SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

niskie OB w krwi

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 181478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 72 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 279
zmniejszenie wartosci OB wystepuje przy alergii, w obnizonym poziomie fibrynogenu, w nadkrwistosci. Sprawdz na co jestes uczulony i zrob morfologie krwi, poznasz przyczyne niskiego OB.
pozdro ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 0
Hej. Odebrałam wyniki OB i nie wiem jak je zinterpretować wyszło OB:4/15 co to oznacza??
Z badań krwi wyszło mi również w czterech pozycjach że wartości liczbowe nie mieszczą się w normach czy to nie ma znaczenia?? czy zależy na jakich pozycjach?? pamiętam tylko że LYMPH miałam 52% a norma to chyba 45%. Proszę o interpretacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1
mama 22lata moje ob wynosi 2. Czy mam sie martwic?
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
mi wyszło ostatnio ponizej normy czyli 1 to lipa?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 940
Samo OB wnosi niewiele danych. Niskie OB może też wystąpić przy słabym nawodnieniu przed badaniem. Dobrze byłoby jeszcze podać jaki masz Hct - bo jeśli jest pod górną granicę to nie ma się co dziwić że masz niskie OB...
Do tego jeszcze trzeba wiedzieć że obecnie w diagnostyce laboratoryjnej nie ma pojęcia "Norma" ale "Zakres wartości referencyjnych" i oznacza to tyle,że wyniki w takim zakresie ma 97.5 % ludzi zdrowych. I tylu jest haczyk bo zostaje te 2.5% zdrowych którzy będą mieć wyniki wyższe lub też niższe a będą zdrowi... Taka po prostu ich ich urodą. Dlatego na wyniki nie patrzy się na jeden parametr ale porównuje się kilka.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy ze stopami

Następny temat

czeste oddawanie moczu

WHEY premium