Certyfikowany dietetyk i trener personalny

...
Ekspert
Puchar UEFA: Wielki mecz Wisły!

Lazio Rzym zremisowało na własnym boisku z Wisłą Kraków 3:3 (2:1) w pierwszym meczu 1/8 piłkarskiego Pucharu UEFA. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 27 lutego w Krakowie.

Wisła kontynuuje serię znakomitych występów w Pucharze UEFA. W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu UEFA zremisowała na wyjeździe 3:3 (1:2) z Lazio Rzym i ma duże szanse na awans do najlepszej ósemki rozgrywek.

Pierwsze minuty czwartkowego spotkania nie przyniosły wielkich emocji. Wisła rozpoczęła uważnie; podopieczni Henryka Kasperczaka starali się bardziej zabezpieczyć dostęp do własnej bramki, niż organizować akcje zaczepne. Dlatego też od początku zarysowała się lekka przewaga graczy gospodarzy.

Wiślacy przez długi czas grali dość nerwowo. Trudno było im uchwycić rytm gry, który prezentowali chociażby jesienią w meczach pucharowych z niemieckim Schalke 04 Gelsenkirchen.

Natomiast piłkarze Lazio grali z dużą swobodą i coraz groźniej atakowali bramkę polskiej drużyny. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie w dużym zamieszaniu w polu karnym polskiej ekipy gola strzałem z 16 metrów zdobył pomocnik Nikola Lazetic.

Przez kilka minut po stracie bramki na boisku niepodzielnie panowali gracze włoskiej ekipy. Wiślacy nie mogli otrząsnąć się po golu Lazetica i oddali na pewien czas inicjatywę na boisku.

W ostatnich minutach pierwszej połowy polska ekipa przeszła jednak zadziwiającą metamorfozę. Dziesięć minut przed gwizdkiem na przerwę Wisła złapała wreszcie odpowiedni rytm gry i "bezrobotny" do tej pory Luca Marcheghiani musiał kilkakrotnie wykazać się bramkarskimi umiejętnościami.

Nawet golkiper Lazio był jednak bez szans przy akcji z 39. minuty. Wówczas to znakomite zagranie w polu karnym drużyny włoskiej otrzymał Kalu Uche. Pomocnik Wisły wymanewrował obronę rywali i posłał z siedmiu metrów piłkę do bramki rywali.

Nie minęło jednak pięć minut, kiedy prowadzenie ponownie objęli gracze włoscy. Po raz kolejny nie popisała się obrona krakowskiej ekipy - po dośrodkowaniu Fabio Liveraniego Mariusz Jop interweniował tak niefortunnie, iż skierował piłkę do własnej bramki.

Wisła pokazała swój charakter na początku drugiej odsłony. W 50. minucie znakomitą akcję zainicjował na środku boiska Maciej Żurawski. Doskonale rozegrał piłkę przed jedenastką Lazio, po czym wbiegł w pole karne i idealnie wyłożył futbolówkę Marcinowi Kuźbie. Marchegiani faulował Polaka i prowadzący spotkanie Konrad Plautz z Austrii bez wahania wskazał na "wapno".

"Jedenastkę" wykorzystał etatowy wykonawca karnych w Wiśle - Żurawski i w 50. minucie na tablicy wyników pojawił się rezultat 2:2.

Pierwszy kwadrans drugiej części gry to prawdziwy koncert Wisły. Podopieczni Kasperczaka znowu przypominali drużynę, która gromiła jesienią ubiegłego roku kolejne drużyny w lidze i Pucharze UEFA.

W 63. minucie włoscy kibice zaczęli przecierać oczy ze zdumienia, gdyż Wisła wygrywała już 3:2. Autorem bramki był znowu Żurawski i ponownie zdobył go z rzutu karnego. Chwilę wcześniej to właśnie tego piłkarza faulował Marchegiani w polu karnym i Konrad Plautz po raz drugi wskazał na jedenasty metr boiska. "Żuraw" po raz kolejny zmylił bramkarza Lazio i na Stadionie Olimpijskim w Rzymie zapachniało sensacją.

Polakom nie udało utrzymać się tak korzystnego rezultatu do końca spotkania. W 71. minucie Hugues skapitulował po raz trzeci po uderzeniu Enrico Chiesy. Mimo wielu okazji żadnej z drużyn nie udało się już strzelić bramki i mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Lazio Rzym - Wisła Kraków 3:3 (2:1)
Bramki: dla Lazio - Nikola Lazetic (22), Mariusz Jop (44- samobójcza), Enrico Chiesa (71); dla Wisły - Kalu Uche (39), Maciej Żurawski - dwie (50-karny, 63-karny).

Sędziował: Konrad Plautz (Austria).
Widzów: 20 tys.

Lazio Rzym: Luca Marchegiani; Massimo Oddo, Fernando Couto, Sinisa Mihajlovic, Giuseppe Pancaro; Nikola Lazetic (60-Cesar), Dino Baggio (73-Dejan Stankovic), Fabio Liverani, Diego Simeone (55-Claudio Lopez), Stefano Fiore; Enrico Chiesa

Wisła Kraków: Angelo Hugues; Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Mariusz Jop, Maciej Stolarczyk; Kalu Uche, Paweł Strąk, Mauro Cantoro (75-Mirosław Szymkowiak), Kamil Kosowski; Marcin Kuźba, Maciej Żurawski (77-Daniel Dubicki)

PAP

...
Szacuny 3 Napisanych postów 832 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 44979
ciekawy jestem co o tym meczu napisza dzis włoskie gazety...pewno pojadą "po swoich"jak trzeba

"Wielkie dzieła rodzą sie nie z siły ale z wytrwałości"

"..to co zdobyte ,nigdy nie będzie szczytem.."

6 - Larrson (Celtic Glasgow)

5 - Darcheville (Bordeaux), Feindouno (Bordeaux), Helder Postiga (FC Porto), Jestrović (Anderlecht), Smith (Leeds United), Szabics (Sturm Graz), Vachousek (Slavia Praga)

4 - Dely Valdes (Malaga), Derlei Silva (FC Porto), Jankauskas (FC Porto), Kuranyi (VfB Stuttgart), Mutu (AC Parma), Svitlica (Legia Warszawa), Uche (Wisła Kraków)

3 - Amanatidis (VfB Stuttgart), Chiesa (Lazio Rzym), T. Dosek (Slavia Praga), Elmander (Djurgardens), Frei (Servette Genewa), S. Inzaghi (Lazio Rzym), Kierżakow (Zenit), Król (Amica Wronki), Marlet (Fulham Londyn), Malbranque (Fulham), McCarthy (Celta Vigo), Mujiri (Sturm Graz), Olisadebe (Panathinaikos), Olić (Dinamo Zagrzeb), Pancu (Besiktas Stambuł), Sand (Schalke 04 Gelsenkirchen), Simonović (Lewski Sofia), Verlaat (Werder Brema), Warzycha (Panathinaikos), Zboncak (Slovan Bratysława)

W klasyfikacji nie zostały uwzględnione gole strzelonych w rundzie kwalifikacyjnej.

...
Ekspert
Puchar UEFA: Wisła o krok od ćwierćfinału!

W czwartek odbędzie się osiem rewanżowych meczów czwartej rundy piłkarskiego Pucharu UEFA. Polskich kibiców najbardziej interesować będzie spotkanie w Krakowie, gdzie Wisła podejmować będzie Lazio Rzym (początek o godz. 21.00). We Włoszech był remis 3:3

Największym problemem trenera wiślaków Henryka Kasperczka jest dokuczliwa kontuzja mięśni brzucha, która od ponad tygodnia trapi Macieja Żurawskiego. Najlepszy snajper wicemistrzów Polski nie w pełni sił był już w Rzymie, a od pierwszego spotkania w ogóle nie trenował. Decyzja czy zagra w czwartek zapadnie tuż przed meczem.

Z kolei szkoleniowiec Lazio Roberto Mancini nie będzie mógł liczyć na bramkarza Angelo Peruzziego i serbskiego pomocnika Dejana Stankovicia. Obaj z powodu kontuzji nie przylecą do Polski.

W ćwierćfinale rywalem Wisły lub Lazio będzie zwycięzca rywalizacji pomiędzy Besiktasem Stambuł a Slavią Praga. Pierwsze spotkanie w stolicy Czech turecki zespół, w którym występuje reprezentant Polski Roman Dąbrowski, przegrał 0:1.

Na własnym stadionie piłkarze Besiktasu są groźni dla każdego rywala i rzadko tracą punkty. W trzech spotkaniach w Pucharze UEFA tylko drużynie FK Sarajewo udało się w Stambule zremisować. Przegrywały natomiast CD Alaves i Dynamo Kijów.

Z kolei Slavia, z wyjątkiem pierwszej rundy, po porażkach na wyjeździe odrabiała straty na własnym boisku. Statystyka nakazuje więc upatrywać faworyta w ekipie tureckiej.

Najbliżej awansu do ćwierćfinału jest zespół FC Porto, który na własnym stadionie wygrał z tureckim Denizlisporem aż 6:1 i jest mało prawdopodobne, aby równie wysoko przegrał w rewanżu.

Po zwycięstwie przed tygodniem 1:0 w Auxerre, kłopotów z awansem nie powinien mieć również, mimo nie najlepszej ostatnio dyspozycji, Liverpool, którego bramki strzeże Jerzy Dudek.

Zaliczkę trzech bramek z pierwszego spotkania powinien obronić Panathinaikos Ateny, który zagra w Brukseli z tamtejszym Anderlechtem. Trener Sergio Markarian może liczyć na skuteczność Emmanuela Olisadebe, który w pierwszym spotkaniu dwukrotnie pokonał bramkarza "Fiołków" i trafił do siatki także w niedzielnym spotkaniu ligowym.

Po bezbramkowym remisem w Hiszpanii faworytem rywalizacji pomiędzy AEK Ateny a Malagą wydają się być Grecy. AEK ma za sobą występy w obecnej edycji Ligi Mistrzów, a w Atenach nie potrafiły wygrać ani AS Roma, ani Real Madryt.

W tym sezonie Ateńczycy rozegrali przed własną publicznością pięć spotkań w europejskich pucharach i żadnego nie przegrali. Z kolei Malaga nie doznała porażki w żadnym z sześciu meczów w Pucharze UEFA.

Ciekawie zapowiada się rewanżowe spotkanie dobrze spisującego się w lidze niemieckiej VfB Stuttgart z mistrzami Szkocji - Celtikiem Glasgow. Na Hampden Park gospodarze wygrali 3:1.

Będzie to już ósmy występ podopiecznych trenera Felixa Magatha w europejskich pucharach w tym sezonie na własnym boisku, gdyż zespół ze Stuttgartu awansował do zasadniczych rozgrywek Pucharu UEFA poprzez Puchar Intertoto. Dotychczasowe siedem meczów stuttgartczycy wygrali.

W ostatniej parze Boavista Porto podejmować będzie drużynę Bartosza Karwana - Herthę BSC Berlin. Na własnym stadionie zespół ze stolicy Niemiec wygrał 3:2.

Rewanżowe mecze czwartej rundy Pucharu UEFA:

18.30: Besiktas Stambuł - Slavia Praga (wynik pierwszego meczu - 0:1)
19.30: VfB Stuttgart - Celtic Glasgow (1:3)
20.00: Denizlispor - FC Porto (1:6)
20.15: AEK Ateny - Malaga (0:0)
20.30: Anderlecht Bruksela - Panathinaikos Ateny (0:3)
20.45: Wisła Kraków - Lazio Rzym (3:3)
21.05: FC Liverpool - AJ Auxerre (1:0)
22.00: Boavista Porto - Hertha Berlin (2:3)

PAP

...
Ekspert
panowie nie wiem co sie dzieje ale podobno przlozyli mecz na inny termin !!

www.ciezary.pl - najtańszy sklep z suplementami !! Wielkie promocje a już niedługo nowe firmy.... !!
...
Ekspert
no przelozyli mecz bo pilkaza Lazio murawa nie odpowiadala.
Nowy termin meczu nie jest jeszcze znany.

...
Ekspert
Wisła - Lazio: Rewanż 5 marca

Delegat UEFA Norweg Trygve Borno odwołał w czwartek rewanżowy mecz czwartej rundy piłkarskiego Pucharu UEFA pomiędzy Wisłą i Lazio. Powodem była zamarznięta i zbyt twarda murawa stadionu. Nowy termin spotkania ustalono na 5 marca.

O decyzji delegata UEFA zadecydowały oględziny murawy boiska o godzinie 14.00. Trygve Borno wraz z sędziami spotkania przez kilkanaście minut spacerowali po płycie stadionu. Przeszli od bramki do bramki. Jedni schylali się co pewien czas, dotykając rękami murawy. Inni butami sprawdzali twardość płyty.

Na płycie pojawiła się też trzyosobowa delegacja Lazio z trenerem Roberto Mancinim na czele. Nie było trenera Wisły Henryka Kasperczaka. Krakowski klub reprezentował prezes Bogdan Basałaj, który pilnie obserwował poczynania delegata UEFA i sędziów. Po zakończeniu wizytacji na boisku wszyscy udali się do wiślackiej kawiarenki na naradę i obiad.

Dopiero po dwóch godzinach obrad, a na niecałe pięć godzin przed rozpoczęciem meczu, ogłoszono decyzję.

"Po obejrzeniu murawy boiska podjąłem decyzję o odwołaniu meczu - poinformował dziennikarzy Trygve Borno. - Powodem było to, że płyta boiska jest zamarznięta i wskutek tego zbyt twarda. Jest więc niebezpieczna dla piłkarzy.

Ponieważ jutro nie można było rozegrać tego meczu, UEFA wyznaczyła termin w przyszłym tygodniu - 5 marca (środa). Dłużej nie można czekać, bo już na 13 marca wyznaczono mecze ćwierćfinałowe. Miejsce spotkania Wisła - Lazio wyznaczy UEFA po konsultacji z klubami oraz związkami piłkarskimi Polski i Włoch" - zakończył delegat.

W nieoficjalnych wypowiedziach działacze i trenerzy Wisły twierdzili, że Włosi obawiali się o wynik meczu i dlatego robili wszystko, aby spotkanie odwołać. W pierwszym meczu padł remis 3:3, który jest korzystny dla krakowskiej drużyny. Lazio groziło odpadnięcie z Pucharu UEFA. Na zamarzniętym boisku rzymianie nie czuliby się najlepiej. Twarda murawa dawała pewną przewagę wiślakom.

(PAP)

...
Szacuny 1 Napisanych postów 8354 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 59852
Rewanżowy mecz czwartej rundy Pucharu UEFA między piłkarzami Wisły i Lazio Rzym rozegrany zostanie w Krakowie w środę o godzinie 18.00. W poniedziałek w południe krakowski klub otrzymał z UEFA faks z tą informacją. Wiślacy są zadowoleni z takiej decyzji.
cieszymy, że udało nam się utrzymać mecz w Krakowie - powiedział na konferencji prasowej prezes Wisły Bogdan Basałaj. - Wygraliśmy pierwszą połowę, ale nie oznacza to, że teraz możemy spocząć na laurach. Musimy do samego meczu kontynuować ciężką pracę przy odmrażaniu i osuszaniu boiska".

"Uważam, że decyzja UEFA jest słuszna i jestem z niej zadowolony - dodał trener piłkarzy Wisły Henryk Kasperczak. - Przesunięcie terminu meczu trochę nam skomplikowało przygotowania, ale nie narzekam. Teraz trzeba dostosować się do nowych warunków i na boisku rozstrzygnąć rywalizację z Lazio. Chciałbym też zaapelować do kibiców, by w sportowym duchu przyjęli w środę na stadionie rzymską drużynę".

Mecz rewanżowy Wisły z Lazio (pierwsze spotkanie, w Rzymie, zakończyło się wynikiem 3:3) miał się odbyć 27 lutego na krakowskim stadionie przy ulicy Reymonta. Jednakże został odwołany przez delegata UEFA z powodu zamrożonego i zbyt twardego boiska.

Nowy termin meczu Europejska Federacja Piłkarska wyznaczyła na 5 marca, ale aż do poniedziałku ważyły się losy, gdzie odbędzie się rewanż.

"Zaraz po odwołaniu meczu przystąpiliśmy do działania, by odmrozić murawę i jak najlepiej przygotować ją do środowego meczu - powiedział Bogdan Basałaj. - Pracownicy klubu oraz firmy, które zatrudniliśmy, wykonują ciężką pracę. Pracowano w dzień i w noc. Postawiliśmy trzy hangary na całym boisku i w środku rozmrażamy oraz osuszamy murawę przy pomocy dmuchaw z ciepłym powietrzem. Będziemy to nadal robić prawie do samego meczu. Dopiero w środę hangary znikną z boiska, ale wtedy murawę pokryjemy specjalną włókniną, by ponownie nie zamarzła".

(PAP)
W niedzielę przyjechał do Krakowa delegat techniczny UEFA, by ocenić, czy Wisła jest w stanie poprawić stan murawy boiska. Wykonał wiele zdjęć, rozmawiał z ludźmi, którzy pracują przy rozmrażaniu boiska. Obejrzał także stadion Wisły Płock, który był obiektem alternatywnym do rozegrania meczu z Lazio.

"Nie tylko ja towarzyszyłem delegatowi UEFA, także obecny był przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Oleszek - zapewnił Bogdan Basałaj. - Po wizytacji w Krakowie i Płocku spotkaliśmy się w PZPN z prezesem Michałem Listkiewiczem, gdzie w nocy, przez dwie godziny konferowaliśmy. Delegat odrzucił stadion w Płocku. Pozostał więc tylko Kraków".

Opinia delegata była pozytywna dla boiska w Krakowie, bo UEFA wyznaczyła miejsce spotkania rewanżowego na stadionie Wisły. Ale jeszcze w dniu meczu delegat techniczny i sędziowie po raz kolejny ocenią stan murawy. Wszystko wskazuje, że tym razem będzie ona już rozmrożona i miękka, co pozwoli na rozegranie meczu

"Żegnająć przyjaciela, nie płacz, ponieważ jego nieobecność ukaże ci to, co najbardziej w nim kochasz"