SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z nadgarstkami - usztywniacze?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 123 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 699
Witam.
Przygotowywuje się do powrotu na siłownie po kontuzji nadgarstków. Pierwsze tygodnie chce ćwiczyć z usztywniaczami na nadgarstki i zastanawiam się co wybrac.

Czy standardowe pasy na nadgarstki nadają się aby ćwiczyć w nich cały trening czy polecacie coś innego ?

Zależy mi aby byłyo to stodunkowo wygodne i niedrogie ponieważ potrzebuje na oba nadgarstki.

Będę wdzięczny za każda radę,
Pozdrawiam
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wrocilem właśnie z treningu, postanowiłem posłuchać rady i ćwiczyć bez usztywniaczy. Na razie jest w miarę Ok, zacząłem od bardzo małych ciężarów 30-35kg w wyciskaniu, czułem jedynie dyskomfort wynikający z osłabienia nadgarstka, jedynie przy tricepsie (ściąganie drążka z wyciągu Górnego) poczułem lekki bol wiec odpuściłem to ćwiczenie. Mam nadzieje ze nadgarstek będzie się wzmacniał wraz z dokładaniem ciężaru i bol zniknie całkowicie, na razie wyglada to obiecująco.

Zobaczymy jeszcze jak będzie sytuacja wyglądać przy ćwiczeniach typu martwy ciąg czy OHP.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 19831 Napisanych postów 69171 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 568147
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Można w tym ćwiczyć cały trening ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5052 Napisanych postów 69385 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 712587
Przede wszystkim sugeruję napisać coś więcej na temat Twojego problemu z nadgarstkami. Co dokładnie z nimi było/jest nie tak? Jeżeli nie był to uraz w wyniku jakiegoś wypadku, t itp. to warto zastanowić się jaki był tego powód? Jeżeli nieprawidłowa technika ćwiczeń i ułożenie nadgarstków w trakcie wykonywania np. wyciskania, czy siadów, to tutaj bym wprowadził zmiany. Usztywniacze mogą być przydatne, ale tylko w pewnych sytuacjach. W innych mogą niestety przyczynić się do większych problemów, niż korzyści.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W maju tego roku w wyniku kontuzji, pojawił się u mnie ganglion, którego umiejscowienie powodowało dość spory bol przy prostych czynnościach, początkowo były oklady, maści, potem prześwietlenia usg rezonans na koniec rehabilitacja, która finalnie zmniejszyła bol znacząco, cały ten proces trwał pół roku l, przed większość czasu nosiłem oerteze na początku cały dzien i noc potem tylko w pracy oszczędzając rękę maxymalnie. Niestety większość rzeczy dźwigalem lewa ręka która niestety dostawała w kość z tego powodu i lekko mnie pobolewa. Prawa ręka czuje ze jest nico niestabilna i mam poczucie ze usztywnienie może pomoc.

Uprzedzam pytania: odwiedziłem przez ten czas 4 specjalistów i zrobiłem co w mojej mocy aby dojść do siebie. Chce wrócić na siłownie aby sprawdzić czy będę w stanie ćwiczyć bez bólu, jeżeli będzie inaczej pozostaje operacja ale to ostateczność.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Up
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16489 Napisanych postów 128130 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1440185
Jak dla mnie słaby pomysł ze względu że będziesz osłabiał nadgarstki ze względu na usztywnienie i bedziesz miał złudzenie bezpieczeństwa, przegniesz z ciężarem i znowu coś się stanie, najwaniesz odpowiednio dobierać cięzary i wzmacniać nadgarstki.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Pasy maja dać mi większa pewnosc siebie(której zdecydowanie brakuje i mam blokadę lekka) oraz stabilizację, nie mam zamiaru ćwiczyć w nich przez kilka miesięcy. Chce tez rownolegle ćwiczyć nadgarstek aby w chwilii kiedy zdejmę pasy był ob w miarę stabilny i od razu zapytam w jaki sposób mogę to robić, nawet w warunkach domowych, jakieś specjalne ćwiczenia, może powerball ?

Powrót na siłownie od razu bez pasow nie wchodzi w grę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ewentualnie rozważam uzywanie pasów tylko w niektórych ćwiczeniach np. wyciskanie na ławce płaskiej robić bez pasów ale już wyciskanie hantli kiedy muszę je podnieść z ziemii z pasami.

Może tez sie okazać ze z nadgarstkami będzie wszystko w porzadku podczas cwiczen wtedy tez pasy nie będą potrzebne.

Mam zamiast podejsc do powrotu bardzo ostrożnie i zacząć od symbolicznych ciężarów.

W poniedziałek ruszam pierwszy raz wiec wszystko wyjdzie w praniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16489 Napisanych postów 128130 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1440185
Nie podpowiem Ci za moje doświadczenie rehabilitacja już wybiega. Orteza odciąża poprzez brak ruchu dane miejsce tak samo będą pasy robiły.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5052 Napisanych postów 69385 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 712587
Ciężko nam niestety stwierdzić co będzie w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem. Jeżeli chcesz stosować usztywniacze np. dla większej pewności siebie w niektórych ćwiczeniach, to czemu nie. Myślę jednak, że najważniejsze w tym momencie będzie prowadzenie odpowiedniej rehabilitacji i ćwiczeń wraz z fizjoterapeutą. On najlepiej będzie wiedział w jakim stanie są Twoje nadgarstki, jak również to, czy warto używać usztywniaczy w określonych ćwiczeniach. To właśnie z nim bym konsultował wszelkie działania pod tym kątem.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Black weekend