SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

konkretne pytanie o kravata

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1345 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5592
"pewnie ostatnim etapem w osiągnięciu doskonałości w krav maga będzie obrzezanie,a na to nie znam obrony" ------------ TYM MNIE PO PROSTU ROZ***ALES PRZED MONITOREM.NIE MAM SILY JUZ SIE SMIAC


Doradca w dziale Combat/samoobrona

-----------------------------
>>>>BJJ OPOLE<<<<
-----------------------------

-----------------------------
PROSTO
-----------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lewro jeszcze trochę a z forum o systemach walki zrobi się forum rasistowskie. a wydaje mi się ,że nie o to chodzi.
Bo co ci do tego czy jestem obrzezany czy nie!

Jeśli ktoś ci coś wytknie wychodzi z ciebie prawdziwa natura a przypie****** się do innych sam możesz, nieomylny czy co?

Przecież nie o to chodzi, zagotowałeś się tak jak bym wypisywał jakieś bzdury o twojej mamusi.
Zastanów się jak byś trenował Kick boxing to też głosił byś wszem i wobec, że tylko ten styl da im niespotykaną sprawność siłę i zdolność rozp********* wszystkich przeciwników.
Oprócz "patryiotyzmu" liczy się też zdrowy rozsądek.

A wracając do dyskusji, to na jakiej podstawie twierdzisz, że nie mam doświadczenia? (tu znów mógł bym zamiescić jakieś zdanie w którym wyczuł byś sarkazm)

Zaden styl nie jest niepokonany! a tym bardziej człowiek, więc aby dać jasną wypowiedź dla człowieka który zadał pierwsze pytanie, to najpierw sugerował bym jakiś system walki w którym, będą podstawy walki (może to złe przykłady ale akurat to mi przyszło do głowy) Takwondo, Kyokushinkai.
Obić go tam trochę obiją ogólnorozwojówkę też będzi miał złapie trochę techniki a potem może wybrać inny styl który trochę bardziej dostosuje go do "sparingów" ;) ulicznych.
I na dokładkę raczej po 2, 3 latach powinien zmienić system na inny BO KAŻDY Z NICH KRAVKA, BJJ, COMBAT 56 MAJĄ OGRANICZENIA!!

pzdr


Chodzi o to, że żaden styl nie jest doskonały, a

Rychie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeszcze jedna sprawa Mariusz007 podał adres do stronki:

http://sus.univ.szczecin.pl/~maciejs/kravmaga.html

Warto poczytać bo wydaje mi się rzetelna i oczywiście pokazuje że nie wszystko jet perfect nawet w KM.

Rychie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 936 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22642


"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4112
BEZ KOMENTAŻA JEŚLI SYSTEMY WOJSKOE BO O TAKICH MÓWIMY WRZUCASZ DO JEDNEGO WORKA Z TECHNIKAMI SPORTOWYMI TO JESTEŚ PUSTY JAK BĘBEN.
A TAK FAJNIE PISAŁEŚ

igor
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie do jednego worka

Tylko podkreślam, że za techniki wojskowe najlepiej jest się brać z jakimś wcześniejszym doświadczeniem!

Trudno jes wytrzymać na treningu z jakimiś nowicjuszami dla których szczyt rozciągnięcia to kopnięcie w okolice między kostką a kolanem, a po klapsie otwartą ręką mają tydzień wolnego aby "wylizać" rany.

Ktoś taki jeśli trafi do dobrej sekcji (podkreślam dobrej) Combatu, KM czy innej to po pierwsze nie wytrzyma treningu, jeśli wytrzyma trening to nie wytrzyma pierwszego sparingu. I to nie ma sensu.
Dlatego powinien zacząć kontakt ze "sportami walki" od podstaw czyli tego co już napisałem wcześniej

Co do artykułu na stronce od Mariusza007 to wyliczone błedy i niedociagnięcia KM są wg. mnie prawdziwe.

nara





Rychie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1547 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4112
I ZATO PRZYZNAJĘ CI RACJE I NAWET SOGA
DOBRZE GADASZ A JA CHCIAŁEM CIĘ Z PROWOKOWAĆ ALE JESTEŚ OK.
POZDRAWIAM WIECZNIE NIE ZADOWOLONY.

igor
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NO to jest OK. Dobrze, że wszystko wyjaśniliśmy

I mam nadzieje, że niektórzy zrozumieją, że opisywanie jak to po 5 treningach zostali największymi killerami w okolicy nie ma sensu.

Aby do czegoś dojść trzeba lat treningów i dodatkowo własnych ćwiczeń, a nie 2 x w tygodniu po godzince przez 3 miesiące a potem..... wpier**l od pierwszego lepszego dresa.

Z mojej strony to wszystko - ale będę czujny.88-0

pozdrawiam



Rychie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hadouken: "DLACZEGO KRAV MAGA TO SYF???"
-------
To nie jest syf, ale tez nie jest styl ktory dobrze przygotuje laika do obrony jak to wmawiaja marketingowcy z kravata.

Neonek: Krav Maga wlasnie jako glowne zalozenie posiada walke z wieloma przeciwnikami
-------
Czyli zaklada to co jest fizycznie niemozliwe.

jesli bedziesz szedl do dziewczyny , na randke, do szkly gdziekolwiek , i spotka cie sytuacja na ulicy to bedziesz lednie ubrany padal z kolesiem na ziemie, w blotko, w zimie w snieg i syf?
-------
Jak jaskis lalus boi sie pobrudzic to jego problem. Lepiej niech jednak pamieta ze pl;amy z krwi zmywa sie ciezej niz z ziemi, a twarz gorzej zszywa niz rozdarcia. W walce zawsze nalezy sie liczyc z obrazeniami ciala, a co dopiero ze stratami odziezowymi. Tylko kompletny naiwniak wierzy ze wygra nie brudzac sobie raczek. I pewnie jeszcze sie nie pocac co? No bo przeciez idac na randke nie mozesz smierdziec potem. Wiec lepiej daj sobie wybic zeby.

nie o to mi chodzilo, tylko o sam sens parteru, jak dla mnie to jest to ostatecznosc, bo zawsze moze byc 2 kolega albo i 3 ktory jak zejde z 1 do parteru zacznie mnie kopac albo cos innego, a 1 bedzie mnie trzymac na ziemi
--------
Oni z Toba i tak i tak zejda. I flekujac nie benda sluchali Twoich krzykow: "Nie po kurteczce!! Nie po kurteczce!!"

zmacek: I pisanie ze brudne sztuczki przyporza nam klopotow jest kompletnym idiotyzmem.
--------
Nie jest. Gwarantuje Ci ze jeslibys kiedykolwiek wybil oko czy zmiazdzyl genitalia mojemu kumplowi to jestes trupem razem z cala rodzina. A sa ludzie ktorzy sa w syanie zrobic Ci za to duzo gorsze rzeczy.

Bjj jest dobre jako sport ale na ulicy ma tylko zastosowanie w jednej sytuacji na piec.
---------
Masz racje: Przy przechodzeniu przez jezdnie nie ma, w chodzeniu po chodniku nie ma, w sepieniu na piwko nie mama, w korzystaniu ze srodkow komunikacji nie ma, w walce ma. Faktycznie 1 na 5.

boruta nie urazajac go moze sobie opowiadac duzo zeczy jak ja i wszyscy.
-----------
Moge. I moge tez w kazdej chwili opowiedziec Ci duzo rzeczy przy pomocy piesci.

Oczywiscie ze z partnerem
-----------
Fajnie, a biala laske dostaje sie w ramach oplat za treningi, czy trzeba osobno placic?

Neonek: i nie mowilem ze inne style nie poradza sobie z kilkoma przeciwnikami.
----------
Ale ja Ci mowie. Zaden sobie nie poradzi.

Wkladanie oczy cwiczymy na partnerach, wszystko z wyczuciem, ale jak dusisz na treningu to tez nigdy do omdlenia.
----------
Jesli nie odklepie to do omdlenia. Duszenie to kwestia przetrzymania. Wydlubanie oka to kwestia zupelnie inna. Nawet sam,ego dotkniecia galki NIE DA sie cwiczyc a duszenia i dzwignie w pelnym zakresie tak.

Rycerz:Oczywiscie
--------
Klamstwo

Po kilku miesiacach trenowania trener(jeden z lepszych w Polsce- Mirosław Kruk) obserwując na treningu moja walke z trzema przeciwnikami powiedział 'bardzo dobrze'
Później stwierdził ze to jeszcze nic
w blizej nieokreslonym czasie przewiduje sie walke z 4,5,6 przeciwnikami (a jeszcze pozniej beda uzbrojeni)
----------
Bardzo prosze o nieobrazanie wszystkich uczciwych trenerow nazywaniem w ten sposob oszustow wmawiajacych podobne bzdury. :(

rzoov: walczy czlowiek a nie styl
----------
Walczy i czlowiek (ktorego wspoltworzy styl) i styl. Ten drugi to bron. Mozesz byc najlepszym pilotem swiata a nie pokonasz w dwuplatowcu z I wsw kadeta w F-22.

Albo z ta walka z kilkoma przeciwnikami, co jak nie styl w ktorym sie na zywca trenuje takie sytuacje (KM) lepiej przygotuje na cos takiego?
----------
Nic. I w Kravacie nie trenuje sie a pozoruje trenowanie. Bo taki trening nie jest mozliwy. Mozesz przecwiczyc pare ekementow przydatnych, ale nie mozesz cwiczyc bo to awykonalne.

baltazar: bedac z czasem notowany jako trzeci na swiecie
-----------
Przez kogo?

organizacji samoobrony zydowskiej Hagana
----------
Czytaj: terrorystycznej :(

- Zasada I -
Unikaj niebezpiecznych sytuacji i miejsc, w których moze istniec zagrozenie Twojego zycia lub zdrowia.
- Zasada II -
Jesli znalazles/znalazlas sie w poblizu niebezpiecznego miejsca lub sytuacji, w której Twoje zycie lub zdrowie moze byc zagrozone - oddal siz z tego miejsca jak najszybciej.
----------
Bez komentarza.

Ćwiczący Krav Maga w zasadzie już od pierwszego treningu uczą się zasad walki z kilkoma uzbrojonymi przeciwnikami,
-----------
czyli sciemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Boruta: odświerzyłeś posta, który ma 1.5 roku! Nie rób takich numerów, bo za to uzytkownicy otrzymują bana. Jakkolwiek cenna jest twoja wypowiedź, sa chwilowo 4 świerze posty o KM.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Worek w bloku!!

Następny temat

Judogi

WHEY premium