Temat sterydów w kulturystyce nie dla wszystkich jest sprawą, o której chciałoby się rozmawiać publicznie. Jednak dla kanadyjskiego kulturysty IFBB Pro Mike’a “Wheels” Cipriani nie jest to temat tabu. Postanowił opowiedzieć o stosowaniu sterydów przez niego. Mike od kilku lat startuje w zawodach IFBB Pro. Chociaż nie jest może tak bardzo popularny w mediach społecznościowych i nie osiąga znacznych sukcesów, to pojawia się na wielu ważnych zawodach, takich jak Vancouver Show i Toronto Pro. Być może teraz jego popularność wzrośnie, ponieważ zdecydował się otworzyć na temat nadużywania sterydów i skutków, jakie miało to na jego ciało i zdrowie.

„Chcę wam powiedzieć i poinformować o podjęciu właściwej decyzji dla was. Nie jestem zwolennikiem sterydów. Jestem profesjonalistą i podejmuję właściwe decyzje dotyczące zdrowia”.

Mówiąc to był podłączony do aparatury, monitorującej pracę jego serca. Dał jasno do zrozumienia, że ​​nie chodziło o to, aby komuś mówić, co powinien, a czego nie powinien robić. Chce tylko zachęcić ludzi do pracy z trenerem, któremu leży na sercu Twoje dobro, a przede wszystkim zdrowie.

„Nie każdy trener dla o Twoje zdrowie i ja właśnie miałem takiego. Nie zamierzam podawać żadnych nazwisk, zrozumiecie to dość szybko. Przyjmowanie dużej dawki insuliny było dla mojego serca czymś, co wyrzuciło je za burtę. Chłopaki, jeśli twój trener każe ci przyjmować 30, 40, 50 jm insuliny dziennie, to nie jest dla ciebie. W rzeczywistości nie jest dla nikogo i właściwie nie powinno mu się pozwalać na trenowanie ludzi”.

Mike wyjaśnił, że ​​choć kuszące może być przekraczanie granic swojego organizmu za pomocą sterydów, to twoje zdrowie jest ważniejsze. Powiedział, że ważne jest, aby upewnić się, że trener, pod którego opieką jesteś odpowie na pytania, jeśli pojawią się wątpliwości. Nawet jeśli zdecydujesz się na zażywanie sterydów, to osoba, która rozpisuje cykl ma obowiązek wszystko wytłumaczyć. 

„Poszukaj informacji na pewnych stronach internetowych. Jeśli zdecydujesz się obrać tę ścieżkę, a Twój coach Ci pomaga, zadawaj pytania. Proszę, dla siebie, dla swojej rodziny i dla zdrowia w przyszłości. Wiem, że kiedy jesteście młodzi, myślicie, że jesteście niepokonani, ja też to zrobiłem”.

Mike Wheels wyjaśnia, że w wyniku źle podjętych decyzji ​​prawdopodobnie doznał trwałego uszkodzenia serca. Robi wszystko, co w jego mocy, aby powstrzymać innych przed popełnieniem tych samych błędów, co on.

Widzieliśmy już nie raz znaczną ilość negatywnych konsekwencji związanych ze stosowaniem sterydów. Są one jednak wyraźną częścią kulturystyki, która nigdy nie zniknie, dlatego ważne jest, aby podejmować mądre i świadome wybory.

Komentarze (1)
F1.08

1. Mowa jest KONKRETNIE o insulinie
2. Kilka razy zaznacza w tym video ze NIE jest przeciwnikiem sterydow (ani ich nie rekomenduje)
3. Chodzi mu o to aby wszystko robic z glowa a do tego potrzebny jest trener ktoremu zalezy na waszym bezpieczenstwie
Tyle

0