SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ZMA apteczne - jak ułożyć?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7133

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
ja sie zastanawiam jak moa pakować jakies węglany magnezu, tlenki itp..
ewentualnie mleczan jest do zaakceptowania

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 132 Napisanych postów 23197 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 224261
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
mleczan tez kiepski imo
20-30% wchlanianlosci to nienajlepszy wynik..
zwlaszcza jesli chelat jest latwodostepny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...teraz to juz faktycznie węglany, mleczany, tlenki i wszelkie inne formy nieorganiczne moga odejśc do lamusa...
jedyne pierwiastki które można w formie nieorganiczne przyjmować i dobrze sie wchłoną to sód/ale kto by nia suplementował/ i potas/także suplementacja jest naogół zbędna bo dieta raczej jest wystarczająca- jesli jest w miare zrówonoważona/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
20-30% wchlanianlosci to nienajlepszy wynik..
zwlaszcza jesli chelat jest latwodostepny


pamietam badania w ktorych mleczan z B6 mial 95% wchlanialnosci wodoroasparginianu

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
v3gas ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 6008 Wiek 14 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 38264
hmmm ja takowych nie widzialem, ale nie twierdze ze ich nie ma..
z badan ktore ja czytalem wynika ze cytrynian wykazuje sie wieksza wchlanialnoscia niz mleczan /o ile pamietam cos w okolicy 45%/, ale to i tak malo w porownaniu do tych chelatowanych - w badaniach ~80% /z pamieci/

wlasciwie to jak gdybanie nad wyborem auta z klima albo bez.. jesli oba sa w tej samej cenie.. /mimo ze 'zimy lokiec' caly czas jest w modzie %)/

moze poszukam czegos na hd.. kiedys %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 333
nie wiem skąd się wzięło w MBE tyle tych jonów, nie jestem farmaceutą

znaczną część swojej wiedzy na temat "pakowania" zaczerpnąłem z tego forum więc żadnej Ameryki tu nie odkrywam teraz jem mbe i zincas forte ale jak mi się skończy to zastanowie się może nad tymi olimpiarskimi witaminkami... narazie to co jem mi wystarcza i odnosze wrażenie, że pomaga więc nie widze sensu tego, póki co, zmieniać...

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Badania prównawcze wchłanialności różnych form pierwiasktów w stosunku do chelatów są już chyba dostępne po polsku na stronie Olimpa, a jak jeszcze nie, to będą lada moment. Na stronie Albionu jest to samo po angielsku.
Te wartości podawane przez V3, jak dobrze pamiętam, są bliskie prawdy. Dla związków magnezu, poza chelatami, wchłanialność pierwiastka nie przekracza 30%.
Vlad - jeżeli widzialeś badania, w których wchłanialność mleczanu wynosiła 95% hydroasparginianu, to pokazują one, jak niska jest wchłanialność tego hydroasparginianu, a nie - wysoka mleczanu! To właśnie dlatego, że w tym niby-hydrochloroasparginianie jest zapewne niewiele chelatu, zaś przewaga mieszaniny chlorku magnezu z asparginianem.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Mokiv - w tym produkcie związek magnezu to magnezja, której worek na składzie budowlanym kosztuje kilkanaście zł. Tlenek magnezu stosowano dawniej jako śrdek przeczyszczający, dlatego, że nie wchłania się z przewodu pokarmowego, zwiększa w ten sposób ciśnienie osmotyczne w jelitach i powoduje efekt laksacyjny.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
no dlatego ja twierdze, że warto kupowac sobie oryginalne ZMA, bo jest tanie

członek-mafia.suple.hardcor.pl

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kratyna - Magnum

Następny temat

Pomoc :) "sog"::)

WHEY premium