SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZMA (apteczne) - pytanie

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
Witam.
Ostatnio kupiłem Zincas Forte i Filomag B6... Dawkuję normalnie, tzn. 1 caps zincasu i 4 filomagu - godzinę przed snem.
Zastanawia mnie jednak przez ile czasu mogę brać te ZMA...
Czy powinno się robić jakieś przerwy między cyklami (jak w wypadku,np. kreatyny) czy organizm nie przyzwyczai się w tym stopniu do ZMA i można wpieprzać to bez przerwy?
Szczerze wątpię - pewnie trzeba dać odpocząć między cyklami jakieś 4 tygodnie - ale czekam na potwierdzenie moich domysłów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
w jednym z artykułów (zamieszczonym na sfd) czytałem, że nie wskazane jest przekraczanie 4-5 capsów filomagu ze względu na zawartość witaminy B6, która przy większych dawkach 'odkłada się' w nadmiarze.

Jak już wspomniałem wcześniej - póki co cieszę się z efektów działania ZMA i nie narzekam...

Już postanowiłem że co cykl lub dwa będę robił tydzień przerwy żeby nie przesadzić z tym cynkiem i ew. nie odzwyczaić organizmu do przyjmowania go z pożywienia, bo jak podaje wikipedia: "Wchłanianie cynku z pokarmu jest regulowane hormonalnie i zależy od zapotrzebowania (zwiększa się w stanach niedoboru)". Na pewno nieco przekraczam dzienny limit bo dostarczam go także z pokarmu więc wole zachować umiar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4824 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24923
b6 robilbym przerwe,na ulotce napisane jest iz w dlugotrwalym stosowaniu prowadzi do zepsolu zaleznosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
jak długą przerwę byś zalecił?
a co na to inni? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
dawki zawarte w preparatach magnezowych o ile nie jadasz kilkunastu sztuk - nie stwarzają ryzyka zależności

ZMA możesz brać w stałej suplementacji, przy dłuższej suplementacji cynkiem mocno przekraczającej dzienne zapotrzebowanie może zachodzić potrzeba suplementacji miedzią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4824 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24923
4 tyg bierzesz,4 tyg nie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
jeśli chodzi o cynk to nie przekraczam zalecanej dawki bo trochę się naczytałem na ten temat... podobnie wygląda sprawa z magnezem ;p
Biorę 27mg cynku i 160mg (niedługo może zwiększę do 200) magnezu
faftaq - wygląda na to, że się orientujesz dlatego od razu zadam kolejne pytanie: jaki wpływ będzie miał tydzień przerwy w zażywaniu ZMA (podczas przerwy 'regeneracyjnej' - między cyklami)... mogę na tym skorzystać na zasadzie ponownego 'zaskoczenia' organizmu?

Zmieniony przez - wiewzior w dniu 2011-05-07 23:22:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
zależy czego się spodziewasz po suplementacji cynkiem. Ja nie wiedzę wielkiego sensu suplementowania tego pierwiastka, chyba że mało dostarczasz go z diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
Znajomy polecił - z tego co mi wiadomo ZMA wpływa na wzrost testosteronu, co przekłada się na siłę... dodatkowo wchodzi regeneracja - głębszy sen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
raczej nie.

magnez poprawia jakość snu, działa relaksująco na system nerwowy, i w wypadku intensywnych treningów zachodzi spore ryzyko niedoborów w sporcie

cynk rzadziej jest pierwiastkiem deficytowym, zwłaszcza w dietach bogatych w mięso.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 358
"Jest to niesterydowa formuła wpływająca bezsprzecznie na zwiększenie wydzielania własnego testosteronu. ZMA jest także traktowany jako preparat ochronny i przeciwdziałający osłabieniom związanym z dużym wysiłkiem fizycznym. Zma wpływa korzystnie na jakość snu i regeneracje. Obniża obolałość mięśniową i wpływa na regeneracje, chroni przed stresem, wpływa ochronnie na serce. Zma jest zalecane wszystkim trenującym osobą oraz obciążonym sporym wysiłkiem fizycznym. Zma przeciwdziała negatywnemu wpływowi kortyzolu na nasze mięśnie, który to powoduje ich rozpad. Skuteczność ZMA została potwierdzona laboratoryjnie." źrodło: https://sklep.sfd.pl/ZMA-k178.html

Wiem, że nie dostanę od tego kopa jak od dobrej krety jednak cena zachęca do spróbowania... ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Teścia Ci to nie podniesie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można żyć na samych odżywkach?

Następny temat

Bardzo dziwna sprawa,proszę o pomoc.

WHEY premium