SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyrostek mieczykowaty mostka

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6045

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Witam
Mam pytanie odnośnie wyrostka mieczykowatego mostka. Jest on u mnie powiększony, wystający, co widać nawet gdy mocno wciągnę brzuch. Nie martwię się tym, bo mam to od wielu, wielu lat.
Zawsze moim najsłabszym punktem była klatka piersiowa, mimo lat na siłowni nie podniosę pełnej serii z ciężarem większym niż 60kg. Ostatnio postanowiłem to zmienić i skończyłem na kilku powtórzeniach mocno wspomaganych przez kolegę z ciężarem 75 kg. Problem pojawił się następnego dnia. Ostry, kłujący ból podczas łapania oddechu czy zmiany pozycji. Objawy ustąpiły po dwóch dniach. Po dłuższej przerwie spróbowałem wycisnąć 60kg. Już podczas ćwiczenia poczułem w mostku dyskomfort. Zaniechałem kolejnych prób.

I teraz pytanie. Czy któryś z kolegów/koleżanek miał podobny, skonsultowany przypadek? Czy wystający wyrostek mostka jest przeciwskazaniem do wyciskania dużych ciężarów? Planuję konsultację lekarską, ale zastanawiam się, czy prewencyjnie nie odpuścić tego typu ćwiczenia klatki piersiowej. Przez lata wcześniej raczej nie miałem żadnych dolegliwości, ale też z powodu małej siły, nie podrywałem się na cięższa sztangę. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Możesz też mieć złą technikę, która jest do poprawy. No i takie powtórzenia wspomagane powyżej twoich możliwości przy wycisku na klatkę to głupota oczywiście.

Są też różne wariacje wyciskania:
- ze slingshotem
- z racka/prętów
- ze sztangielkami (tu swoboda ogromna prowadzenia rąk)
- specjalnym gryfem z chwytem neutralnym
- węższym chwytem (jak na triceps)
- z ziemi, tzw. floor press
- 15 - 30 stopni incline
- decline itp. itd.
Może jest lepsza wersja dla ciebie, która by ci bardziej pasowała.

A możesz też olać, bo wyciskanie na klatę jest kontuzjogenne, a Ty już dostałeś kontuzji, co może sugerować, że nie jest dla Ciebie. Nie jest też potrzebne do rozbudowy klatki piersiowej, jest mnóstwo innych ćwiczeń jak dipsy z obciążeniem, pompki z obciążeniem, butterfly, brama, landmine press... Ja osobiście nie robię wyciskania aktualnie.

Nie ma obowiązkowych ćwiczeń.


Zmieniony przez - xorton w dniu 9/12/2018 5:37:29 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Dzięki. Masz rację, zwykle ćwiczyłem sam używając hantli, żadnych wspomaganych powtórzeń, nigdy nic nie bolało. Sztanga to dla mnie trochę egzotyczna sprawa jeśli chodzi o wyciskanie. Postaram się zmienić ćwiczenie na tę partię.
Epizod z bólem wiążę z możliwym stanem zapalnym wyrostka spowodowanym przeciążeniem. Najgorsze, że nie wiem czy to autosugestia, ale mam wrażenie, że uwypuklenie po tej przygodzie nieco się powiększyło.
Sam też nie jestem zwolennikiem takich wymuszonych powtórzeń, bo trzymam się zasady, że max tego co mogę podnieść to max tego co powinienem podnosić. Dałem się namówić drugi raz i drugi raz przez to oberwałem (wcześniej kontuzja barku). Czekam na kolejne doświadczenia forumowiczów, pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
szopenus
Czy wystający wyrostek mostka jest przeciwskazaniem do wyciskania dużych ciężarów? Planuję konsultację lekarską, ale zastanawiam się, czy prewencyjnie nie odpuścić tego typu ćwiczenia klatki piersiowej. Przez lata wcześniej raczej nie miałem żadnych dolegliwości, ale też z powodu małej siły, nie podrywałem się na cięższa sztangę. Pozdrawiam.


nie jest przeciwskazaniem, jeśli prowokuje dolegliwości bólowe to nie rób tego i skonsultuj się ze specjalistą
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból brzucha trampolina

Wiecej