SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad z Wanderleiem Silva (PL) !

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1508

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
Ta walka nie odbędzie się na Bushido 3, ale prawdopodobnie dopiero podczas 2 rundy Pride GP jako walka poza turniejem.. Dużo straci na tym Bushido, ale za to Pride GP będzie dużo atrakcyjniejszy. Mowa oczywiście o walce Wanderlei'a Silvy z Yuki'm Kondo. Podczas pobytu w Japonii, ludzie z Pride'u przeprowadzili wywiad z Wandem, którego tematem była właśnie walka z Kondo..


Pride: Jak się czujesz teraz, kiedy Twoja walka z Kondo jest już potwierdzona?

Silva: Jestem szczęśliwy. Wiedziałem, że on chce ze mną walczyć i cieszę się, ze to nastąpi. Ostatnią rzeczą jaką jaka pozostała jest teraz zobaczenie, czy nie będzie zbyt przestraszony, aby wejść na ring w dniu walki.

Pride: Wyglądasz, jakbyś był zdenerwowany, kiedy ludzie wyzywają Cię do walki.

Silva: To wygląda jakbym zaczynał się denerwować, nieprawdaż? Prawda jest taka, że jestem naprawdę szczęśliwy, że rzucono mi wyzwanie. Bycie wyzwanym do walki zwiększa moją motywację.

Pride: A tak pozatym, czy szanujesz odwagę przeciwnika, który postanawia rzucić Ci wyzwanie?

Silva: Oczywiście, szanuję tę odwagę, ale to ja jestem mistrzem i wyobraź sobie, co by było, gdyby każdy fighter wagi średniej mnie wyzywał.

Pride: Oglądałeś walkę Kondo?

Silva: Nie. Widziałem tylko jego. Nigdy nie studiuje poczynań mojego przeciwnika przed walką. Jego walk również nie oglądam. Widziałem jego zdjęcia w czasopismach, tylko tyle.

Pride: Wiesz, ze Kondo pokonał kilku mocnych Brazylijczyków, takich jak Ribeiro i Dantas.

Silva: Nie, nie wiedziałem. Usłyszałem jego nazwisko dopiero kiedy wygrał z Mario (Sperry dop. sai)

Pride: Więc, nie wiesz o nim niczego?

Silva: Wiem, ze pokonał Mario i słyszałem, że jest mocnym zawodnikiem. Wiem również, że fani w Japonii nie mogą już się doczekać walki Kondo ze mną.

Pride: Kondo ma bardzo dobry "striking". Znokautował Tito Ortiza przez "flying knee" i dodatkowo zafundował KO Kukucie ( Kikuta).

Silva: Jedyną rzeczą, którą zakodowałem sobie w pamięci jest chęć pokazania fanom wspaniałej walki. Jeśli Kondo chce wojny w stójce, zgoda. Chce, żeby pokazał mi swój najlepszy "striking".

Pride: Było też TKO w walce z Ono, czyli fighterem, z którym Shogun walczył w Bushido.

Silva: Więc musi być silny. Czekam na walkę z nim.

Pride: Wiesz cokolwiek o organizacji Pancrase?

Silva: Tak, widziałem ich, kiedy mój kolega z teamu, Nilson de Castro, walczył tam. Uważam, że były to naprawdę dobre zawody. W Brazylii mamy podobne gale i byłem bardzo zaskoczony widząc bardzo dużo fighterów, którzy w przyszłości będą bardzo mocni.

Pride: Co może zrobić Kondo, aby uczynić walkę atrakcyjniejszą?

Silva: Chcę poboksować. Nie sądzę, żeby fani chcieli oglądać walkę bez poruszania się. Walka w parterze jest interesująca, ale nie lubią oglądać jej tak, jak stójki. Chcę, aby fani byli podekscytowani walką na nogach. Mówiąc o tym, myślę, że Yoshida był dobry w zeszłym roku. Wiem, że nie ma on zbyt dużo doświadczenia w uderzaniu, ale wyszedł, walczył i myślę, że to była bardzo interesująca walka. Chciałbym stoczyć kolejną walkę, taką jak z Yoshidą, która zainteresowała by fanów.

Pride: Walczyłem z wieloma japońskimi fighterami. Mają jakieś cechy wspólne?

Silva: Mają charakter, są odważni.

Pride: Który z nich był najtrudniejszym przeciwnikiem?

Silva: Sakuraba. Naprawdę, szanuję Sakurabę, za to jakim jest człowiekiem i za jego technikę. On był najtrudniejszym przeciwnikiem.

Pride: Pokonałeś już naprawdę wielu japońskich fighterów, nie znudziło Cię walczenie z nimi?

Silva: Nie patrzę na to w ten sposób. Myślę, że byłem pierwszym obcokrajowcem, który osiągnął tak wysoką pozycję po pokonaniu Sakuraby. To sprawia, że chcą mnie pokonać coraz bardziej. Pozatym, to jest Japonia, to chyba naturalne, że chcą, aby Japończycy wygrywali. Obecnie, kiedy walczę z Japończykiem, więcej fanów jest ze mną niż z moim przeciwnikiem i to mnie naprawdę cieszy. Mogę walczyć jakbym był w Brazylii.

Pride: Więc, jeśli Japończyk Cię wyzwie, będziesz walczył?

Silva: Oczywiście. Myślę, że powodem moich walk z Japończykami jest to, że tego po prostu chcą sponsorzy. Mówiłem, że mogę walczyć z każdym. Nigdy nie wybieram przeciwników. Mój styl, styl Chute Boxu jest nowym, unikalnym stylem w vale tudo. Jest agresywny i czyni walkę ciekawą. Jeśli PRIDE i fani chcą tego, mogę walczyć z każdym używając tego stylu, również z Japończykami.

Pride: Kiedy Ty i inni fighterzy Chute Boxu nigdy nie analizujecie nigdy swoich przeciwników przed walką, czy to nie czyni Was nerwowymi?

Silva: Niezupełnie. Wszyscy w teamie, włączając mnie, trenujemy bardzo ciężko i ten trening jest przeznaczony do walki z każdym i w każdej sytuacji. Pozatym, jeśli wiesz, że Twój przeciwnik jest dobry w tym i w tym, skupiasz się aż za bardzo i to nie jest ok. Myślę, że lepiej jest wychodzić do walki nie mając takich problemów.

Pride: Po prostu myślę, że łatwiej byłoby Ci walczyć, gdybyś wiedział z jakim "rodzajem" przeciwnika masz do czynienia.

Silva: Nigdy nie możesz sobie wyobrazić jak potoczy się walka i nie przebiega ona zawsze tak jakbyś chciał. Walka z przeciwnikiem, o którym nic nie wiem pozwala mi walczyć całą moją mocą i daje wszystkim dobre widowisko.

Pride: Czy Fujimar i inni Twoi trenerzy trenują Cię przed zanalizowaniem walk przeciwnika?

Silva: Nigdy ich o to nie pytałem, więc nie jestem pewien, ale treningi zawsze zmieniają się trochę przed różnymi walkami, ale w sumie, trenuję to samo, serio. Trenujemy ciężko, nie zważając na typ walki, i bardzo dokładnie. Myślę, że Chute Boxe jest takim uniwersytetem sztuk walki. Wszyscy młodsi członkowie są utalentowani i jeśli tylko dostanę szansę, chciałbym im pomóc w Japonii. Ninja i Shogun mają młodszego brata, Shaolin'a, ma dopiero 18 lat, ale jest duży i silny i to on będzie ewentualnie walczył w Japonii.

Pride: Rozumiem. Kończąc, proszę o słowo do Kondo.

Silva: To będzie prawdopodobnie walka, gdzie będę mógł pokazać siłę Chute Boxu. Walka z nami nie jest prosta i to będzie dla niego bardzo ciężkie przeżycie. Powalę cię na ziemię, jak tylko będziesz chciał. Wiem, że od tej pory będziesz miał problemy ze snem i przypuszczam, że wyjdziesz do walki przestraszony.

Pride: Masz zamiar znokautować Kondo?

Silva: Mam zamiar wycelować w oczy, kiedy będę uderzał. Chcę żeby brwi mu napuchły. Ta walka odbędzie się już niedługo więc lepiej kupcie szybko bilety, aby to zobaczyć (śmieje się). Jestem w tej chwili gotów już w 100%, więc to na pewno będzie wspaniała walka.

Tłumaczenie: saib__

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Silva vs Kondo odwołane

Następny temat

Wyjaśnienia i plany mistrza (lumber jack) Dla fanów Aertsa i k1.

WHEY premium