SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

interpretacja rezonansu magnetycznego + pytanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1272

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6879
postaram się jakoś w miarę przystępnie napisać

wynik MR:

-nie uwidoczniono więzadła krzyżowego przedniego, obraz MR przemawia za całkowitym przerwaniem ciągłości więzadła. Więzadło krzyżowe tylne jest nadmiernie wygięte

-w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej uwidaczniają się delikatne, linijne struktury podwyższonego sygnału w obrazach PD fat-sat- przemawiające za uszkodzeniem łąkotki stopnia I/II

- w kłykciu bocznym kości piszczelowej lewej, od tyłu widoczne jest ognisko stłuczenia beleczek kostnych wielkości ok. 1cm

- w dole podkolanowym widoczna jest drobna torbiel Bakera

MR robiony 14 lutego 2011, kontuzja doznana około kwietnia 2010. Czemu wcześniej nie trafiłem na rezonans? Otóż pierwszy chirurg uznał, że to skręcenie więzadeł. Gdy ból nie ustawał poszedłem do innego, który stwierdził, że to luzy w kolanie. Jednak skierował mnie do ortopedy, a ten z kolei na rezonans.

Wizytę u ortopedy mam dopiero za miesiąc, chciałbym zaspokoić swoją ciekawość. Czy to poważne? Dodam, że zwlekałem ze wszystkim, gdyż ten uraz po dwóch miesiącach od zdarzenia przypominał o sobie tylko podczas gry w piłkę, a i to nie zawsze, więc go nieco zlekceważyłem.

"A real gentleman never leaves his Old Lady"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 380
poważne? to jest bardzo poważne. jak na ten staw to mało co może być poważniejsze. do przedniego więzadła będzie konieczna operacja, jeżeli torbiel drobna to już zależy od lekarza co z tym zrobi, łąkotka też się nadaje do operacji. tzw. lipa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6879
a jakiś przybliżony czas rehabilitacji? pewnie z nfz na artroskopię czeka się miesiącami...

"A real gentleman never leaves his Old Lady"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 380
zależy do jakiego sportu chcesz wrócić. po rekonstrukcji LCA dostaniesz ortezę na kolano i w niej sobie będziesz "kuśtykać", a do pełnej sprawności zależy od tego jak będziesz sie angażował w fizjoterapię i wrodzonych uwarunkowań, tak czy siak dość długa droga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6879
Chciałbym wrócić do gry w piłkę nożną, tenisa. Wszystko to amatorsko. Tylko z tego co czytam, najważniejsze to wybór dobrego fizjoterapeuty, który przeprowadzi rekonstrukcję.

W każdym bądź razie dzięki za pomoc Wodzil, SOG

"A real gentleman never leaves his Old Lady"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 67 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 716
hmm czas rehabilitacji? zalezy 3-6m. ogolnie wpierw zoperuj potem sie bierz do roboty

pozdro!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Wiek 39 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 380
Dzięki :) rekonstrukcję to akurat przeprowadza chirurg ortopeda, fizjo zajmuje się pacjentem po wyjściu ze szpitala. Ale co nie zmienia tego, że obaj powinni być dobrzy, żeby wszystko sprawnie poszło. Co do sportów to w obu jednak staw kolanowy jest dość obciążony więc myślę, że koło 5-6 miesięcy. Pozdrawiam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kość krzyżowa, ból w pachwinie 8kilo Max

Następny temat

Pourazowe, przewlekle zapalenie wiezadel miedzywyrostkowych okolicy ledzwiowej ?

WHEY premium