SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zaburzenia rytmu serca - aktywność fizyczna

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 22 lat Na forum 347 dni Przeczytanych tematów 49
Od kilku lat cierpię na zaburzenia rytmu serca, wszystko zaczęło się w 2015 roku gdy byłem w gimnazjum. Byłem bardzo aktywny fizycznie aż nadto bo codziennie jeździłem 24km do szkoły rowerem, byłem wtedy w sportowej klasie i ćwiczyłem w domu. Pewnego dnia gdy kładłem się spać poczułem pierwszy raz kołatanie serca, spanikowałem i poszedłem z tatą na spacer o 4 w nocy, ogólnie miałem wtedy problemy ze snem. Już wtedy porobiłem badania w tym echo serca, próbę wysiłkowa, EKG, holter, badania krwi i wszystko było ok. Uspokoiło mnie to trochę, jednak kołatania wciąż występowały najczęściej przed snem. Raz było lepiej raz gorzej i tak do liceum kiedy miałem zawody w piłkę nożną i dostałem ataku częstoskurczu i od tego momentu żyłem z arytmią. Ogólnie miałem wtedy bardzo wysokie tętno, ciśnienie moje serce biło kompletnie nierówno, nie chciałem iść do szpitala i w takim stanie trwałem kilka godzin i wróciłem kilka kilometrów na nogach bo myślałem że spacer pomoże. Jednak to nie przechodziło więc pojechałem do szpitala w nocy gdzie dostałem jakieś leki i gdy obudziłem się to serce biło równo i było ok, w szpitalu posiedziałem 2 tygodnie, te same badania wszystko ok. Natomiast od tamtego momentu czułem tą arytmię na co dzień i tak samo było raz lepiej raz gorzej, najgorszej w momentach stresowych. Cały czas ćwiczyłem regularnie siłowo 3 razy w tygodniu, już nie grałem w piłkę.
I teraz do sedna. Byłem w liceum u kardiologa który powiedział że takie objawy mogą objawiać się przy tachykardii gdy saturacja krwi jest zła, pokazał mi ćwiczenia oddechowe jednak one tak sobie pomagały, nie brałem żadnych leków. Trenowałem cały czas regularnie ale w trakcie treningu czułem że moje serce bardzo przyspiesza podczas seri, szczególnie w ćwiczeniach złożonych typu przysiad martwy ława podciąganie. I jak ćwiczyłem tak coraz dłużej to musiałem robić przerwy od treningu siłowego np na 3 miesiące wtedy arytmia kompletnie znikała a moje serce bilo prawidłowo ciśnienie w normie tętno w normie. I tak kontynuowałem aż do studiów że ćwiczyłem czułem że to wraca to robiłem przerwę aż w pewnym momencie może zdecydowałem że będę ćwiczyć cały czas regularnie i znowu dostałem ataku częstoskurczu tym razem trafiłem od razu z karetki do szpitala, myślałem że po prostu umrę. Dali mi beta bloker i przeszło po czym zbadali wszystko ok dostałem wypis znowu seria badań wszystko w normie. Nie ćwiczyłem siłowo jakiś czas i znowu przeszło mi nie mam kompletnie arytmii od roku ale chciałem wrócić do treningu siłowego i znowu moje serce bije za szybko podczas treningu i robi mi się niedobrze. Warto dodać że takie objawy nie występują przy treningu cardio z wyjątkiem HIIT wtedy też źle się czuje. W pewnym momencie zacząłem robić też te techniki oddechowe ale bardziej na poważnie np metodę jacobsona i okazało się że to remedium na moje serce.
Więc na co dzień mam z tym spokój ale nie jestem w stanie trenować, stąd moje pytanie czy ktoś zmagał się z czymś podobnym i co powinienem zrobić, na co wskazują takie objawy ? czy powinienem się martwić ? Bo nie ukrywam że moja psychika też ucierpiała przez to wszystko. Jak czytałem w internecie to obawy są podobne przy chorobie wieńcowej ale warto dodać że nie czuję żadnego bólu ani klucia. Kardiolog nie jest w stanie mi nic więcej powiedzieć, właściwie to byłem już u kilku kardiologów. doraźnie mam przepisany propanolol na takie sytuacje jak poprzednio. Planuje zrobić jeszcze raz próbę wysiłkowa, ale generalnie bardzo chciałbym wrócić do treningów i móc ćwiczyć regularnie z przyjemnością.
Myślałem że może zawsze za ciężko trenowałem ale szczerze trenowałem tak jak moi rówieśnicy nic specjalnego, żadnych kosmicznych wyników siłowych nie mam, zresztą zmniejszenie obciążania na treningu nie ma zbytnio wpływu na te objawy które wymieniłem...

Aa i z takich niepokojących objawów to praktycznie kilka razy dziennie odkąd mam te problemy mam kompletnie zimne dłonie i nogi, ale do tego stopnia że tracę w nich czucie i lekarze zawsze to ignorowali praktycznie, ale może warto o tym wspomnieć.


Zmieniony przez - Mastermind1017 w dniu 2023-05-19 22:10:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 149 Wiek 365 dni Na forum 364 dni Przeczytanych tematów 1809
Zbadaj tarczyce, problemy z nią mogą powodować kołatanie. Do tego robiłeś badania ogólne z krwi?


Zmieniony przez - wojciech9494 w dniu 2023-05-20 12:10:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 22 lat Na forum 347 dni Przeczytanych tematów 49
wojciech9494
Zbadaj tarczyce, problemy z nią mogą powodować kołatanie. Do tego robiłeś badania ogólne z krwi?



Zmieniony przez - wojciech9494 w dniu 2023-05-20 12:10:31

Tak, oczywiście badałem krew i tarczycę, wszystko wychodzi w porządku. Ogólnie cały ten czas starałem sobie wmawiać że to wszystko psychika ale nie wiem, zawsze najgorzej czuje się właśnie podczas treningu, i jak kończyłem w szpitalu to właśnie przy intensywnym wysiłku fizycznym, w ciągu dnia czuje się dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3489
No, a na EKG wysiłkowym nic nie wyszło?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 22 lat Na forum 347 dni Przeczytanych tematów 49
baran8
No, a na EKG wysiłkowym nic nie wyszło?

Właśnie kiedyś jak robiłem to nic nie wyszło, ale to było jeszcze zanim trafiłem do szpitala, ogólnie czekam na próbę wysiłkowa. Jeszcze teraz spojrzałem na wypis ze szpitala i ekg z karetki i wygląda to następująco: Częstoskurcz napadowy nadkomorowy, nieprawidłowy odcinek ST i załamek T w odprowadzeniach znad ściany dolnej, możliwe zaburzenia dotyczące lewego przedsionka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 141 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3489
No to najlepiej żeby na próbie wysiłkowej cię to złapało, wtedy będzie w EKG widać przyczyne
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Fajnie, że opisałeś połowę swojego życia, ale tak naprawdę jakie są Twoje oczekiwania względem nas? Naprawdę liczysz na to, że ktoś anonimowy, może jakiś 15 latek odpisze Tobie, że to normalne i możesz dalej prowadzić aktywny tryb życia, lub też zaleci Tobie jakieś innowacyjne badania serca? Niestety nie jest to zbyt sensowne postępowanie. Od tego masz lekarzy specjalistów (kardiologów). Skoro wykonałeś wszystkie niezbędne badania i nie są oni w stanie stwierdzić co Tobie dolega, to tym bardziej my tego nie zrobimy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 22 lat Na forum 347 dni Przeczytanych tematów 49
domer
Fajnie, że opisałeś połowę swojego życia, ale tak naprawdę jakie są Twoje oczekiwania względem nas? Naprawdę liczysz na to, że ktoś anonimowy, może jakiś 15 latek odpisze Tobie, że to normalne i możesz dalej prowadzić aktywny tryb życia, lub też zaleci Tobie jakieś innowacyjne badania serca? Niestety nie jest to zbyt sensowne postępowanie. Od tego masz lekarzy specjalistów (kardiologów). Skoro wykonałeś wszystkie niezbędne badania i nie są oni w stanie stwierdzić co Tobie dolega, to tym bardziej my tego nie zrobimy.

Nie chcę być niemiły, ale z tego co widać już długo jesteś na tym forum a twoje odpowiedzi nie wnoszą kompletnie niczego. Wydaje mi się że po to istnieje forum i dział zdrowie żeby móc się podpytać o kwestie związane ze zdrowiem. Temat jest związany stricte z treningiem siłowym i liczę że wypowie się ktoś kto miał podobne problemy i ćwiczy na siłowni lub ma wiedzę na dany temat, a wiem że są tu chłopaki z wykształceniem na poziomie studiów medycznych i nie mówię już o dziale doping haha. Byłem u różnych kardiologów i jak pytałem co z treningiem to następowała zazwyczaj cisza, a dla mnie trening jest istotną wartością i jest to wystarczający powód. Twoje podejście jest ignoranckie i widać że nie umiesz postawić się na moim miejscu, przez takie zachowanie ludzie będą bali się zadawać jakiekolwiek pytania...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Po to jest żeby pytać, ale też po to, żeby odpowiadać, a ja odpowiedziałem Tobie to, co uważam za słuszne w Twoim przypadku.

Nikt niestety nie jest w stanie Tobie doradzić w tej kwestii. Szczególnie w sytuacji, gdy specjaliści nie są w stanie tego stwierdzić wykonując różnego rodzaju badania pod tym kątem.

Indywidualne przypadki osób mających podobne problemy również tutaj niewiele dadzą, ponieważ każdy przypadek/uraz/choroba są inne i lekarze specjaliści znają takich setki. Możesz ewentualnie próbować zamiany lekarzy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania - ciągłe zmęczenie

Następny temat

Analiza składu ciała - wątpliwości

WHEY premium