SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwane więzadło krzyżowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 36547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
Witam
Chciałem się podzielić dość interesującym tematem dotyczącym własności i zasad działania urządzeń USG oraz MRI.

http://www.uml.radiology.pl/lekarski/technika2.pdf

Pozdrawiam

Pozdrawiam
MarcinK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
Witam
3 dni temu spotkałem się z panem dr Januszem Karpińskim. Jak się okazuje dokonuje rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w Siedlcach na Poniatowskiego. Oczywiście określił mi mój tragizm związany z tym, iż nic nie zrobiłem w sprawie swoich zerwanych więzadeł. Ale chciałbym poznać opinię na temat tego dr Karpińskiego. Czy ktoś cośsłyszał na jego temat, lub poddał się rekonstrukcji u tego Pana w Siedlcach?
2 dni temu wykonałem MRI obu kolan w Warszawie w Multimed. Wyniki powinienem otrzymać niedługo pocztą, ale płytę CD ze zdjęciami otrzymałem od ręki. Wczoraj przeanalizowali mi ją znajomi zajmujący się rehabilitacją i fizykoterapią. Pokazali mi na zdjęciach kikuty, które zostały po więzadłach ACL i PCL w prawym kolanie, oraz zmiażdżoną jedną łąkątkę. Czekam na wyniki z Multimedu czy na pewno moja sytuacja jest taka tragiczna, czy jednak oni się mylą co do tej łąkotki.
Przypominam sobie TEN dzień, kiedy poszedłem ze skierowaniem do pana ortopedy w szpitalu na starowiejskiej. Miałem wtedy krwiak średnicy 10cm nad prawym kolanem, oraz ciągałem nogę za sobą. Pan doktor podniósł mi nogę, kazał przytrzymać w powietrzu, po czym powiedział "NIE MASZ ŻADNEGO PROBLEMU I WYP..ALAJ DO PRACY". Chciałbym tym samym "podziękować" wydziałowi ortopedii w szpitalu w Siedlcach przy ulicy Starowiejskiej, za tak "wspaniałą" diagnozę ich niesamowitego ortopedy (nazwiska na szczęście nie pamiętam) oraz za zniszczenie mi zdrowia i doprowadzenia do mojego stanu typu "wrak". Cóż, operację mam nadzieję da się jeszcze wykonać i może jeszcze będę chodził normalnie. Na dzień dzisiejszy o ile mogę chodzić to wskutek samego chodzenia kolano mi pracuje maksymalnie godzinę, potem wlokę je za sobą.
Jak tylko będę miał wyniki z MRI napiszę co określili w moim wypadku. Powiem tylko, abyście nie bagatelizowali problemów z kolanami bo usłyszycie to co ja od ortopedy "zbieraj pan już na wuzek inwalidzki".
Pozdrawiam

Pozdrawiam
MarcinK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 42
Witam
Przedstawię w skrócie wyniki rezonansu dla moich kolan. Szczerze mówiąc, nie sprawdziło się to o czym mi ortopedzi mówili (zerwane więzadła). Ale może ktoś mi udzieli informacji o co tu chodzi, czy jest to najzwyklejsza degradacja stawów związana z ciężką pracą, oraz urazami z przeszłości, czy też mam tu do czynienia z jakąś chorobą (może i genetyczną)?!

MRI kolano prawe:
Ślad płynu w zachyłku nadrzepkowym; zerwanie jednego z pęczków ACL, drugi nadmiernie rozciągnięty o falistym przebiegu; zagięcie kątowe więzadła PCL może potwierdzać niewydolność ACL; troczki boczne o falistym nieprawidłowym przebiegu; Rzepka z cechami niewielkiej lateralizacji; Więzadło poboczne piszczelowe naderwane na około 30mm; więzadło odseparowane od torebki łąkotki przyśrodkowej - odmiana budowy; Więzadło poboczne strzałkowe nieregularne; Zmiany degeneracyjne w rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej; Możliwość obecności fałdu błony maziowej (wchodzi w konflikt z rogiem tylnym); Chrząstka stawowa odcinkowo nierówna ale zachowana ciągłość; Prawidłowy sygnał z kości tworzących staw.

MRI kolano lewe:
Błona maziowa przerośnięta; Więzadło ACL o niejednorodnej intensywności sygnału; Więzadło PCL o kątowym zagięciu może wpływać na niewydolność ACL; Pogrubiałe troczki boczne rzeki (rzeki?!); Nierówny zarys chrząstki stawowej z nieregularnymi płaskimi ubytkami; Zmiany degeneracyjne III stopnia w obrębie rogu tylnego i cz pośredniej łąkotki przyśrodkowej; Łąkotka boczna z dyskretnymi uszkodzeniami; Wielokomorowa torbiel dołu podkolanowego; Obrzęk szpiku w brzeżnej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej; Sygnał z kości tworzących staw prawidłowy.

Niedługo skonsultuję się ponownie acz ostatni raz z ortopedą oraz rehabilitantem. Wizja człowieka w białym kitlu przeraża mnie samą myślą, więc raczej będę zbierał na wózek inwalidzki niż położę się na stół operacyjny.
Ciekawią mnie wasze opinie na temat opisu po rezonansie. Konkretnie, ile mi pozostało czasu jeżeli będę poruszał się trybem spacerowym a nie poświęcał się w pracy fizycznie? Czy ta degeneracja może przybrać postać "wyłączenia" mi stawów kolanowych w efekcie umożliwiając tylko zajęcie pozycji w wózku?
Pozdrawiam

Pozdrawiam
MarcinK

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 305
Witam chętnie pomogę jeżeli ktoś ma problem z wiązadłem krzyżowym przednim gdyż sam byłem w takiej sytuacji polece najlepszych lekarzy powiem gdzie najszybciej wykonac zabieg i gdzie sie pozniej rehabilitowac. Nie bagatelizujcie urazu kolana to najważniejszy staw w ciele człowieka podaje mojego maila kriscross1@tlen.pl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 5
widze ze strasznie sie upieracie i sami nie bardzo wiecie co piszecie. W moim przypadku przy zniszczonych wiązadłach w stawie skokowym i rozpieprz....ej chrzastce poddałem się operacji w prywatnej klinice w poznaniu (nazwe podam na priv zeby nie bylo ze reklama ;andrzejwesolowski2352@wp.pl) gdzie zabieg wyglądal nastepująco- wiazadlo zostaly skrócone i przymocowane do implantow wszczepionych w kosc i zostala zrekonstruowana chrzastka stawu, koszt operacji z pobytem w szpitalu 6300zl
Mówiąc jezykiem prostym wiazadla jak linka stalowa jak sie wyciagnie to juz nic nie pomoze tylko operacja zadne cwiczenia ani jakies beznadziejne rechabilitacje polecane przez pseldo lekarzy.
Po operacji po dwóch tyg pozbyłem sie kuli i zacząlem powoli stawac oraz rechabilitacja dwa miesiace. Nie czekajcie z operacja nie ludzcie sie ze cwiczenia pomoga im szybciej tym lepiej im czlowiek starzy tym gorzej wrocic do zdrowia.
JA JESTEM STRASZNIE ZADOWOLONY SZACUN DLA DOKTORA PIĄTKA
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wągry-Dziwne czytajcie pomozcie

Następny temat

zabieg na przepuklinę, siłownia

aerofull