SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wystające żebra :( pomocy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
ale Ty nadal nie potrafisz powiedzieć jaką masz wade tego kręgosłupa ?

jeśli lekarz zalecił Ci basen to MUSIAŁ zalecić Ci konkretny styl pływania bo jedne style nadają się np na "plecy okrągłe" a drugie zaś będą pogłębiać tą wade jeszcze bardziej. Wiec jesli to był faktycznie lekarz medycyny sportowej to ni wierze, że powiedział Ci tylko "chodz na basen i bedzie ok"

Tutaj masz rozrysowane pieknie płaszczyzny i osie ciała:
http://www.anatomia.wum.edu.pl/edu/czlek/czlekosie.htm 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
stan tyłem prosto i zrób 2 fotki, jedną z profilu ( z boku) drugą bezpośrednią prosto.
Chodzi mi o fotki pleców oczywiscie.

ja w tych żebrach ogólnie nie widze nic nadzwyczajnego.
co do wad kręgosłupa to u wiekszosci ludzi sie jakas znajdzie, mniejsza lub wieksza ;)
tylko mało kto w ogole coś z tym robi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
No nadal nie potrafie powiedziec jaka to wada,bo lekarz mi tego nie powiedzial,ale chyba pojde do ortopedy z tym jeszcze...Nie zalecil mi konkretnego stylu...powiedzial,ze basen 2 x w tygodniu i tyle...Fotki zaraz beda ;)

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586


.

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586


.

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
Tak to wyglada...Na 2 zdjeciu zebra sa widoczne...Co z tym mam zrobic.?

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
na tej 1 fotce stanales krzywo czy tak masz naturalnie ?

bo na oko widac za albo masz obnizony talerz biodrowy z lewej albo masz jedna noge krótszą przez co tez mozesz miec skrzywienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8373
Idź prywatnie do ortopedy to Ci wszystko powie jak należy. Ale myśle, że nie masz czym się martwić. A lepiej dmuchać na zimne i pójść do tego lekarza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 320 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1586
nikepro-ale co to znaczy ze mam obnizony talerz biodrowy.?Chodzi o ten bark z lewej strony.? To jest moj 2 problem... ale glownym sa wystajace zebra ; a nogi mam rowne...

Andrew-chyba tak zrobie wlasnie ze pojde do tego ortopedy...

"Pain is temporary, pride is forever..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 522 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4404
no najlepiej idz do ortopedy lub fizjoterapeuty.

Takie obniżenie barku itd zawsze bada sie od samego dołu czyli od stopy.
jak pojdziesz do fizjo czy ortopedy to Ci dokona wszelkich wymiarów,zbada dokladnie jaką masz wade postawy, może zleci rentgen czy masz wszystko w porzadku z kręgosłupem i przede wszystkim zaleci konkretne ćwiczenia, powie Ci jakim stylem masz pływać na basenie by skorygować wade,jakich pozycji masz unikać, jak masz w nocy spać, jak siedzieć wszystko. Jesli bedzie to konkretny fizjoterapeuta oczywiscie.

Bo tak ze zdjęc czy opisów to można jedynie kogos naprowadzić na właściwy trop

Dużo przypadków jest takich że po prostu noga jest krótsza o te 2 cm i wszystko automatycznie idzie w dół.
talerz biodrowy masz że tak powiem w biodrach, kosci biodrowej jesli Ci to coś mowi ;)

Zmieniony przez - nikepro w dniu 2009-07-05 17:48:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

coś dziwnego na brodawce ;( pomóżcie

Następny temat

Zabezpieczenie ust.

WHEY premium