SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

cisnienie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8043

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
hmmmm wyczynowo ? 5x w tyg 6miesiecy przez pierwsze 2lata bylo ok 3-4x w tyg

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
BADMAD - https://www.sfd.pl/temat137833/
co do podwyższonego ciśnienie przez okres np 2 miesięcy (kreatyna) to jest możliwość aby później miało to wpływ na układ sercowo-naczyniowy (oczywiście w pewnym stopniu)
i nie propanolol a propranolol !! chciaż wybrał bym jakiś SELEKTYWNY beta bloker ! (po co działac na oskrzela i OUN )
a bradykardia u sportowców jest czymś normalnym

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
wczoraj dziadek dostal na urodziny(89!!) aparat do mierzenia cisnienia elektroniczny
wypilem pare lampek wina i jak sobie zmierzylem to mi wyszlo 165/88 i tentno 92 pozniej juz mowie koniec mierzenia nie bede sie denerwowal i ide pic dalej

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 329
masz racje, po co sie zamartwiac, peace

Informacja to nie rozkaz, możesz przyjąc lub odrzucić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BadMad ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44200
boofi z tym że 2miesięczny stan wysokiego cisnienia może w JAKIMŚ stopniu wpłynąć na układ sercowo naczyniowy zgodzę się jak najbardziejChodziło mi oto żeby nie tragizować-2miesięczny cykl na kretce wpłynie na całe życie".Co do bradykardii to własnie napisałem że jest normalnym zjawiskiem bo sam ją mam.
A co byś polecił jako substytut propranololu..

12 spampostów w suplach i MMA
15 w odżywianiu
dlugo dlugo nic...
DOPING - spampost nr 100 <brawo>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BadMad ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44200
a zresztą boofi sam napisałeś że ciśnienie powinno po cyklu się znormalizować
Jednak w przypadku kosy to już nie jest jakiś lajtowy stan!Czytałem że jeśli ciśnienie utrzymuje się powyżej 10 dni na poziomie wyższym niż 150/90-100 to już jest patologiczny stan który należy"zneutralizować"

12 spampostów w suplach i MMA
15 w odżywianiu
dlugo dlugo nic...
DOPING - spampost nr 100 <brawo>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
ano bo takie ciśnienie może pociągnąć np zmiany w naczyniach (budowa) co potem zaowocuje większym oporem (wzrost cisnienia) tyczy to sie takze nerek (a tam dzieki temu aktywacja RAA )
wiec najlepiej jak sie ma optymalne czyli ok 120/80 (do tej wartości nei przesadzając w dół )
oczywiście mozna je zbić na wiele metod (u osób wrażliwych zmniejszyć podaż SODU w diecie)
-ciesnienie powinno sie znormalizowac ale czy w 100% to tego pewnie nikt nei wiem (trza by badania zrobić ) - sredni pomiar przed i po cyklu (jak i w czasie) oczywiscie KREATYNY u np 1000 osób....
i wyciagnąć wnioski ....

a co do leków - myslę że dość popularny jest Betaloc ale mozna tez zmniejszyć lekami z innych grup
ale czy to sie z kreatyną i jej zatrzymyaniem wody nei będzie kłócić

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 329
moje cisnienie jest dosyc dziwne bo wynosi 150/50....nie biore kreatyny juz tydzien i czuje sie dobrze, wydaje misie ze wraca do normy, napisze niedlugo jakie mam obecnie

Informacja to nie rozkaz, możesz przyjąc lub odrzucić

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 11379 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 47331
nie no nie przesadzajmy nie mam takiego wysokiego

pozatym podstawowa sprawa jak mierzycie cisnienie ?
np chodzicie sobie spokojnie po domu i mierzycie czy przed pomiarem siadacie na pare minut czy kladziecie sie ?

Były moderator w Stylach Tradycyjnych Uderzanych i MMA oraz byly czlonek "Elity"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 329
ide do lekarza, w poczekalni siedze 15 minut i wchodze mierzyc...tylko tak na razie probowalem

Informacja to nie rozkaz, możesz przyjąc lub odrzucić

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Feromony

Następny temat

mycie zębów - pytanie

WHEY premium