SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wynik rezonansu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3018
Witam,

Z powodu bólu barku, drętwiejących rąk oraz nasilających się migren dostałem skierowanie na rezonans górnego odcinka szyjnego. Opis badania:

Badanie wykonano aparatem Siemens Avanto 1,5T trójpłaszczyznowo w sekwencji T1, T2 i T2tirmzależnej. Artefakty.
Zniesienie lordozy. kręgozmyk tylny C5 - 3mm.
Lewostronne skrzywienie kręgosłupa.
W obrazach T2-zależnych obniżony poziom sygnału z tarcz m-k.
Obniżona wysokość tarcz m-k C5/C6 i C6/C7 w części tylnej oraz w mniejszym stopniu C3/C4 i C4/C5. Nieregularne zarysy blaszek granicznych trzonów kręgowych.
Osteofity na krawędziach trzonów. Cechy odczynu zwyrodnieniowego w stawach m-k.
Przewężenie otworów m-k C3/C4 i C4/C5 po str. prawej, zwężenie otworów m-k C5/C6 i C6/C7 przez zmiany dyskopatyczne i wytwórcze kręgów.
Szerokość kanału kręgowego na poz. C5/C6 i C6/C7 - ok. 9mm.
Prawidłowy obraz korzeni nerwów rdzeniowych śródotworowo.
Centralno - dwuboczna protruzja krążka m-k na poz. C3/C4, bardziej prawoboczna. Cechy modelowania przedniej prawej powierzchni rdzenia kręgowego.
Centralno - dwuboczna protruzja krążka m-k na poz. C4/C5, bardziej prawoboczna. Cechy modelowania przedniej prawej powierzchni rdzenia kręgowego.
Centralno - dwuboczna przepuklina krążka m-k na poz. C5/C6, bardziej lewoboczna, Ucisk przedniej powierzchni rdzenia kręgowego, cechy obustronnego konfliktu tarczowo i kostno – korzeniowego w zachyłkach bocznych kanału kręgowego oraz wewnątrzotworowo.
Centralno - dwuboczna przepuklina krążka m-k na poz. C6/C7 z inklinacją lewoboczną i widocznym najpewniej częściowo oddzielonym fragmentem tarczy m-k śr. ok. 5mm przemieszczonym powyżej tylnej części uwypuklonego krążka m-k po str. lewej. Ucisk przedniej bardziej lewej powierzchni rdzenia kręgowego, cechy obustronnego konfliktu tarczowo – korzeniowego w zachyłkach bocznych kanału kręgowego. Poziom sygnału rdzenia kręgowego prawidłowy.

Od 2015 roku trenuję regularnie crossfit.
Obecnie kolejny miesiąc biorę lek: Olfen 100. Mogę na nim prawie normalnie trenować (ból prawie opanowany).
Teraz jednak dostałem ten wynik i pojawia się pytanie (zanim dostanę się do lekarza- terminy masakra): czy jest bardzo źle? czy mogę z tym trenować? czy fizjo coś może pomóc czy tylko szpital/operacja?

Dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5052 Napisanych postów 69385 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 712587
Myślę jednak, że formu sportowe nie jest miejscem, w którym warto diagnozować tak poważne problemy zdrowotne, na podstawie dość trudnych do analizy badań. Zdecydowanie powinien zająć się tym lekarz specjalista, w tym przypadku ortopeda. Nawet jeżeli na forum są tacy, to raz, że Ty nie masz pewności kto Tobie odpisuje, a dwa raczej nikt szanujący się w tym kierunku nie napisze tutaj Tobie, że spokojnie możesz trenować. Jeżeli okres oczekiwania na specjalistę jest długi, to sugeruję wybrać się prywatnie. Najlepiej do ortopedy zajmującego się sportowcami, a nie jakiegoś starszego pana, który nie wie czym jest pasją do treningu i dla niego podstawą będzie unikanie obciążeń.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19831 Napisanych postów 69171 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 568147
Udaj się do lek kierującego na badanie.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z nadgarstkami - usztywniacze?

Black weekend