SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

co dalej...?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 774
Witajcie, jestem pewny ze po szkole chce odnalesc sie w wojsku, nauki zostało mi jeszcze rok (technikum 4 letnie).
Po maturze co mam dalej robić, aby zostac zawodowym zołnierzem. Jesli mógłby mi ktos szczegóło opisac co robic.
Z góry dziękuje. Wiem tylko tyle, ze gdy bede miał mature w kieszeni (choc wątpie, bo u mnie z angielskim licho) moge isc na szkolenie do szkoły podoficerskiej lub oficerskiej. Ostatnio jak miałem wezwanie na komicje lekarska to tam pewna pani mówiła cos o NSR.

Co robic aby po szkole zostac zawodowym zołnierzem ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
no to teraz google i wpisac ten skrót NSR i będziesz wiedział co to.

PS: Rok to dość dużo by podszklić angielski

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Wejdź na stronę interesującej Cię szkoły i tak znajdziesz wszystkie informacje. Na przykład tutaj http://www.wso.wroc.pl/rekrutacja/studia-wojskowe-rekrutacja/rok-2013-2014.html. A tak, jak napisał Queblo, jak masz problemy z angielskim to może czas się trochę przyłożyć do nauki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jedziesz do Anglii na zmywak, po 5 latach robisz obywatelstwo i startujesz do brytyjskiej armii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 774
troche źle sie zrozumieliśmy, jesli chodzi o NSR, wiem co to za organizacja i czym sie zajmuje (nie wiem tylko ile trzeba miec lat aby do niej wstąpic), jesli chodzi o szkoły, nie chce do nich wstepowac z wiadomych przyczyn: brak znajomosci jezyka angielskiego,
- jesli chodzi o angielski, niepotrafie sie nauczyc, ledwo mówie po polsku (wrodzona wada wymowy), a co dopiero po angielsku

- wiem, że na moje pytania znajde odpowiedz gdy udam sie do WKU (tak i napewno zrobie) ale chciałbym teraz sie dowiedziec co bede musiał zrobic, gdzie sie udac gdy juz napisze mature ?
Czy odrazu mnie wezmą do zawodowej słuzby i będę zarabiam na zycie czy musze jakies szkolenie przejsc itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
najlepiej spisz sobie wszystkie pytania jakie masz do wku na kartce i idź do nich nawet po wielkanocy, może będzie ktoś kto chętnie odpowie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
jeśli zależy ci na tym żeby iść bez szkoły i przejść proces rekrutacyjny to wszystkie formalności załatwiasz na wku, a co do tego kiedy to najlepiej jak już będziesz miał papier że zdałeś mature, bo wszystko się na punkty przelicza a matura to chyba dodatkowe 4, lecz jeśli masz zamiar iść tylko po zdanej maturze, to naprawde będzie ciężko bo dużo chętnych jest, najlepiej jakbyś porobił jakieś dodatkowe kursy typu prawojazdy C., kurs płetwonurka, kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, wszystko to jest przeliczane na punkty, oczywiście też egzamin sprawnościowy testy psychologiczne i wybierają tych którzy mają najwięcej punktów :)
Dostać jest się ciężko, ale jeśli sie chce to sie da :)
Więc życze powodzenia:)

Zmieniony przez - przemek_207 w dniu 2013-03-29 23:32:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 774
dzieki wielkie;) przemek_207 tobie szczególnosci, własnie o to mi chodziło,

a własnie czy do woja obowiazkowa jst matura, czy takze biore bez ??
oczywisice tak jak pisał przemek pkt. sie licza, ale jesli by mi sie noga podwinęła to bez matury nie ma oczym gadać aby zaciagnoc sie do wojska ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 23 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 338
matura nie musi być, lecz zdana matura to chyba 3 albo 4 dodatkowe punkty, w każdej mundurówce tak jest :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mp

Następny temat

Kravka rekreacyjnie? Bez innych podstaw?

WHEY premium