SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapalenie dwunastnicy i dalsze leczenie - jak postępować?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 93
Od 4 tygodni lecze się na rozpoznane zapalenie dwunastnicy u internisty.
Mam przepisane 20mg omeprazolu 1x dziennie naczco, przez 2,5 tyg brałem duspatalin retard 2x dziennie, 3 tyg brałem Spasmoline.
Objawy jakie u mnie wystepowały na początku to między innymi: niestrawności po tłustszych posiłkach, odbijanie się, biegunki (rzadko).
Teraz jest trochę poprawa lecz z odstawieniem spasmoliny i duspatalinu czuję znowu te same objawy lecz w mniejszym stopniu np. czuję falowo rozpierający ból pod lewym żebrem, i raz na jakiś czas mam bardzo duże wypróżnienia ze skurczami jelit (bolesnymi). W dodatku robiłem sobie test z krwi na helicobacter (domowy) - ujemny + na pasożyty i lamblie równiez ujemny.

Co byście polecali w takim wypadku, miałem robione USG które wykazało że narządy typu sledziona, watroba, nerki sa prawidlowe. W piatek konczy mi sie opakowanie omeprazolu i mam znowu wizytę u tego samego lekarza.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9058 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699804
Internista może podejrzewać zapalenie ale żeby to potwierdzić należy wykonać gastroskopię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6276 Napisanych postów 76056 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754969
To, co możemy Tobie zasugerować, to wizyta u lekarza specjalisty - gastrologa. Najlepiej idź ponownie do lekarza rodzinnego, żeby dał Tobie skierowanie do gastrologa, a jeżeli stać Ciebie, to idź prywatnie. Unikniesz czekania kilka miesięcy i nerwów. Myślę, że gastrolog będzie już wiedział jakie badania warto wykonać i jak leczyć problem, który opisujesz. Być może niezbędne będzie wykonanie gastroskopii, która w większości przypadków powinna wykazać źródło problemu. Poza tym, dwunastnica jest pod prawym żebrem, a nie lewym.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 586 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 11581
Marciino990
Objawy jakie u mnie wystepowały na początku to między innymi: niestrawności po tłustszych posiłkach, odbijanie się, biegunki (rzadko).



To nie są stricte objawy od zapalenia żołądka/dwunastnicy.
Generalnie samym IPP nikt się skutecznie nie wyleczył, tutaj trzeba będzie zadziałać trochę holistycznie, przede wszystkim dieta.

Badania z krwi czy kału to jedno, u mnie nic nie wyszło, a przy gastroskopii jak pobrali wycinek okazało się, że jest Helicobacter.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zabieg przepukliny pępkowej - regeneracja

Następny temat

Pytanie dla odwiedzających dział ZDROWIE

WHEY premium