SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

chondromolacja chrząstki... (kontuzja kolana)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43429

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4265
Tak jak radzili wcześniej, popytaj i omów się na wizytę do naprawdę dobrego specjalisty. Ale nie zawsze Ci najlepsi przyjmują prywatnie...
To się tak utarło, ja miałem takie 'szczęście', że każdy ortopeda do którego poszedłem prywatnie wg mnie nie znał się na tym co robi!! Ale trzeba było uwierzyć no bo w końcu co robić. Jak już było tragicznie to polecono mi wizytę w Przychodni Medycyny Sportowej. Wystarczylo skierowanie od rodzinnego, żadnych opłat. I wreszcie stwierdził coś konkretnego, dał skierownie na rehabilitacje, zabiegi...
A te ku**y w prywatnych gabinetach to tylko złotówki w oczach widzą!!
Oczywiście nie wszyscy. Jakieś 2% jest narmalna.

A co do odbudowy mięśnia to ćwicz. W miarę możliwości jak najczęściej. Lepiej częściej z mniejszą intensynością niż raz dziennie w wersji hardcore :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 20
Dostałem decyzję z PZU odnośnie odszkodowania, przyznali mi 3%, czy w miom przypadku jest sie po co odwoływać?. Czy są jakieś zasady odnośnie przyznawania uszczerbku na zdrowiu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18
Witam mam 34 lata i od jakiś 2 tygodni strasznie strzela mi w obu ramionach , nieraz strzeliło mi ale teraz to jest już przesada daje rękę do góry daje na dół i ciągle strzela albo przeskakuje sam nie wiem co się stało że tak często i tak nagle to wyszło jak leże na boku to też przeskakuje mi jak tak będzie mi skakać to się chyba rozlece albo będzie gorzej byłem u ortopedy ale jego odpowiedz mnie zdziwiła bo stwierdził że w tym wieku to może tak przeskakiwać a jak mu powiedziałem że byłem u chirurga i on stwierdził ze to jest do leczenia i skierowanie jest od chirurga to przepisał mi tabletki Meloxic i mam przyjść do kontroli ale już raczej do niego nie zawitam bo jak na razie nie widzę poprawy może ktoś miał coś podobnego i wyleczył pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Przyznam, że profesjonalne podejście naszej publicznej służby zdrowia odnośnie dysfukcji narządu ruchu jeszcze potrafi mnie rozbawić . Nie bez wpływu jest to, że z współpracy z nią w tej dziedzinie zrezgynowałem kilka lat temu. Meloxicam to jakiś lek z tej samej grupy co ibuprom i przepisywanie go na strzelanie w barkach jest dla mnie "czymś". Czyli chciałem powiedzieć, że zgadzam się z Tobą w ocenie tego ortopedy .
Czy w ostatnim czasie nie zacząłeś intensywnie ćwiczyć, bądź odwrotnie - przestałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
"Strzelanie" w stawach to niestety jedna z lekcewazonych przez lekarzy przypadlosc jaka moze dotknac czlowieka.Samo pojawienie sie takich objawow jest duzym obciazeniem dla psychiki,bo jak wytlumaczyc nagle pojawienie sie takich problemow?Kazdy zaczyna sie zastanawiac - co bedzie ze mna potem?
U mnie "strzelanie" i "przeskakiwanie" w stawach zaczelo sie 8 miesiecy temu.Sa okresy,kiedy jest to malo zauwazalne,a sa dni,kiedy zaczynam sie zastanawiac jak dlugo moj uklad to wytrzyma.Zaden z lekarzy nie odpowiedzial dokladnie co to moze byc i od czego - wiekszosc z nich twierdzila,ze plywanie jest najlepszym lekarstwem Nie mam zadnego przygotowania medycznego,ale szukajac przyczyn,ktore mogly doprowadzic do takiej sytuacji biore pod uwage:

- nie wyleczona calkowicie grypa lub inne schorzenie - mysle,ze w jakis sposob potrafi to zaburzyc napiecie miesni,wiezadel
- dlugotrwaly i permanentny stres
- nagle przerwanie treningow lub zbytnie obciazenie nie wytrenowanego organizmu
- (najgorsze) poczatki choroby,ktora z czasem uszkodzi caly uklad ruchowy - a,ktorej zdiagnozowanie jest kwestia pojawienia sie "ciezszych" objawow niz "strzelanie"

Z wlasnych doswiadczen moge powiedziec tyle,ze mi nie pomoglo zaprzestanie treningow na silowni i plywanie.Trening na silowni daje zauwazalna poprawe - niestety przy tygodniowej przerwie objawy nasilaja sie.Polecam rozciaganie - 3 razy w tygodniu po 30-40 min.Mi pomaga.Stosuje do tego Filomag,Rutinoscorbin,Wapn,Glukozamine,Hydrozlizat Kolagenu.Nie powiem na 100%,ze branie tego pomoze,ale jezeli czuje sie dzieki temu lepiej psychicznie to bede to zazywal

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Typer, z głowy mi to wszystko wyjąłeś. Od siebie dodam tylko, że jestem od pewnego czasu przeciwnikiem łykania czegokolwiek. Nie chce mi się po prostu - lepiej skupić się na ruchu.
Na wytłumaczenie (?) medycyny napiszę, że do dziś nie ustalono co tak na prawdę "strzela".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
Tak jak piszesz - lykanie moim zdaniem pomaga bardziej psychice
Rozmawialem z wieloma osobami u ktorych pojawil sie podobny problem i byly wsrod nich takie,ktore nie trenowaly i nie obciazaly stawow.Moim zdaniem - niestety - to wyglada mi na chorobe (grypa jako poczatek?),ktora nie zostala jeszcze rozpoznana.Jestem na forum od 4 miesiecy,a widzialem juz co najmniej na ten temat ok 10 postow od osob majacych z tym problem.

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 18
Jedynie to w ostatnim czasie chodziłem na kurs spawacza 3 tygodnie rano na kurs a po południu do pracy albo na nockę i tak już po kursie 2 dni stwierdziłem że cały czas przeskakują mi kości przy podnoszeniu i opuszczaniu ręki to ze 2 razy mi strzeli w ramieniach a człowiek cały dzień macha tymi rękami i jeszcze nad łopatkom strzela cały czas jak kark naciągnę w dół sam jestem ciekaw czy to przejdzie czy nie Pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22
historia mojego kolanka jest dość długa i męcząca...dwa lata temu naderwałam sobie czworogłowy od tego czasu mam straszne problemy z kolnem. przeszłam już dwie operacje ( więzadła, ścieranie chrzastki, wyciecie fragmentu rzepki, podciecie troczków.. więc nie jest za wesoło :(( ) teraz czeka mnie kolejny zabieg, tym razem łękotka, nie wiem jeszcze jak bardzo jest ucszkodzona bo nie miałam robionego rezonansu. Czy ktoś sie spotkał z podobnymi problemami? jeśli tak i jeśli sie ktoś oriętuje czy są możliwe jakieś zabiegi rekonstrukcji łękotki to byłabym wdzieczna za jakiekolwiek informacje :) dodam jeszcze tyle, że po tym wszystkim co przeszłam z kolanem wróciłam do niemal całkowitej sprawności fizycznej i polecam wszystkim borykającym się z problemami kolan - ćwiczcie ludki swoje kolanka!! bardzo ważne po wszystkich zabiegach!!

ania be

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Słyszałem o takim przeszczepie, że znajomy znajomej miał w CMC, kosztowało kupę kasy i nie wyszło. Może to być tylko plotką, nie mam kontaktu z tą znajomą. Znalazłem jeszcze taki link:
http://probasket.pl/index.php?act=news&cc=full&news_id=16260&sid=4
Swoją drogą to strasznie dużo u Ciebie tych zabiegów. Co do ćwiczeń do nie musisz mnie przekonywać, one potrafią zdziałać cuda. Tylko, Ci którzy ich uczą muszą być naprawde dobrzy (najlepsi). Nawet Ci drudzy mogą sobie czasem nie poradzić. Mam nadzieję, że masz do czynienia z taką sytuacją.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zapalenie więzadeł rzepki

Następny temat

stawy-dziwna sprawa

WHEY premium