SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

nietolerancja pokarmowa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 20141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
a co sadzisz o zakwaszeniu żołądka? zrobilem ten test z soda i nie odbilo mi sie widzialem ze sa rozne strony tego testu. wiec pytam czy to ma cos wspolnego z trawieniem bialka itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Dość miarodajny test. Zakładając, że z samym żołądkiem nie ma problemów to możesz próbować dokwaszać octem jabłkowym, tylko z dala od probiotyków. Ma dużo wspólnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
witam urodził sie nowy problem piłem koktajle warzywno-owocowe. zuwazylem ze po czyms sie robie slaby i przymulony. no i bylem na badaniach do pracy i badali mi cukier. zawsze mialem gorna granice a teraz ładnie wyrzuciło. mozna łaczyc owoce z wyrzutami curku? straszne senny sie zrobilem i zalalo mnie woda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
wyniki badań kilka mc temu przed testem na nietoelrancje
sód 142 norma 136-145
glukoza na czczo 5,18
3,9 - 5,5
glukoza po 2h 3,85
max 7,8
kortyzol 13,27
Kreatynina 88 62-106
eGFR >90 > 60 prawidolowy <60 zaburzenie filtracji nerek
kwas moczowy 322 202,3 - 416,5
Cholesterol całkowity 3,16 3-5
Cholesterol HDL 2,14
Cholesterol LDL 0,91
<1,8 - osob z bardzo duzym ryzykiem po zawale serca i udarze mozgu
<2,5 u osob zduzym ryzyiem
< 3,00 u osob zdrowych oraz z umiarkowanym lub małym ryzykiem




Zmieniony przez - dotheska w dniu 2017-06-09 08:17:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
LDL naprawdę tak nisko? jak morfologia?


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-06-09 15:50:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
ogolnie szukam dalej powodu bolu stawów i senności. badania niby ok wychodza. lekarz powiedział ze taki cholesterol nigdy nie widział i ze jest ok. jak z tymi owocami czy podnosza mi cukier. 3 posiłki mialem z owocow w sumie 2 banany, kiwi , 2 jabłka i robiłem szejka podbijalem albo oliwa albo płatkami ryzowymi

mam jeszcze ph moczu 5 na 5-7 to jest zakwaszony organizm?














Zmieniony przez - dotheska w dniu 2017-06-10 08:25:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
No lipidogram jest tragiczny. Pierwsza sprawa, że sugerowalbym ponowic lipidogram. Jeśli się okaże podobny, to szedlbym w stronę zajechanych kosmkow - ogolnie jelita i/lub błędy w diecie. Wrzuć zarys swojego jadłospisu.
Owoce nie powinny mieć dużego wpływu na skoki cukru. Nie ma też pewności czy masz w ogole z nim problemy.
Zakwaszenie organizmu mit, tym bardziej ph moczu o tym nie swiadczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
teraz to jem ryz/ platki ryzowe/ makaron ryzowy/ ziemnaki + jakis groch z puszki / miecho / tunczyk / + warzywa

wczesniej te 3 koktajle plus obiad normalny i jakas kolacja jw teraz pozmienialem ale ciagle 5 posilkow po 3h czuje sie napychniety na twarzy i calym ciele i senny. boli mnie czesto prawa strona brzucha z pod żęber w dół. teraz w nocy nie moge znaleźć pozycji do spania bo mnie tak jakby plecy bolaly. myslalem o trzustce ale mialem usg i spoko wyszła


Zmieniony przez - dotheska w dniu 2017-06-11 08:24:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Próbowałeś dokwaszania? Jeśli lipidogram się ponowi to pomyslalbym nad solidnym probiotykiem i suplami, które działałyby przeciwzapalnie. +sugeruję tymczasowo dietę low fodmap z dodatkową eliminacja mleka i orzechów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5583
ocet jabkowy, betaline hcl teraz mam mega zwolniona przemiane materii duzo pije mega duzo sikam. te ciagłe zmeczenie to jest masakra z zoladkiem juz lepiej nie pzewraca sie tak jak dawniej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wzwód niepełny

Następny temat

Kto mial przepukline pachwinowa?

WHEY premium