 osoby (26 kobiet i 18 mężczyzn), a Wielka Brytania 34 (17 kobiet i 17 mężczyzn). W kadrze gospodarzy mistrzostw – Turków – znalazło się 19 osób (9 kobiet i 10 mężczyzn). Pokaźna jest też ekipa Ukrainy, która liczy 26 osób (9 mężczyzn i 17 kobiet). Przypomnijmy, biało-czerwonych będzie reprezentować w Turcji 14 lekkoatletów (10 mężczyzn i 4 kobiety).

Najliczniej obsadzoną konkurencją w 14. HMŚ w Stambule będzie bieg na 60 m kobiet. Na liście startowej znalazło się 67 zawodniczek z 57 krajów. Z kolei najmniej zgłoszeń (poza wielobojami, w których startujących z założenia jest 8 wśród kobiet i mężczyzn) napłynęło do udziału w konkursie skoku o tyczce mężczyzn. O tytuł halowego mistrza świata będzie rywalizowało 11 zawodników (z 5 krajów). Niewiele więcej (16 z 11 krajów) zgłoszono tyczkarek. Najwięcej startujących wśród mężczyzn będzie w biegu na 60 m (62).

W najbardziej nas interesujących konkurencjach – czyli 800 m mężczyzn i pchnięciu kula mężczyzn – zgłoszono odpowiednio 35 i 24 zawodników. Artur Noga i Dominik Bochenek będą mieli na dystansie 60 m pł 33 rywali.



Listy startowe HMŚ 2012:



Według podziału na konkurencje:

http://www.iaaf.org/mm/Document/06/37/90/63790_PDF_English.pdf





Według podziału na uczestniczące kraje:

http://www.iaaf.org/mm/Document/06/37/89/63789_PDF_English.pdf 

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Podczas Halowych Mistrzostw Świata (9-11 marca 2012) kibice w Polsce będą mieli możliwość śledzenia „na żywo” tego, co będzie się działo w hali w Stambule. Transmisje przeprowadzą na swoich antenach TVP oraz Eurosport.


PLAN TRANSMISJI TELEWIZYJNYCH Z HALOWYCH MŚ W STAMBULE

PIĄTEK, 9 MARCA
9.00-10.30 Eurosport
10.30-12.30 Eurosport 2
15.55-19.45 TVP Sport
16.45-19.15 Eurosport
17.50-19.20 TVP HD
18.30-19.40 TVP 2

SOBOTA, 10 MARCA
8.30-11.00 Eurosport 2
16.45-18.00 Eurosport
16.45-19.20 TVP Sport
17.25-19.00 TVP 1
17.25-19.10 TVP HD

NIEDZIELA, 11 MARCA
13.05-15.55 TVP Sport
13.05-17.00 TVP HD
14.00-15.30 Eurosport 2
16.05-17.00 TVP 1

Transmisje z HMŚ będą też dostępne w systemie „on-line” na stronie internetowej: www.sport.tvp.pl (w godzinach odpowiadających czasowi transmisji na antenie TVP Sport).

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 34597 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 434079
Lewandowski, Kszczot oraz Majewski to na papierze najbardziej realni kandydaci do medali ale może będą też jakieś niespodzianki

Zmieniony przez - wikt w dniu 2012-03-06 19:11:26

W życiu znam się na dwóch rzeczach, na pokerze i na ludziach, dlatego nie przegrywam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
daj Boze zeby im sie chociaz udalo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
i pięcioboistka tez bedzie walczyła o medal

myśle 4 medale bedą :)

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
Adam Kszczot (RKS Łódź) awansował półfinału biegu na 800 metrów podczas odbywających się w Stambule 14. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce.

Mający najlepszy w tym sezonie czas na świecie - 1.44,57 Kszczot rozpoczął bieg spokojnie. Na prowadzenie wyszedł na początku finałowego, drugiego okrążenia. W pełni kontrolował rywalizację i choć w końcówce zdołał wyprzedzić go Hiszpan Antonio Manuel Reina, Polak zakwalifikował się do półfinału z drugiego miejsca.

moderator sprinterek

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Buty biegowe z Lidla :)

Następny temat

PRASA DO NÓG CZY STOJAKI + SZTANGA ?

WHEY premium