SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zerwane ścięgno ( prostownik) w środkowym palcu lewej dłoni

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 94763

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11162 Napisanych postów 51734 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam prośbe o poradę.
Mama zerwała ścięgno ( prostownik) w środkowym palcu lewej ręki. Palec nie prostuje się całkowicie, po cześci jest bezwładny. Ma założony opatrunek gipsowy, na zmianęstosuje specnalną pastikową opaskę utrzymującą palec wyprostowany. Nie stosuje żadnych maści, lekarz nic nie przepisł.
Moje pytanie brzmi- czym wspomóc rehabilitację palca?
Jakie maści przeciw zapalne, bardziej konkretne leki?
Bardzo prosze o pomoc!!!
17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12358 Napisanych postów 161203 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1237369
System ścięgnisty dłoni, jej umięśnienie, budowa kostna, należy do jednych z najbardziej skomplikowanych struktur naszego ciała. Wszystko za sprawą specyfikacji ruchów, jakie muszą zachodzić w stawach, manewrując poszczególnymi palcami dłoni, jak i koniecznością ogromnej precyzji, jakie segmenty ruchome muszą spełnić. Działanie ścięgien polega na przeniesieniu siły generowanej przez mięsień na układ kostny, dzięki czemu możliwe jest wykonanie ruchu w danym stawie.

Na czym polega zerwanie ścięgna?
Problemem z układem ścięgnistym ręki jest fakt, że znajdują się one na powierzchni dłoni, stąd łatwo o ich uszkodzenie. Najczęściej do zerwania dochodzi podczas przekroczenia fizjologicznej wytrzymałości ścięgna na skutek zadziałania urazu. Objawy, jakie towarzyszą zerwaniu, uzależnione są od jego specyfiki zerwania i jego poziomu.

Wyróżniamy takie objawy jak:
-palec młoteczkowaty, czyli dysfunkcja paliczka końcowego
-palec opadający, zazwyczaj związany z uszkodzeniem bliższego końca palca
-palec butonierkowaty związany z uszkodzeniem środkowej części palca.

Sposób leczenia?

Zazwyczaj nie wymaga ingerencji chirurgicznej, a leczenie przebiega poprzez umieszczenie palca w szynie lub opatrunku gipsowym. Wszystko uzależnione będzie od tego, jak rozległe jest uszkodzenie oraz czy jest stosunkowo świeże. Czasem nawet ingerencja chirurgiczna nie jest w pełni możliwa i nie wystarczy tylko zszycie uszkodzonego ścięgna, a wymagana jest bardziej skomplikowana operacja, która będzie polegała na przywróceniu funkcji całej dłoni.

Jak długo trwa rekonwalescencja?
Jeżeli przebieg rehabilitacji nie jest zakłócony, a zabieg chirurgiczny, bądź leczenie zachowawcze przyniosło oczekiwany efekt, powrót do pełnej sprawności możliwy jest już po około 8 tygodniach.
Czasem rehabilitacja i przywrócenie pełnej funkcji dłoni trwa dłużej, a w skrajnych przypadkach pełna manipulacja palcem nie zostaje przywrócona.


Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
niczym - sam sobie poradzi jesli diagnoza prawidłowa i nei trzeba ingerowac chirurgicznie
gdybyś poszukał na forum to byś dawno znalazł odpowiedź
4

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 100
mój znajomy ma dokładnie to samo. chodzi na rehabilitację ręki, żeby mu wyprostować ten palec. a potem będą go operować. nic nie wiem żeby stosował jakieś maści, i szczerze mówiąc nie sądzę żeby w takim przypadku były one pomocne.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 247 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1599
Jeżeli ma zerwane ścięgno to to kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego.Trzeba znależć dobrego ortopedę, który zajmuje się chirurgią ręki bo nie jest to prosty zabieg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4
hej. ja mam zerwane sciegno w 4 palcu reki prawej. bylam u chirurga i kazal mi chodzic na cwiczenia lasery itp. poszlam do innego chirurga . on mi powiedzial ze mam zerwane sciegno. ten pierwszy nie wiedzial co to. i musze jechac do torunia na operacje.;(.
mam nadzieje ze bedzie dobrze.. i ze nie bedzie bolalo.
pzdr
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 0
To ja nie wiem gdzie wy się leczycie jak lekarz każe wam z zerwanym ścięgnem jeszcze jakieś ćwiczenia wykonywać
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
szyna Stacka , kupisz w kazdym sklepie z zaopatrzeniem ortopedycznym , lepsze i wygodniejsze od gipsu , po zakonczeniu okresu unieruchomienia powoliu sam sobie pracuj nad stopniowym przywracaniem ruchu i siły , bedzie ok
5

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
Też zerwałam w styczniu ścięgno prostownika 4 palca prawej dłoni. 20 lutego minie 6 zalecanych tygodni w szynie gipsowej za którą w zamian po ściągnieciu szwów dostałam 'niby' wygodniejsze unieruchomienie tylko na jeden palec z którego korzystam jedynie w domu bo jest mi wygodniej wykonywać nietóre czynności. Ścięgno zerwałam na dłoni przy kostce :( 21 lutego mam ściągnąć szynę i zacząć ruszać palcem, czasem z ciekawości sprawdzam czy go w ogole zginam.. mam nadzieje, że ręka dojdzie do sprawności.. jak narazie czarno to widze :(
3

~ patrycja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 828
ja mialem uszkodzone prostowniki 3 palcow. Wlasnie jestem po operacji bo to jedyna mozliwosc powrotu do pelni zdrowia. Operacje mialem w jednym z najlepszych szpitali oddzial chirurgi i transplantacji reki w Trzebnicy.Najlepsi chirurdzy odnosnie reki. POLECAM . W razie pytan chetnie odpowiem. [email protected]
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
a moja ręka na szczęście wróciła chyba do całkowitej sprawności, został ślad i blizny po szyciach :P czasem pobolewa, ale żadko :P
5

~ patrycja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 85 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 828
a kiedy mialas operacje i gdzie
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dziary z clownomi

Następny temat

cos na stopy?? :/

WHEY premium