SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

najlepszy legalny zestaw do dwóch kieszeni

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7111

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 633 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5111
O litości..
Kolejny co chce cały arsenał ze sobą nosić..
Drechy Ci telefon skroiły czy co?
Tylko i wyłącznie gaz,najlepiej żelowy.

"Kto walczy - czasem przegrywa.
Kto nie walczy przegrywa zawsze"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
głupotą dla mnie jest zakładanie ze trzeba mieć wiecej niż jedną rzecz do samoobrony bo gdzieś tam jest niebezpiecznie.
W takim wypadku omijamy to miejsce i już. Jeśli natomiast już trafi się miejsce gdzie trafisz na kogoś niemiłego to bądź pewien że jak bedziesz dalej z uporem tamtędy wracał(bo sądzisz że takie masz prawo) to będzie na Ciebie czekać następnym razem większa grupka ludzi i nawet połowy sprzętu nie zdążysz wypakowac jak będziesz butowany przez nich.

co do optymalnego zestawu:
osobiscie uważam że dla kogoś bez przeszkolenia w używaniu jakiegokolwiek sprzętu najlepszy bedzie gaz,bo nie dosc że moze go starczyć na kilku napastników(jak bedzie wystarczająco duży) to na dodatek jedyna filozofia to szybkie wyciągnięcie go z kieszeni. Najlepsze gazy w formie żelu,bo nie są aż tak czułe na warunki atmosferyczne.

dalej?
jestem przeciwnikiem noża ze wzgledu na jego szkodliwość, bo nawet jeśli trafisz na kogoś kto zechce z Toba walczyć jak bedziesz miał nóż(a wierz mi tacy się zdarzają) to wtedy nie da rady bez uszkodzenia takiego typa... pytanie czy uszkodzenie nie spowodują ze typ zejdzie,a po co przez jakiegoś śmiecia gnić w pierdlu ileś tam lat?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Ja uważam, że nóż jest dobry pod warunkiem, że oczywiście ktoś zna własne możliwości i potraktuje tą broń, jako konieczność jedynie w razie REALNEGO zagrożenia życia a na użycie zdecyduje się TYLKO w ostatniej możliwej chwili. Dla osoby, która nie ćwiczy poważnym zagrożeniem może być nawet pijaczek pytający o papierosa dlatego wyszkolenie w walce wręcz jest bardzo ważne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kiedyś miałem batona i z dzisiejszej perspektywy jego sprzedaż była bardzo dobrym posunięciem bo nie umiałem wykorzystać możliwości tego sprzętu w 100%. Tak jak koledzy piszą najlepszy jest gaz bo jest prosty w użyciu. Jeżeli jednak zakładamy że walczymy o życie a nasz pobyt w miejscu w którym jesteśmy zagrożeni jest konieczny to powinniśmy się zaopatrzyć w pozwolenie na broń. Jeżeli nie chcemy tego zrobić tak jak kolega powiedział zostaje nóż(przypominam bronimy swojego życia, a nie koniecznie już własności). Chociaż to rozwiązanie będzie dla niektórych zbyt drastyczne. Dużo osób nie potrafiłoby zostawać noża w walce ze względów etycznych, strachu przed konsekwencjami, czy ze względów psychicznych. Ja podtrzymuję moje zdanie że w Polsce nie ma środków do samoobrony, którym byłbym w stanie zaufać i które byłbym w stanie polecić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Niestety do zezwolenia dochodzą ogromne pieniądze zarówno na samo wydanie, badania, zakup broni, szaf pancernych, krat w oknach, drzwi antywłamaniowych, pestek, wynajęcia osi (bo w końcu trzeba raz na jakiś czas postrzelać), smarów, olejków, ewentualnych napraw. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na takie wydatki by czuć się komfortowo idąc przez 2 minuty przez niebezpieczną ulicę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 81 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 707
He he zalewka malolat naogladal sie filmow i chce chodzic uzbrojony jak ninja nos wszystko a w sadzie sie dowiesz czy noz baton i inne gowno sa legalnym srodkiem obrony :)Dodam tylko tyle ze ja broniac sie przed napastnikami uzywajacymi drewnianych kolkow tylko rekami i nogami no potem jednym z ich sprzetow:)odpierdzialem na dolku 48 h podejrzany o pobicie i moze mi wpasc wyrok.Wiec zastanow sie chlopok czy to sie wogole oplaca czy lepiej kupic dobre buty i zdzidowac z miejsca zagrozenia ,a chodzac tak osprzetowany przy byle kontroli zostaniesz wziety za bandyte lub terroryste he he

UMIESZ LICZYC?LICZ NA SIEBIE :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Miałem sytuację kiedyś, jak wracałem chyba ze strzelnicy albo z "gun shopu" i przy rutynowej kontroli policja znalazła u mnie jakiś sprzęt ale za żadnego terrorystę na szczęście mnie nie wzięli ...

Zmieniony przez - d0l4r99 w dniu 2010-07-13 18:31:53
...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 81 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 707

UMIESZ LICZYC?LICZ NA SIEBIE :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Akurat nic im nie tłumaczyłem bo wszystko miałem legalne. Nunchaku akurat jest w Polsce bronią, na którą trzeba mieć zezwolenie zgodnie z Ustawą o broni i amunicji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 81 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 707
No ale widze kolego troche sie uwolniles z opisem co tam miales wtedy ze soba bo zmieniles posta :) Tak zgadza sie teraz tak ale 15 lat temu nie bylo nunchaku w ustawie o broni :)Pamietam zreszta te czasy gdy na brameczce bejzbol siekiera i gazowa zdarta z niemiec to byla podstawa :)

UMIESZ LICZYC?LICZ NA SIEBIE :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Amatorka i wiek

Następny temat

Rozciąganie

WHEY premium