SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wywiad z Murilo Bustamante! (PL!)

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647


Pride Fighting Championships: Po pierwsze, gratulujemy awansu do finału GP wagi półśredniej.

Murilo Bustamante: Dziękuję, jestem bardzo szczęśliwy.

Pride: Czy Brazilian Top Team, tak szybko jak było to możliwe, dokładniej przyjrzał się Twoim walkom po zakończeniu rundy otwierającej GP?

Bustamante: Tak. Szybko przedyskutowałem moje walki z kolegami z teamu. Wszyscy stwierdzili, że zaprezentowałem się dużo lepiej niż oczekiwali.

Pride: Powiedz nam co myślisz o swoich walkach, poczynając od walki z Sudą.

Bustamante: Byłem zaniepokojony, ale to był dobry start. Wiedziałem o jego ciosach przed naszą walką i starałem się na nie uważać. Był dużo szybszy niż oczekiwałem, a ja byłem trochę wolniejszy niż powinienem. Mówiąc szczerze, były sytuacje, w których byłem w złej pozycji, ale miałem na tyle zimnej krwi, aby pozostać spokojnym i kontrować jego ataki.

Pride: Byłeś spokojny.

Bustamante: Tak. To mecz na wysokim poziomie, więc jeśli nie masz masz całkowitej kontroli nad ruchami i kondycją przeciwnika, to nie wygrasz.

Pride: Przed walką powiedziałeś, że jesteś w "świetnej formie". To naprawdę pozostawiło wrażenie.

Bustamante: Kontrolowałem walkę, ale nigdy nie wiesz co się wydarzy. To jest powód, dla którego musisz być w świetnej formie przed walkę. W ringu musisz non stop kontrolować szybkość swojego przeciwnika, jego poruszanie się i swoje własne odczucia. Wygrana w pierwszej walce dała mi więcej pewności siebie, ponieważ dała mi do zrozumienia, że mój cały trening przed walką, również kondycyjny, był dobry. Moja psychika i moje ciało zostały wtedy znakomicie przygotowane.

Pride: Co z Twoją walką z Minową w półfinale? Uczyłeś go w Brazilian Top Team.

Bustamante: On jest coraz mocniejszy. Myślę, że Minowa walczył bardzo dobrze w tym półfinale, ale ja byłem w najlepszej formie w moim życiu, zarówno fizycznie jak i psychicznie, podczas tego turnieju. Moja kondycja była również wspaniała. Wywierałem na nim presję techniką i sprawiłem, że się zmęczył.

Pride: Czy umiejętności Minowy zwiększyły się od tamtego czasu?

Bustamante: Jako człowiek, jest naprawde wspaniały. Wszyscy członkowie BTT lubili go jako człowieka. Dlatego, w głębi duszy, nie chciałem z nim walczyć. Jeśli Minowa będzie chciał trenować znowu w Brazilian Top Team, i jeśli przetrenuję u nas dużo czasu, stanie się naprawdę dużo mocniejszym fighterem.

Pride: Minowa trenował sporo na łonie natury. Czy to dobra metoda treningowa?

Bustamante: Oczywiście. Natura jest cudowna. Myślę, że ważny jest trening w tak pięknym otoczeniu. Moim zdaniem najlepiej byłoby stworzyć własne otoczenie i trenować w towarzystwie przyjaciół i twardych fighterów, aby stawać się lepszym.

Pride: Używałeś stompów a'la Chute Boxe. Czy trenujesz je w BTT?

Bustamante : To wzięło się z realistycznego treningu. Wszyscy w BTT, nie tylko ja, główkujemy jakich technik, w ramach zasad, możemy używać. Przeszukujemy walki, tworzymy nowe techniki i używamy ich w walce. Naszym mottem jest "próbować", i nadal mamy zmiar próbować nowych rzeczy w pojedynkach.

Pride: Masz 39 lat i jak widać nie masz zamiaru się wycofywać.

Bustamante : Powodem, dla którego tak długo to ciągnę jest moje serce. Zawsze kontynuowałem treningi z powodu ciągłego pościgu w byciu coraz lepszym, nieważne ile mam lat. Oprócz piłki nożnej, nie ma w Brazylii sportu, z którego można się utrzymywać. Powodem, dla którego siedziałem w tym sporcie dziesiątki lat, zanim zacząłem czerpać z niego zyski, była moja miłość do jiu-jitsu i MMA. To ważne, aby robić to, co się kocha. Z tego powodu wybrałem naturalne jedzenie i ciężką pracę. Wierzę, że nauczanie młodych ludzi jako instruktor BTT, pozwoli mi powierzyć im moje marzeia. To również bardzo ważne.

Pride: Twoim kolejnym marzenie jest zostanie mistrzem GP wagi półsredniej na gali sylwestrowej?

Bustamante: Dokładnie tak. Marzyłem o zostaniu mistrzem Pride odkąd pierwszy raz pojawiłem się na ich ringu. Rozstrzygniemy ten spór z Danem Hendersonem i będę jedynym, który będzie nosił ten pas.

Tłumaczenie: saib__
Ze stony: www.pridefc.com 

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 335 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3048
kurcze lubie gościa, stawiam na niego w tej walce!

BTT RZĄDZI!!!

I just don't want to die without a few scars.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2613 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11456
ja tez lubie murillo i stawaim na niego

Profil Wanda http://www.sfd.pl/temat283518
Kompendium wiedzy o Pride FC
http://www.sfd.pl/temat283144
Yamaha TZR forum: www.yamaha-tzr.eu 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Ja też uwielbiam Bustamante, ale Dan go pokona - coś tak czuję!

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84647
Dokładnie j/w, choć głowy nie dam.

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wywiad z Wanderlei'em Silvą (PL!)

Następny temat

Nastula trenuje z Aroną :D

WHEY premium