SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

japonski

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
W szatni nie pytam bo tu chyba wieksze prawdopodobienstwo, ze trafie na kogos, kto...

... uczy sie japonskiego :)

Generalnie rozwazam zapisanie sie i jestem ciekaw waszychh opini o tym jezyku. Czy faktycznie jest taki trudny?

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
pisz aniu na moj mail... w zamian za herbatke, zdradze wszystkie tajemnice :)

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 357 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4101
no mi sie wydaje ze jest tak jakos.. ale jak bym mial okazje nauki tego jezyka to bez wachania bym to zrobil...

Narf

Główny Prosiak na region Lubelszczyzny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładne informacje znajdziesz na temat języka Japońskego na stronie.
http://pl.wikipedia.com/wiki.cgi?J�zyk_japo�ski
Przyjemnej nauki... )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
O kufa to jest komos dopiero :) Dzieki za linki zaraz dam sog'a :)


Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1651 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 23638
maciek
jakby co to mam kumpla na pustkach cisowskich
uczy sie od kilku lat
jakbys chcial materialy czy o cos zapytac to [email protected]
nazywa sie tez maciek



jezeli gora nie chce przyjsc do mahometa, to niech gora *******la

jezeli ktos wychodzi przed dyskoteke i zaczyna cos mowic o 1/1, to jedno jest pewne

nigdy nie bawil sie w sopocie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
wielkie dzieki Esc0 :) masz Soga :)

zaraz cos do niego skrobne ...

a Ty nie chcesz pochodzic? :)

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też kiedyś interesowałem się nauką japońskiego. Na uniwersytecie jest grupa ucząca się japońskiego(za darmo!!!) ale tylko dla studentów UG. Nabory do grupy początkującej były zimą. Podobno jest też grupa w jakimś liceum w Gdańsku-ale już odpłatna, no i nie znam szczegółów.
Z tego co zdążyłem się zorientować to nauka samemu to olbrzymie wyzwanie. Język japoński jest niesamowicie ciężki do opanowania. Europejczycy siedzący w Japonii od lat wciąż skarżą się na trudności w porozumiewaniu.
Dla zainteresowanych polecam książkę "życie po japońsku". Autorka, polska dziennikarka spędziła wiele lat w Japonii i dość dobrze opisuje ten kraj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
To ja wlasnie na ten japonski na UG chce chodzic )
Ciekawi mnie jak szybko mozna dojsc do takiego poziomu jak np. FCE w angielskim...

Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do poziomu FCE to chyba niezbyt szybko. Wydaje mi się że w Polsce można nauczyć się podstaw, ale żeby porozumiewać się w miare poprawnie po japońsku to niezbędny jest wyjazd do Japonii, albo jeszcze lepiej skończyć japonistykę i WTEDY wyjechać do Japonii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 2971 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17426
Mam do wyboru :

niemiecki zaawansowany - bleeeeh

wloski - dziewczyny sikaja ale nic poza tym chyba :) aha latwy jest..

hiszpanski - no niby 3 jezyk na swiecie

rosyjski - babcia by sie ucieszyla.. no i moze to faktycznie jest jezyk z przyszloscia...

japonski - wydaje mi sie interesujacy.. szczegolnie, ze
jestem na takim prawie informatycznym kierunku ( e-commerce )

francuski - tez sikaja ale za trudny ..

A Ty Sancho co masz wspolnego z UG?

Japonistyka.. hmm.. moze az tak bardzo mi nie zalezy :)


Pozdrawiam
M.
3MIASTO GORA!
BJJ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skończyłem UG. Ogrupie japońskie dowiedziałem się już po studiach i dlatego jako świeżo upieczony magiser nie miałem szans na załapanie się do grupy.
Jeżeli chodzi o języki na UG to angielski dużo mi nie dał.Dlatego że jestem leniem i się nie uczyłem teraz żałuję) Przerabialiśmy książkę do FC i jeżeli masz ten certyfikat to po pierwsze jesteś zwolniony z języka (przynalmniej u nas tak było) a po drugie będziesz prawdopodobnie przez okres nauki (2 lata?) dreptał w miejscu. Może niezłym wyjście jest poznanie podstaw innego języka niż angielski?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mirek z wawy wyzwal Salete

Następny temat

Podręcznik FM - bjj w US Army

WHEY premium