Witam. Jestem właśnie na diecie redukcyjnej. Jako drugi posiłek planowałem zjadać kawałek ryby. Najlepiej oczywiście by było zjadać łososia jednak ten jest dość drogi więc chciałem go zastąpić inną rybą. Jaką byście mogli polecić? Nigdy specjalnie ryb nie jadłem więc nie wnikałem w ich właścowości.
Jestem skłonny zastąpić łososia pstrągiem. Chodzi o dostarczenie w posiłku około 40g białka i 10-15g tłuszczu. I tu jest właśnie problem... każda tabela kaloryczna podaje inne wartości dla tej ryby. A do tego wymienione są dwa rodzaje pstrąga: tęczowy i strumieniowy i wg tabel mają różną zawartość tłuszczu. Jak je generalnie odróżnić? W sklepach są oba gatunki? Najchętniej bym jadł tego strumieniowego, ma około 19% białka i 2-3% tłuszczu więc idealnie jak dla mnie. By się zjadło 200-250g, dodało łyżeczkę oleju lnianego i posiłek jak znalazł.
Jestem skłonny zastąpić łososia pstrągiem. Chodzi o dostarczenie w posiłku około 40g białka i 10-15g tłuszczu. I tu jest właśnie problem... każda tabela kaloryczna podaje inne wartości dla tej ryby. A do tego wymienione są dwa rodzaje pstrąga: tęczowy i strumieniowy i wg tabel mają różną zawartość tłuszczu. Jak je generalnie odróżnić? W sklepach są oba gatunki? Najchętniej bym jadł tego strumieniowego, ma około 19% białka i 2-3% tłuszczu więc idealnie jak dla mnie. By się zjadło 200-250g, dodało łyżeczkę oleju lnianego i posiłek jak znalazł.
Krzysztof Piekarz