SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

kucie serca

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12104

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 13
Witajcie
Mam problem a scislej mowiac to moja siostra ma problem. Od czasu do czasu ma silne bole serca, takie kucie, pieczenie jak ona to mowi. Przydarza jej sie to jak sie zdenerwuje lub gdy jest o towarzystwie palaczy papierosow. Ostatnio siedziala wsrod palaczy i po powrocie do domu tok ja serce bolalo ze sie zwijala z bolu. To samo ma gdy sie zdenerwuje, silne kucie w okolicach serca i trudnosci z oddychaniem do tego bol glowy.

Prosze pomozcie jezeli wiecie cos o takich przypadkach

Dziekuje z gory za pomoc!!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94913 Napisanych postów 364908 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670422
lekarz stanowczo namów ją to nie są błache sprawy może się okazać że to nie serce tylko co innego.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3474
dokałdnie, mnie lekko kłuło a wykryli migotanie przedsionków

Ten kto myśli, że wie już wszystko, nie wie NIC!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Mam podobne , tyle ze moze raz na miesiąc ukłuje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1
Poczytaj sobie o 'dystoni neuro wegetatywnej' to może by to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 3142 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42318
Witaj!Ja również proponuję wizytę u lekarza.Swojego czasu miałem również podobne przypadki,ale któregoś razu tak się rozkręciło,że pojechałem na pogotowie dostałem zastrzyk na "uspokojenie"tak powiedział lekarz.Po tym zajściu przeszedłem przez wiele badań:
EKG,Echo itp.ale lekarze stwierdzili,że wszystko jest w porządku.
Lecz wciąż miałem te kłucia,duszności,płytki oddech itp.
Jak się później okazało sedno sprawy leży w sferze psychicznej.I to czy objawy ustąpią zależy tylko ode mnie.Być może twoja siostra była ostatnio narażona na stres itp.Jeśli tak to może to być nerwica lękowa.Poczytaj trochę o tym może pomoże
Pozdrawiam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5140
Może być dokładnie tak, jak pisze Glaca.Poprostu czasem można somatyzować.Znam to z autopsji:)Czasem jest za dużo stresu.Poza tym, tak często objawiają się nerwice.Najpierw trzeba jednak zbadać serce.pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 89 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3757
Ja mam takie objawy...plytki oddech,dretwienie rak i stop,dretwienie twarzy,zrywam sie podczas snu,uczucie odlotu(jak by swiadomosc uciekala),strach o wlasnie zdrowie, mialem badania na wszystko i wszystko gra lekarka mowi ze to nerwica przepisala mi hydroxyzyne lecz jej nie wykupilem bo nie chcialem sie truc i dala mi skierowanie do psychiatry lecz tam tez nie poszedlem rzucilem trawe juz od roku nie ruszam alkohol i objawy jak byly tak sa juz mnie to meczy i chyba wkoncu wybiore sie do tego psychiatry;p bo sam nie dam rady i te straszne wachania nastroju i wyszukiwanie chorob

Zmieniony przez - burzito w dniu 2008-06-01 15:17:35

Zmieniony przez - burzito w dniu 2008-06-01 15:18:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 154
Jam mam bardzo podobnie tylko mnie strasznie kuje w okolic serca jak się smieje. Wcześniej zastanawiałem się czy iśc do lekarza, ale teraz jak troche przeczytałem o tym to myślę że nie ma się nad czym zastanawiac :I
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 629 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5944
moze to byc spowodowane nadczynnoscia lub niedoczynnoscia tarczycy z tego co wiem..najlepiej niech sie uda do lekarza jesli ja tak boli ze az sie zwija z bolu

Tak ! Jestem Zbieraczem Sog'ów!
Zaglosuj na mnie,Prosze! =(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 283 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3761
UDAJ SIĘ DO LEKARZA!!!

Ból w klatce piersiowej!!!!:

Gdy żyjesz na wysokich obrotach, masz skłonność do działania zrywami, w wolne dni chcesz nadrobić zaległości z całego tygodnia. Rzucasz się w wir najrozmaitszych prac. A wówczas w klatce piersiowej pojawia się ból. Początkowo jest niewielki, więc prostujesz się, głębiej oddychasz i wszystko mija.
Gdy wysiłek fizyczny wywołuje ból w klatce piersiowej, to nieomylny znak, że układ sercowo-naczyniowy nie domaga. Ból występuje w trakcie wysiłku – najpierw znacznego, a z czasem nawet tak niewielkiego, jaki jest potrzebny do przejścia jednego przystanku czy wejścia na kilka stopni schodów. Warto to zapamiętać, bo żadna inna choroba tak nie boli. Przy niedokrwiennej chorobie serca, czyli dostarczaniu do serca zbyt małej ilości dobrze utlenionej i bogatej w składniki odżywcze krwi, ból lub uczucie ciężkości w klatce piersiowej pojawiają się nagle i w ostrej postaci. Mogą jednak wystąpić też podczas odpoczynku. Taki ból spoczynkowy często promieniuje do szczęki, ucha, szyi lub lewej ręki. Zwykle mija po 5 minutach. Samodzielnie nie sposób odróżnić, czy to ból towarzyszący zawałowi serca, czy atakowi dusznicy bolesnej, na którą cierpisz, nie mając o tym pojęcia. A zatem nie rozgrzeszaj się, że ból mija – to także sygnał, że pora starannie się przebadać.
Ból, który się pojawia w klatce piersiowej po cięższej pracy i promieniuje do serdecznego i małego palca lewej ręki, najczęściej świadczy o zmianach zwyrodnieniowych w kręgosłupie, a nie o chorobie serca. Jednak nie stawiaj samodzielnie diagnozy. Jeśli lekarz będzie podejrzewał zwyrodnienie kręgosłupa w odcinku szyjnym bądź piersiowym, skieruje cię na prześwietlenie. Badanie wykonuje się w tzw. obciążeniu, czyli trzymając w obu rękach bańki z wodą. Wówczas na zdjęciu lepiej widać zmiany.
----------------------------------------------------
Zdrowe serce w stanie spoczynku kurczy się przeciętnie 67–75 razy na minutę, czyli ok. 100 tysięcy razy na dzień. Przez mięsień przetacza się ok. 30 litrów krwi na godzinę, czyli prawie 10 ton w ciągu doby. Przy dużym obciążeniu, np. szybkiej jeździe na rowerze, ilość ta zwiększa się pięciokrotnie.

Zmieniony przez - kwachu13 w dniu 2010-04-27 21:29:15

!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do jakiwgo lekarza sie udac

Następny temat

przepuklina pachwinowa male pytanko

WHEY premium