Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
to nie ma znaczenia taetad z odleglosci tez bardzo ladnie moze wejsc jak mowi wszystko zalezy od czlowieka. Muat Thai mozna sie nauczyc w ciagu pol roku. przynajmiej tak mowie ja twierdze ze trzega calego zycia aby dobrze nauczyc sie jakiejs sztuki walki. kazda sztuka jest tak oprzerna ze zjest tego troche a poza tym zawsze mozna cos zrobic lepiej dokladniej
Szacuny
510
Napisanych postów
8840
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
54407
To sekcja kick-boxingu, a nie muay-thai - przynajmniej z tego co wiem, ale naparzać tam łokciami nie uczą. Moja kumpela tam ćwiczy, ja się zastanawiam, bo to 2 kroki ode mnie, ale w tej chwili nic nie ćwiczę, bo nie mam czasu i po kontuzji jestem...
You are not a warrior, You are Beginner!!
Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !
Szacuny
0
Napisanych postów
37
Na forum
23 lat
Przeczytanych tematów
385
"ale z tego co slyszalem to nienajlepiej tam ucza technik bokserskich"
Ponieważ w Muay Thai większy nacisk kładzie się na walke łokciami, w klinczu, kolanami technik bokserskich mało się tam używa
Szacuny
9
Napisanych postów
1074
Na forum
24 lat
Przeczytanych tematów
19774
Wszystko zależy os szkoły. Słyszałem o wielu rozróźnieniach. Np. podział szkół Muay Thai na dwa takie typy: tradycyjne i ringowe. Te pierwsze wyróżniają się pracą w clinchu, te drugie bokserską. Jak łatwo się domyślić, nalepiej byłoby połączyć zalety jednej i drugiej szkoły.
Słyszałem również, że szkoły Muay Thai preferują różne taktyki np. jedna ze szkół nakazuje iść cały czas do przodu i bezustanku zadawać ciosy i atakować cokolwiek by się nie działo.
Każda szkoła w Tailandii specjalizuje się w czymś. Jedne szkoły słyną z uderzeń kolanami, inne jeszcze z niskich kopnięć...
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
{cytat MuayFan):
"Słyszałem również, że szkoły Muay Thai preferują różne taktyki np. jedna ze szkół nakazuje iść cały czas do przodu i bezustanku zadawać ciosy i atakować cokolwiek by się nie działo.
Każda szkoła w Tailandii specjalizuje się w czymś. Jedne szkoły słyną z uderzeń kolanami, inne jeszcze z niskich kopnięć..."
fajnie, co wtedy jak sie spotka przedstawiciel szkoly niskich kopnięc z przedstawicielem uderzen kolanami....???
;)))
ktos tam mowi ze mt nie kladzie nacisku na uderzenia bokserskie...nic bardziej błędnego, boks to podstawa muay thai. Dobry tai bokser to rowniez dobry bokser. A podzial na tradycyjne i ringowe...?? pierwszy raz słysze to jakas bujda na resorach....no chyba ze chodzi wam o tae bo...czy jakis inny aerobik
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
w rzeczywistosci nacisk kladzie sie na wszystko. wszystko zalezy od czlowieka jaden lubi walczyc z odleglosci bo ma zabojcze tae tad inny z blizszej odleglosci bo prostym z zakrocznej "przebija" sciany a inny lubi klincz bo potrafi wcisnac kolano lub umiejetnie udezyc lokciem. ta sztuka walki jest stosunkowo prosta bo nauczenia sie wiec w treningu kazdy doskonali to co mu idzie najlepiej a swoje wady albo maskuje albo prubuje sie ich pozbyc. u mnie na treningach ten system sie sprawdz wiec znam go z autopsji jesli ktos jest innego zdania ... kego wola :)
Szacuny
11205
Napisanych postów
52113
Wiek
33 lat
Na forum
26 lat
Przeczytanych tematów
57816
chyba na odwrot...taetad czyli lowkick wymaga pol dystansu, prosty z zakrocznej to pelny dystans..ale mniejsza o to
nie , ta sztuka walki bynajmniej nie jest prosta do nauczenia, i nie robi sie obojetnie co..(co najlepiej wychodzi) bo to nie o to chodzi.
Boks i silne kopnięcia (kolana i golenie) to podstawa muay thai, reszta to poprawki kosmetyczne. Lowkick, to podstwa oczywiscie, ale bez dopracowanej techniki boksu to mozna co najwyzej nogami pomachac a nie walczyc.
muay thai to piekna sztuka walki ale naprawde bardzo trudna bo wymagajaca ogromnej pracy i doswiadczenia.