SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

czy wiemy co jemy?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1458

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 183 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8862
No właśnie jak w temcie, czy ktoś z was interesuje się głębiej tematyką odżywek. Chodzi mi o ich pochodzenie czyli jak są podukowane. Choćby białko serwatkowe, jest odpadkiem przy produkcji sera ale czy wie ktoś coś więcej na jego temat. Pełno jest tematów o jego działaniu ale nie moge znaleźć nic o jego pochodzeniu. Zaznaczam że nie jest to moja upierdliwość/ciekawość tylko potrzeby naukowe leniwego studenta kóry zwraca się do bardziej doświadczonych kolegów o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
uściślijmy - białko serwatkowe to nie to samo co serwatka, która jest odpadem.

chodzi Tobie o linię technologiczną, cały proces produkcji, przetwarzania itd?

wątpię żebyś uzyskał w pełni satysfakcjonującą Ciebie odpowiedź.

chociaż mogę się mylić. 99% userów nie siedzi w tym biznesie od kuchni.

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 5029 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 58202
odpadkiem jest serwatka nie bialko serwatkowe.



zajrzyj do dzialu Progress znajdziesz tam to czego szukasz...(Temat marka C)

WYSZUKIWArka też pomoze

Zmieniony przez - fukinhot w dniu 2007-10-30 20:20:39

www.blog.myfit.pl - EKSTREMALNA REDUCKJA ! DORADŹ|SKOMENTUJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1110 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13975
Ja tam cos czytalem, a podaj o co ci konkretnie chodzi.

"co cię nie zabije to cię wzmocni"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 183 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8862
chodzi mi dokładnie o linie produkcyjną białka serwtkowego(koncentratu/izolatu) od samego początku do mojego shakera czyli gdzie powstaje, gdzie przechodzi proces ultrafiltracji itd.
fukinhot dzięki za podpowiedź jakoś nigdy nie zaglądałem do tego działu a faktycznie jest tam troche opisane o chemicznej stronie produkcji tego specyfiku. Sog dla ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1110 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13975
Jesli chodzi o bialko serwatkowe powstaje z oczyszczenia serwatki ale to izolat albo hydrolizat bo jeden z nich byl tez odsaczany z wody. Chyba cos takiego dawno czytalem.

"co cię nie zabije to cię wzmocni"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1110 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13975
To troche tego bedzie. Podziel to na 3 czesci:
1)Izolat - jak wiadomo krowa daje mleko z ktorego powstaje ser bialy a jego odpad to serwatka z ktorej oczyszczona i odtluszczone robi sie izolat serwatki. Jest najbardziej wydajnym bialkiem. Po odpowiednich testach, badaniach trafia do fabryk firm i pakowana jest i potem sprzedawana a potem ty ja kupujesz
2)Hydroizolat - tak samo jest z nim ale jest jeszcze bardziej jest usunieta woda
3)Koncetrat - tak samo jak izolat ale jest oczyszczane i poddane wysokiej temperaturze i wlasnie wtedy nie ktore z nich sie scinaja i odzywka traci wartosc. Koncetraty sa troszke gorsze od izolatu i hydrolizatu.

To masz w skroceniu o tym co chciales. Jak sa bledy to moze ktos poprawic bo nie pamietam dokladnie bo dawno czytalem, ale jesli sa to male.

Pozdrawiam

"co cię nie zabije to cię wzmocni"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna - pytanie.

Następny temat

Dla kobiety.....na spalenie ostanich paru kilo?

WHEY premium